Nissan Primera opinie, oceny użytkowników, Nissan Primera spalanie 2000r. (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan Primera

2000r.

Åšrednia ocena: 8.48/10

Nissan Primera spalanie (l/100km)

9.41/10.75
6.78/8.26
8.15/9.40

Oceny NISSANA PRIMERA

2011-02-13

Wada,to mała dynamika silnika,szczególnie w mieście,manewry wyprzedzania,za to bardzo spokojna jazda na długich trasach. Bardzo dobre zabezpieczenie karoserii przed korozja.Mała awaryjność.Silnik w wersji Japońskiej,przy przebiegu 120000km,pracował jak nowy.
Elastyczność silnika dobra,współgra ze skrzynią biegów.Podczas wyprzedzania jednak mało dynamiczny,chcąc wykonać manewr wyprzedzania,koniecznie redukcja biegów.
Twardość/miękkość zawieszenia bez zarzutów,nie dobija na nierównościach. Wyciszenie wnętrza zadowalające. Podróżowanie zarówno na przednich jak i tylnych siedzeniach wygodne,nie męczy nawet podczas długiej jazdy.
Trzyma się nawierzchni bardzo dobrze.Zawieszenie elastyczne-wahacze wielopunktowe.Wymiana po czterech latach,ale na dzisiejszych autodromowych drogach w naszym kraju,to nic dziwnego.Układ kierowniczy bez zarzutów.

2010-02-19

Dobry japończyk zmontowany w GB.Auto w miarę dynamiczne jak na potrzeby dwóch osób i okazjonalnych wyjazdów spisuje się bez zastrzeżeń.Polecam dla niezdecydowanych bo w porównaniu do niektórych europejskich wyrobów może sprawić wiele przyjemności pod warunkiem że poprzednicy uczciwie ...
Silnik ze skrzynią b.dobrze zgrane.Razem dają dobre efekty dynamiki i elastyczności.
Odczuwalne tzw. dobijanie na nierównościach.Przy szybkości pow.90 km/g.wnętrze staje się hałaśliwe.Są tacy co w tym wypadku polecają pogłośnić radio.Może to i jest sposób.
Fotele przednie dość wygodne.Dobrze trzymają w zakrętach z tyłu dość dużo miejsca nawet dla wysokich osób.Mam 187 cm wzrostu więc wiem jak to jest kiedy pole wskaźników staje się ograniczone a głowa oparta jest o sufit.Tutaj jest wszystko O.K.
Dobre wspomaganie,auto dobrze trzyma się drogi,hamulce tak na 4.Z parkowaniem przy mizernym promieniu skrętu bywa czasem uciążliwe.

2010-07-15

Samochód nudny stylistycznie ale posiada wszelkie atuty dla samochodu rodzinnego, ekonomicznego, bezawaryjnego. Oczywiście też nie lubią tego samochodu złodzieje. Nie martwię się, że po wyjściu z marketu będę go szukał i nie znajdę. Jeszcze raz polecam.
Jednostka napędowa nie jest w tym modelu optymalna ale za to jakościowo bez zarzutu!
W tej kategorii samochód według mnie wypada zdecydowanie dobrze a nawet bardzo dobrze.
Samochód w tej kategorii prawie idealny gdyby nie malutka przestrzeÅ„ bagażowa po zÅ‚ożeniu tylnych oparć. Niestety konstruktorzy nie przewidzieli, że w Polsce auta sÅ‚użą nie tylko do jazdy ale również do przewożenia wiÄ™kszych gabarytowo rzeczy. MuszÄ™ nieraz korzystać z udogodnieÅ„ duÅ...
Ogólnie samochód prowadzi się pewnie, nie zaskoczy nieprzewidywalnym zachowaniem na łuku jezdni czy też podczas ostrego hamowania. Troszkę niepokojąca jest zbyt długa droga hamowania ale można wybaczyć.

Lucjan2009-07-22

Samochód posiada praktycznie same zalety chociaż jego wadą jest zbyt wysokie zużycie paliwa/gazu. Do wad zaliczam dobijanie na nierównościach oraz wysokie ceny oryginalnych części elektronicznych.
Silnik średnio elastyczny, przy konieczności szybkiego wyprzedzenia wymaga redukcji biegów.
Zawieszenie średnio twarde. Przy odsuniętych maksymalnie do tyłu przednich fotelach, mało miejsca dla pasażerów na fotelach tylnych.
Samochód ma w tej chwili 9 lat i nie wystąpiły nigdzie ogniska rdzy.
Układ jezdny działał bez zarzutu, zdarzają się tylko przypadki dobijania na nierównościach.

2011-02-14

Dla mnie jest to prawie idealne auto - po tylu markach jakie posiadałem?
Nie zabieram głosu w sprawach przyspieszeń jestem na to za stary, nie lubię wygłupów na drodze - za kierownicą od 1958.r.
Posiadałem już różne auta, ale Nissan jest nieporównywalny. Moje pierwszw auto to Trabant x 2 (po 7 lat każdy) ale to były inne czasy. Następny to maluch przez 2 lata następne to 2 polonezy, przed Nissanem Lanos i ostatnie 2 lata to Nissan. Przyznaję i polecam, wprawdzie nie nowe ale jes...

Åšrednie oceny NISSAN PRIMERA

4.5/10

Osoby zainteresowane autem Nissan Primera braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Mazda 626.

Nissan Primera

Nissan Primera

Mazda 626

Mazda 626

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie Primera

Nissan Primera P-11 2000 90KM 2000r. kombi

Widoczność w tym modelu jest na odpowiednim poziomie.Podczas parkowania i manewrów tyłem,bardzo pomocne byłyby czujniki parkowania.Jednak kombi nastręcza duży kłopot w tym względzie.

Wnętrze przestronne,odpowiednia ilość miejsca dla pasażerów,zarówno z przodu jak i z tyłu.Bardzo dobra jakość materiałów wykończeniowych,po pięciu latach użytkowania,nie było widać śladów zniszczenia.Bardzo dobre zabezpieczenie przed korozją,blachy cynkowe,po pięciu latach nie pojawiały się żadne ogniska rdzy.Dla tej klasy pojazdu,wystarczające rozmieszczenie przełączników,dobra dostępność i widoczność zegarów.

Pięciostopniowa skala nawiewu,pozwala na dostosowanie zarówno ogrzewania jak i chłodzenia wnętrza.Podczas niskich temperatur ok.-15,potrzebny dłuższy czas dla ogrzania wnętrza.Minusem jest brak skuteczności nagrzewania tyłu pojazdu.

Układ elektryczny nie nastręcza kłopotów,żadnych problemów,żadnych zwarć.

Nissan Primera: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Nissan Primera: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Nissan Primera: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2

Nissan Primera: 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991