Nissan Primera opinie, oceny użytkowników, Nissan Primera spalanie 1995r. (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan Primera

1995r.

Średnia ocena: 8.56/10

Nissan Primera spalanie (l/100km)

8.93/10.71
7.07/9.04
8.13/9.91

Oceny NISSANA PRIMERA

2010-02-22

Rewelacyjne auto jak na 15-letniego staruszka, bezawaryjne i niezawodne. Brakuje wprawdzie trochę mocy (szczególnie przy automacie) i komfortu, ale rzadko można mieć wszystko na raz :-) Automat wprawdzie "zmula" i potrzebuje więcej paliwa, ale za to "oszczędza" silnik i prz...
Manualna skrzynia niestety "zmula", za to pracuje bez zarzutu i funduje sporo komfortu, zwłaszcza w jeździe po mieście. Skrzynia jest trwała i niezawodna, silnik jest zdecydowanie rewelacyjny, nawet przy mrozach poniżej 20 st. C odpala bez problemu. Wystarczy pilnować zmian oleju i f...
Powyżej 120 km/h zaczyna się robić głośno.
Materiały wykończeniowe jak w starszym japończyku, za to bardzo trwałe i dobrze wykonane.
Jak na 15-letni samochód jest naprawdę OK.

2010-02-19

Trwałe i wygodne autko za rozsądne pieniądze. Polecam wersje benzynowe z silnikami 2,0 SR20DE. Właśnie kupiłem P11 GT z 98 - cieszę się jak małolat ;)...
Silniczek pod względem kultury pracy rewelacja - czasami na postoju nie miałem pewności czy pracuje :)...Moc tylko zadowalająca, nie pozwala na szaleństwa ale to tylko 90 KM przy raczej ciężkiej budzie, skrzynia biegów ok - wsteczny czasem ciężko wchodził.
najsłabszy punkt zawieszenia - górne wahacze, ogólnie nisko zawieszony - dwukrotnie uszkodziłem zderzak na wysokich krawężnikach. Fotele ok, kompromis pomiędzy komfortem a trzymaniem. Wyciszenie przeciętne.
Super autko rodzinne, chociaż hatchback byłby zdecydowanie bardziej funkcjonalny. Kombi to niestety paskudztwo...
Zaskakująco duży promień skrętu, zawieszenie raczej twardo zestrojone co daje pewne prowadzenie, układ kier. precyzyjny, wspomaganie ok.

2008-06-08

wady wymienione wyzej
brak problemów z silnikiem jest praktycznie bezobsługowy, wymiana płynow i jezdzi sie dalej. biegi wchodza płynnie zadnych awarii ze skrzynia. auto ładnie przyspiesza
miejsca jest fuul. nikt jeszcze nie narzekał. auto super sie prowadzi jadac samemu czy z kompletem pasazerów. według mnie mogłobybyc troche ciszej w kabinie. powyzej 120 słychac szum np opon itp
przestrzeni jest az za duzo wg mnie oczywiscie. bagaznik bardzo duzy ale jak w wersji sedan nic duzego nie włozysz. plastiki i inne elemnty wnetrza bardzo dobre po tylu latach stan bdb. karoseria ma jedna wade rdzewiejace miejsca łaczenia progów z tylnm błotnikiem. na reszcie nie widac oznak rdz...
Auto pieknie sie prowadzi, nie mam zadnych zastrzezeń co to ukladu kierowniczego. wspomaganie działa bez zarzutu zadnych awarii, wycieków itp. hamulce tez ok ale mogłybyc bardziej skuteczne.

teraz już nie ma tak niezawodnych aut. Szkoda. Z chęcią kupiłbym ten sam model gdyby jeszcze produkowali w Japonii P10/P11.
Dynamiczny jest na PB, na gazie dużo gorzej, ale mi to nie przeszkadza. Oczywiście nowsze auta są jednak szybsze (albo mój już jest troszkę zdyszany).
Moja wersja jest fabrycznie obniżona więc przy 5 osobach niestety haczę o śpiących policjantów.
Bardzo wygodny i rodzinny samochód, pojemny bagażnik.
Samochód nie do zdarcia, jestem drugim właścicielem, poprzednim był teść, więc wiem że był zadbany a teraz ja dbam o niego i wiem że dojadę nim wszędzie. Trochę zaczyna rdzewieć (progi) ale jak na ten wiek i obecną cenę rynkową tego rocznika to nie widzę dla niego konkurenta.

2008-02-12

Obecnie posiadam silnik SR20VE ( 183 KM i 215 Nm ) więc dynamika jest wzorcowa Seryjnej wersji GT ( 150 KM i 180 Nm ) też nic zarzucić nie można
Zawieszenie jest jak dla mnie bardzo dobre Fotele przednie - genialne "kubełki" Tylne nikt się nie skarżył :-) Z wyciszeniem to kwestia gustu mnie to specjalnie nie przeszkadza choć silnik bywa wyraźnie słyszalny
Ponieważ mam fabrycznie obniżone zawieszenie autko prowadzi się bardzo dobrze -"jak po szynach" Hamulce poprawne choć mogłoby być odrobinę lepiej Z parkowaniem nigdy problemów nie miałem

Średnie oceny NISSAN PRIMERA

4.6/10

Osoby zainteresowane autem Nissan Primera brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda 6.

Nissan Primera

Nissan Primera

Mazda 6

Mazda 6

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie Primera

Nissan Primera P10 1600 90KM 1995r. sedan (limuzyna)

Bez większych zastrzeżeń.

Robiłem alternator dwukrotnie, wahacze góra raz, niestety korodujące tylne progi, okolice tylnej klapy. Częstego smarowania wymaga mechanizm wycieraczek (ciężko chodzą - wręcz stawały w miejscu)

Słaby punkt auta. Klimy nie miałem. Awaryjne sterowanie nawiewem - zdarza się że działa tylko 4-ty bieg (sprawdzić i poprawić "luty" na płytce sterującej.

Z elektryki miałem tylko szybki i lusterka - bez zastrzeżeń.

Nissan Primera: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Nissan Primera: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Nissan Primera: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2

Nissan Primera: 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991