Nissan Primera opinie, oceny użytkowników, Nissan Primera spalanie 1996r. (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan Primera

1996r.

Średnia ocena: 8.47/10

Nissan Primera spalanie (l/100km)

9.00/10.45
6.96/8.58
7.85/9.54

Oceny NISSANA PRIMERA

2008-02-12

Silnik mimo mocy tylko 90KM ma genialnie rozłożony moment obrotowy. Wyprzedzanie jest możliwe nawet na 5 biegu. Między wymianami nie dolewam nawet kropli oleju.
Bez obciążenia tyłu jest trochę sztywne. Pasażerowie tylnych foteli mają pełen komfort. Dla nich auto płynie.
Ilość miejsca jest bardzo dobra. Materiały wykończeniowe mimo 12 lat wyglądają jak nowe.Welurowa tapicerka i miękkie plastiki robią swoje.Bagażnik przepastny.
Układ kierowniczy - auto mogłoby mieć mniejszy promień skrętu. Ma to wpływ na wygodę parkowania. Na trasie świetnie się prowadzi i super trzyma sie drogi. Miałem okazję przejść "test łosia".Innym autem pewnie wyleciałbym z drogi. Auto pewnie trzymało kierunek jazdy.

Miło wspominam to auto... rodzina, która kupiła autko od nas po pół roku dzwoniła, że lepszego samochodu nie miała :)
Elastycznosc silnika 90KM z gazem jakna takie auto i 4 osobową rodzinę nie budziła zastrzeżeń. Auto nie było rakietą i na pewno silnik 2.0 136KM byłby lepszy ale i tak było dobrze. Przy wyższych obrotach zbierał się doskonale :)
Przy zawieszeniu obniżonym o 3 cm - twardo, nisko, sportowo. Przy standardowym zawieszeniu - extra komfort niczym limuzyna. Fotele i kanapa dobrze trzymaly w zakretach i nie meczyly dluga podroza.
Dałem same 10tki bo tak było, przestrzeń ok nawet dla 5 pasażerów. Obsługa intuicyjna. Bagażnik i dostęp do niego OK. Materiały dobrej jakości.
Prowadzenie - wysmienite gdy mialem obnizone zawieszenie o 3cm. Gdy zmienilem na standard bardziej komfotowo lecz zakrety musialem brac wolniej o 10km/h.

Piotr2008-02-14

auto bardzo udane. Przed premierą w europie hasło reklamowe"podbije Nissan euroejczyków serca" dla tego własnie modelu bardzo trafne i sprawdzone. Dziś juz nie robi sie tak długowiecznych aut, koncerny poszły by z torbami.Polecam model roku 1995.
Jest bardzo dobrze zestrojone. Piątka powyżej 120 km/h zachowuje się jak trójka do 90km/h. Na autostradzie bez trudu jedzie ponad 160km/h i pod nogą mam jeszcze zapas.
mógłby byc lepiej wycisony powyżej 120km/h
karoseria nie wygląda na swoje 12 lat kształt poprawny ,ale zawsze będzie znajdywał swoich zwolenników. nie ma znamion rdzy.
Auto prowadi się jak dostojną limuzynę , którą można zaskoczy wielu fanów wyścigów na szosie!!!

Piotr2011-02-13

Praktycznie bez wad. Trochę niskie zawieszenie . Przy dużych rozmiarach auta trzeba uważać na większe poprzeczne garby , wzniesienia , zwłaszcza w górzystym terenie, zawadzić mozna tylnym błotnikiem.
Kapitalne zestrojenie skrzyni biegów z silnikiem. Komfortowe wyprzedzanie przy każdej prędkości.
Doskonałe trzymanie boczne w fotelu kierowcy, zupełnie nie odczuwalney pełny załadunek w kabinie.
Bardzo dobrze zaaranżowane fotele przednie i tylne dają poczucie ogromu miejsca -zwłaszcza z tyłu.Dobre trzymanie na podudziu nie męczy w długich trasach. Karoseria swym wyglądem "nie starzeje się".
Doskonała jakość prowadzenia w każdych warunkach. Wspomaganie rewelacyjne , lekko mniej odczuwalne przy duzych prędkościach.

Konrad2008-02-05

Wszystko średnio a całokształt bardzo dobrze czemu? Bo jest to auto które ma byc srednie,mało awaryjne,nieprzysparza ani dużo pozytywnych ani negatywnych emocji ale takie miało być.
Silnik podobno bezawaryjny ja narazie nic nierobiłem więc ok,napewno 1,6 do tak dużego auta to zamało trzeba go wkrecać na obroty zeby pojechał a na gazie ale to juz wina tego kto zakładał jest bardzo mułowaty.ale pali 10l/100 więc ok
wszystko ok poza tym ze mam jedynie 183 cm i oduniety fotel a itak obijam kolanami półkę pod kierownicą
TO poprostu kombi nieprowadzi się jak rajdówka więc pokonywanie ostrych łuków niejest czysto sportowe,ale przy wychyleniu w którym myslimy ze juz jestesmy poza droga ono nadal się trzyma.

Średnie oceny NISSAN PRIMERA

4.3/10

Osoby zainteresowane autem Nissan Primera brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda 6.

Nissan Primera

Nissan Primera

Mazda 6

Mazda 6

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie Primera

Nissan Primera 1600 16V 90KM 1996r. liftback

Primera mod.1996 jest jak dobrze skrojony garnitur. Wszystko jest genialnie rozplanowane i działa bez zarzutu.Pierwsze wrażenie jest takie, jakby jeździło się tym autem całe życie. Miałem już kilkanaście samochodów, ale Primera jest najlepsza. Spełnia wszystkie moje oczekiwania : jest wygodne, ekonomiczne i niezawodne.

Trochę gorsza jest widoczność do tyłu, ale to jest cecha wszystkich liftbacków.

Właczona wentylacja jest wystarczająca. Ogrzewanie również.

Nissan Primera: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Nissan Primera: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Nissan Primera: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2

Nissan Primera: 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991