Nissan Primera opinie, oceny użytkowników, Nissan Primera spalanie diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan Primera

Średnia ocena: 8.09/10

Nissan Primera spalanie (l/100km)

Oceny NISSANA PRIMERA

2011-02-15

myślę, że wyczerpująco wypowiedziałem się już powyżej.
nie jest to auto sportowe, ale 140KM oraz spory jak na takie auto moment obrotowy sprawiają, że można poruszać się dość dynamicznie
dość komfortowy w porównaniu do innych aut tej klasy, którymi jeździłem. Spełnia zdecydowanie rolę auta rodzinnego. ***nie mam czasu się rozpisywać, także pozwolę sobie skopiować treść postów, które umieściłem na forum nissana*** Rzeczywiście nic tak naprawdę się nie działo....
mam 185cm wzrostu i miejsca jest wystarczająco z przodu jak i z tyłu, primera kombi jest bardzo pakowna (465l przy postawionych siedzeniach, płaska podłoga i brak nadkoli w bagażniku oraz schowki ułatwiają sprawę. po rozłożeniu siedzeń ogromna przestrzeń- udało mi się przewieźć mater...
prowadzi się dobrze, parkowanie rewelacja- kamera cofania wielce pomocna, także nawet spore gabaryty auta nie sprawiają trudności

2011-02-13

Wada,to mała dynamika silnika,szczególnie w mieście,manewry wyprzedzania,za to bardzo spokojna jazda na długich trasach. Bardzo dobre zabezpieczenie karoserii przed korozja.Mała awaryjność.Silnik w wersji Japońskiej,przy przebiegu 120000km,pracował jak nowy.
Elastyczność silnika dobra,współgra ze skrzynią biegów.Podczas wyprzedzania jednak mało dynamiczny,chcąc wykonać manewr wyprzedzania,koniecznie redukcja biegów.
Twardość/miękkość zawieszenia bez zarzutów,nie dobija na nierównościach. Wyciszenie wnętrza zadowalające. Podróżowanie zarówno na przednich jak i tylnych siedzeniach wygodne,nie męczy nawet podczas długiej jazdy.
Wnętrze przestronne,odpowiednia ilość miejsca dla pasażerów,zarówno z przodu jak i z tyłu.Bardzo dobra jakość materiałów wykończeniowych,po pięciu latach użytkowania,nie było widać śladów zniszczenia.Bardzo dobre zabezpieczenie przed korozją,blachy cynkowe,po pięciu latach nie po...
Trzyma się nawierzchni bardzo dobrze.Zawieszenie elastyczne-wahacze wielopunktowe.Wymiana po czterech latach,ale na dzisiejszych autodromowych drogach w naszym kraju,to nic dziwnego.Układ kierowniczy bez zarzutów.

Krzysztof2014-09-26

Bardzo udane auto - niezawodne i oszczędne. Zdecydowanie za głośne wnętrze, poza tym bardzo udany model.
Bardzo elastyczna skrzynia, silnik o wystarczającej mocy, silnik obecnie mi bardzo klekocze i trzęsie gablotą. Z przyspieszeniem nie miałem nigdy kłopotów
Resorowanie dość twarde, pod obciążeniem łatwiej dobija. Fotele bardzo wygodne. Wyciszenie fatalne. Auto głośne, wszystko słychać - szczególnie jak się jedzie po deszczu. Wyciszenie wnętrza bardzo duży minus!
Ergonomia bez zarzutu.
Auto generalnie prowadzi się bardzo dobrze, niestety na naszych drogach zużyciu ulega zawieszenie które do miękkich nie należy moim zdaniem. Albo mój nissan stracił sprężystość zawieszenia albo nie zauważałem tego wcześniej ale każdy dołek i garb odczuwa się dość mocno. Przez 150 ...

Bartłomiej2008-02-07

nie zamienię!!! za tą cenę nawet nie mażę o lepszym aucie. Samochód ma według mnie cofnięty licznik około 100.000km. wedle licznika ma 180.000- w co trudno uwierzyć :( ,pomimo przebiegu i wieku wszystko działa :) a silnik czyściutki.
diesel bez turbo- dla mnie wystarczy :)
wolę wygodnie niż szybko
miejsca sporo, w środku przyjemny welur, wszystko pod ręką, brakuje elektrycznych szyb i klimy, ale tylko w lecie :)
Jeżdżę autkiem codziennie do pracy, spalanie około 6-7 l/100km, w trasie na jednym baku (50litrów) zrobiłem 1100km. Z racji wieku \\\\\\"bierze\\\\\\" go miejcami korozja. silnik extra, zero wycieków, choć można zapomnieć o paleniu gumy :), mnie to nie przeszkadza. rozpędzam go...

2008-02-23

auto jest ok. nic dodac nic ujac nie jest kosztowne w utrzymaniu.
silnok jak na tamte czasy jest naprawde dynamiczny , chetnie przyspiesza juz od niskich obrotow , w zime zapala za jednym obrotem walu korbowego . duzy plus.
samochod bez obciazenia podskakuje nerwowo na poprzecznych wybojach. fotele przednie nie zadowola napewno wysokich kierowcow sa zwyczajnie za male i za slabo skonstruowane. tapicerka niue poddaje sie latwo mimo iz jest jasna.
przestrzeni z przodu jak na lekarstwo dla wysokich osob , stanowczo za krotkie prowadnice przednich foteli z tylu jest dosyc miejsca ale wysokie osoby beda narzekaly na brak miejsca na stopy i kolana. karoseria nie rdzewieje mimo iz ma juz 17 lat.wielki plus za perforacje japonczycy sie postarali.
auto prowadzi sie dobrze , ale nie zacheca do szalenst i szybkiego pokonywania łuków. uklad kierowniczy jest tani w serwisowaniu a hamulce sa bardzo wytrzymałe.parkowanie jak to kazdym kombi:)

Średnie oceny NISSAN PRIMERA

Osoby zainteresowane autem Nissan Primera brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mazda 6.

Nissan Primera

Nissan Primera

Mazda 6

Mazda 6

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie Primera

użytkownik: roman

Nissan Primera visa 1900 dci 120KM 2005r. sedan (limuzyna)

Korzystam z pojazdu 3 lata i jestem bardzo zadowolony. Przejechałem autem 70 tys km w 3 lata. Silnik bomba. Poza wtryskami nie zepsuło się nic! Ogólnie polecam. Zmieniam na młodszy model.

skrzynia posiada zbyt długi skok przy zmianie, silnik rewelacja jeśli chodzi o elastyczność, natomiast naprawa wtrysków po 120 tys koszmar - 2000zł

Nie ma większych problemów z widocznością z przodu i na boki, natomiast z tyłu - nie dziwi mnie kamera cofania w standardzie

zawieszenie dość twarde, wyciszenie jak na taką klasę pojazdu marne w porównaniu z innymi pojazdami.

duże, przestrzenne auto, jakość wykończenia nie powala na nogi - złe dopasowanie elementów powoduje charakterystyczne skrzypienie. Bagażnik ogromny, natomiast przeszkadza wysoki próg przy załadunku.

Bardzo dobre prowadzenie auta, doskonale trzyma się drogi, zastrzeżenia co do hamulców - w porównaniu z konkurencją wypadają słabo, parkowanie - gdyby nie kamera ...

Gdyby nie wtryski pojazd bezawaryjny. Auto posiadam 3 lata więc stawiam na średnie koszty ( 2000zł na 3 lata). Po naprawie pracuje jak zegarek. Nie można narzekać.

Klima bez uwag, natomiast dość długo się nagrzewa.

Bez problemów, wszystko działa.

Nissan Primera: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Nissan Primera: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Nissan Primera: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2

Nissan Primera: 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991