Nissan Primera opinie, oceny użytkowników, Nissan Primera spalanie sedan (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan Primera

sedan

Åšrednia ocena: 8.50/10

Nissan Primera spalanie (l/100km)

9.08/10.26
7.05/8.19
8.20/8.87

Oceny NISSANA PRIMERA

2011-02-18

Na 13 lat i ćwierć miliona przebiegu auto ma doskonałą kondycje. Rozrząd na łańcuch, proste zawieszenie, nieskomplikowany silnik, mało wodotrysków = niskie koszty. Primery są dobrze wyposażone i wygodne, wdzięczne jak sie wszystko robi na czas. Wielkim atutem Primer w porównaniu z autam...
Silniki japońskie lubią wysokie obroty, dopiero od 5000 obrotów diabeł się w nich budzi. Mimo tego nie odbija sie to na spalaniu. Skrzynia wiekowa, chodzi nieraz ciężko ale bez większych problemów
Z pełną obsadą trochę prowadza ale i same auto trochę waży. Silnik daje radę, trochę go słychać powyżej 3 tyś obrotów
W kabinie przestronnie, ergonomia - jak to u japońca, wszystko pod ręką i tam gdzie ma być - intuicyjna obsługa. Zaaranżować można sobie tylko uchwyt na telefon bądź navi...
Z hamulcami jest problem z zapiekaniem się tylnych no i czasami szwankuje czujnik ABS-u - u mnie tylko zapiekły się cylinderki - koszt z robocizną -100 PLN

Bartłomiej2008-02-07

nie zamienię!!! za tą cenę nawet nie mażę o lepszym aucie. Samochód ma według mnie cofnięty licznik około 100.000km. wedle licznika ma 180.000- w co trudno uwierzyć :( ,pomimo przebiegu i wieku wszystko działa :) a silnik czyściutki.
diesel bez turbo- dla mnie wystarczy :)
wolę wygodnie niż szybko
miejsca sporo, w środku przyjemny welur, wszystko pod ręką, brakuje elektrycznych szyb i klimy, ale tylko w lecie :)
Jeżdżę autkiem codziennie do pracy, spalanie około 6-7 l/100km, w trasie na jednym baku (50litrów) zrobiłem 1100km. Z racji wieku \\\\\\"bierze\\\\\\" go miejcami korozja. silnik extra, zero wycieków, choć można zapomnieć o paleniu gumy :), mnie to nie przeszkadza. rozpędzam go...

2010-02-19

Dobry japończyk zmontowany w GB.Auto w miarę dynamiczne jak na potrzeby dwóch osób i okazjonalnych wyjazdów spisuje się bez zastrzeżeń.Polecam dla niezdecydowanych bo w porównaniu do niektórych europejskich wyrobów może sprawić wiele przyjemności pod warunkiem że poprzednicy uczciwie ...
Silnik ze skrzynią b.dobrze zgrane.Razem dają dobre efekty dynamiki i elastyczności.
Odczuwalne tzw. dobijanie na nierównościach.Przy szybkości pow.90 km/g.wnętrze staje się hałaśliwe.Są tacy co w tym wypadku polecają pogłośnić radio.Może to i jest sposób.
Fotele przednie dość wygodne.Dobrze trzymają w zakrętach z tyłu dość dużo miejsca nawet dla wysokich osób.Mam 187 cm wzrostu więc wiem jak to jest kiedy pole wskaźników staje się ograniczone a głowa oparta jest o sufit.Tutaj jest wszystko O.K.
Dobre wspomaganie,auto dobrze trzyma się drogi,hamulce tak na 4.Z parkowaniem przy mizernym promieniu skrętu bywa czasem uciążliwe.

Marek Krauze2009-02-19

W tej klasie jest to jedno z lepszych aut dynamiczne, wygodne, dobrze wyposażone, ergonomiczne, ekonomiczne, a osobiście nie stwarza wrażenia ciężkiego czołgu i przytłoczenia plastikiem we wnętrzu. Kupując go wiedziałem, że nie będę się martwił o naprawy i koszty eksploatacji. Może k...
Jedyne co zauważyłem to to, że na 15 calowych seryjnych kołach porusza się bardziej dystyngowanie niż drapieżnie.
Trudno mi określić dokładnie jakiej jakości są fotele z tyłu z tego względu, że zazwyczaj siedzę za kierownicą, ale pasażerowie się nie skarżą.
Jedynym problemem jest aranżacja wnętrza, ze względu na fakt, że jest to sedan nie jest tak pakowny jak hatchback, ale w końcu ma coś w sobie z limuzyny.
Jest to już moja druga Primera i coraz bardziej mnie zaskakuje. Auto jak na swoją klasę mogę zaliczyć do górnej półki wygodne, bezpieczne, choć brakuje mu zęba agresji.

2010-07-15

Samochód nudny stylistycznie ale posiada wszelkie atuty dla samochodu rodzinnego, ekonomicznego, bezawaryjnego. Oczywiście też nie lubią tego samochodu złodzieje. Nie martwię się, że po wyjściu z marketu będę go szukał i nie znajdę. Jeszcze raz polecam.
Jednostka napędowa nie jest w tym modelu optymalna ale za to jakościowo bez zarzutu!
W tej kategorii samochód według mnie wypada zdecydowanie dobrze a nawet bardzo dobrze.
Samochód w tej kategorii prawie idealny gdyby nie malutka przestrzeÅ„ bagażowa po zÅ‚ożeniu tylnych oparć. Niestety konstruktorzy nie przewidzieli, że w Polsce auta sÅ‚użą nie tylko do jazdy ale również do przewożenia wiÄ™kszych gabarytowo rzeczy. MuszÄ™ nieraz korzystać z udogodnieÅ„ duÅ...
Ogólnie samochód prowadzi się pewnie, nie zaskoczy nieprzewidywalnym zachowaniem na łuku jezdni czy też podczas ostrego hamowania. Troszkę niepokojąca jest zbyt długa droga hamowania ale można wybaczyć.

Åšrednie oceny NISSAN PRIMERA

4.5/10

Osoby zainteresowane autem Nissan Primera braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Mazda 626.

Nissan Primera

Nissan Primera

Mazda 626

Mazda 626

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie Primera

użytkownik: roman

Nissan Primera visa 1900 dci 120KM 2005r. sedan (limuzyna)

Korzystam z pojazdu 3 lata i jestem bardzo zadowolony. Przejechałem autem 70 tys km w 3 lata. Silnik bomba. Poza wtryskami nie zepsuło się nic! Ogólnie polecam. Zmieniam na młodszy model.

skrzynia posiada zbyt długi skok przy zmianie, silnik rewelacja jeśli chodzi o elastyczność, natomiast naprawa wtrysków po 120 tys koszmar - 2000zł

Nie ma większych problemów z widocznością z przodu i na boki, natomiast z tyłu - nie dziwi mnie kamera cofania w standardzie

zawieszenie dość twarde, wyciszenie jak na taką klasę pojazdu marne w porównaniu z innymi pojazdami.

duże, przestrzenne auto, jakość wykończenia nie powala na nogi - złe dopasowanie elementów powoduje charakterystyczne skrzypienie. Bagażnik ogromny, natomiast przeszkadza wysoki próg przy załadunku.

Bardzo dobre prowadzenie auta, doskonale trzyma się drogi, zastrzeżenia co do hamulców - w porównaniu z konkurencją wypadają słabo, parkowanie - gdyby nie kamera ...

Gdyby nie wtryski pojazd bezawaryjny. Auto posiadam 3 lata więc stawiam na średnie koszty ( 2000zł na 3 lata). Po naprawie pracuje jak zegarek. Nie można narzekać.

Klima bez uwag, natomiast dość długo się nagrzewa.

Bez problemów, wszystko działa.

Nissan Primera: hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Nissan Primera: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Nissan Primera: 1.6, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2

Nissan Primera: 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991