Nissan Quest opinie, oceny użytkowników, Nissan Quest spalanie (strona 1)

Opinie o samochodach Nissan Quest

Liczba ocen: 1

Średnia ocena: 8.00/10

Nissan Quest spalanie (l/100km)

benzyna / gaz
diesel
miasto
17.00/-.--
-.--
trasa
10.50/-.--
-.--
cykl mieszany
13.50/-.--
-.--

Oceny NISSANA QUEST

mirek2011-07-20

Ogólna ocena:

8/10

Model SE posiada Bardzo dużo bajerów o których się nie wspomina, światła przeciw mgielne, światło narożne które zapalają się przy skręcaniu po włączeniu kierunku. Dwie pamięci do ustawienia fotela kierowcy, fotele przód podgrzewane, elektrycznie regulowane ustawienie pedału hamulca...
Opinia o układzie napędowym:
Silnik po przejechaniu 240.000km nie przechodził żadnej naprawy. Łańcuszek rozrządu -dożywotni. Wymiana świec po 150tyś. Problem z wymianą świecy na 5 cylindrze ,wymagany specjalistyczne narzędzia. Regulacja zaworów automatyczna, aktualnie na zimnym silniku słychać nieznaczny stukot. R...
Opinia o komforcie:
Przy komplecie pasażerów,przy przejeżdżaniu nierówności, uczucie dobijania sprężyn, jazda solo -super. Fotele przednie podgrzewane, elektrycznie regulowane, mogłyby bardziej trzymać w ostrych zakrętach.
Opinia o nadwoziu:
Pomiędzy siedzeniami przednimi jak i w drugim rzędzie dużo miejsca fotele przednie oddalone od siebie ok.30cm 2rz.posiada możliwość przesuwania przód-tył, regulowane pochylenie oparcia. karoseria po 7 latach nie ma żadnych odznak korozji, dodam że nowy pojazd miał na karoserie nałożony ...
Opinia o układzie jezdnym:
Auto prowadzi się wyśmienicie,wersja SE posiada kontrole trakcji. Podczas ruszania posiada tzw. antypoślizg.(przepraszam za brak fachowego nazewnictwa )chodzi o nie dopuszczenie poślizgowi jednego z kół. Wspomaganie działa bez zarzutów, lecz zdarzało się że miałem wrażenie jakby przesta...

Średnie oceny NISSAN QUEST

Czy z perspektywy czasu to był dobry zakup?
Tak
100.00%
głosów 1
Raczej tak
0.00%
głosów 0
Trudno powiedzieć
0.00%
głosów 0
Raczej nie
0.00%
głosów 0
Nie
0.00%
głosów 0
Układ jezdny
Prowadzenie auta
9.0/10
Układ kierowniczy
9.0/10
Hamulce
9.0/10
Parkowanie
9.0/10
Napęd
Elastyczność
9.0/10
Skrzynia biegów
9.0/10
Silnik
9.0/10
Przyspieszenie 0-100km
7.0/10
Przyspieszenie 60-120km
8.0/10
Przyspieszenie 80-120km
7.0/10
Komfort jazdy
Resorowanie bez obciążenia
9.0/10
Resorowanie z obciążeniem
5.0/10
Fotele przednie
9.0/10
Fotele tylne
9.0/10
Jazda z kompletem pasażerów
9.0/10
Wyciszenie
8.0/10
Nadwozie i wnętrze
Przestrzeń z przodu
8.0/10
Przestrzeń z tyłu
9.0/10
Wygoda obsługi (ergonomia)
9.0/10
Bagażnik
9.0/10
Jakość materiałów i wykończenia
8.0/10
Możliwość aranżacji
8.0/10
Karoseria
8.0/10
Wentylacja i ogrzewanie
Wentylacja i ogrzewanie
5.0/10
Widoczność
Widoczność do przodu
9.0/10
Widocznośc do tyłu
9.0/10
Widoczność w lusterkach
8.0/10
Elektryka/Elektronika
Elektryka
9.0/10
Elektronika
9.0/10
Naprawy
Niezawodność
9.0/10
Koszty napraw
7.0/10
Co pozytywnie zaskoczyło oceniających?
Wnętrze
1
Co negatywnie zaskoczyło oceniających?
Spalanie
1
Przydatne informacje

Osoby zainteresowane autem Nissan Quest brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Toyota Sienna.

Nissan Quest

Nissan Quest

Toyota Sienna

Toyota Sienna

Najciekawsza opinia użytkownika o Nissanie Quest

Zdjęcie użytkownika

użytkownik: mirek

liczba głosów: 63

Nissan Quest SE 3500 235KM 2004r. van

Ocena ogólna

Model SE posiada Bardzo dużo bajerów o których się nie wspomina, światła przeciw mgielne, światło narożne które zapalają się przy skręcaniu po włączeniu kierunku. Dwie pamięci do ustawienia fotela kierowcy, fotele przód podgrzewane, elektrycznie regulowane ustawienie pedału hamulca i gazy- jego wysokość, elektryczne lusterka regulowane za pomocą joistyka a po zostawieniu zasilania na prawe lub lewe lusterka gdy włączymy wsteczny automatycznie lusterko ustawia na się w taki sposób że widzimy tylne koło i krawężnik, co ułatwia cofanie, Ten model posiada sensory cofania, elektryczne szyby przednie i uchylne przy 3rz,siedzeń, elektrycznie otwierane drzwi boczne i bagażnik, również za pomocą pilota, Oprócz szyberdachu posiada w dachu 4 okna. Radio CD na 6 płyt DVD, oraz 2 pary słuchawek. Podczas jazdy pasażer może oglądać DVD i słuchać przez słuchawki a kierowca może słuchać radia lub CD. 3 rz siedzeń po zdjęciu zagłówków całkowicie chowa się w wnękę dając równą obszerną podłogę umożliwiającą przewiezienie kanapy-(wersalki). Posiada sensory w kołach,gdzie na pulpicie mamy odczyt ciśnienia powietrza w każdym z kół, oraz dźwiękowe ostrzeżenie przy obniżeniu się ciśnienia poniżej normy.Nic dodać nic ująć 7 lat 240tyś. i tylko paliwo i do przodu.

Układ napędowy

Silnik po przejechaniu 240.000km nie przechodził żadnej naprawy. Łańcuszek rozrządu -dożywotni. Wymiana świec po 150tyś. Problem z wymianą świecy na 5 cylindrze ,wymagany specjalistyczne narzędzia. Regulacja zaworów automatyczna, aktualnie na zimnym silniku słychać nieznaczny stukot. Regularna wymiana oleju i filtra co 5,5-6tyś.km oraz co 50tyś.km oleju w automatycznej skrzyni biegów.

Widoczność

Ogólnie wszystko ok. lecz na lewym lusterku zastosowałem dodatkowe o szerokim koncie widzenie. Trzeba pamiętać o tzw. martwym punkcie.

Komfort

Przy komplecie pasażerów,przy przejeżdżaniu nierówności, uczucie dobijania sprężyn, jazda solo -super. Fotele przednie podgrzewane, elektrycznie regulowane, mogłyby bardziej trzymać w ostrych zakrętach.

Nadwozie

Pomiędzy siedzeniami przednimi jak i w drugim rzędzie dużo miejsca fotele przednie oddalone od siebie ok.30cm 2rz.posiada możliwość przesuwania przód-tył, regulowane pochylenie oparcia. karoseria po 7 latach nie ma żadnych odznak korozji, dodam że nowy pojazd miał na karoserie nałożony Teflon.

Układ jezdny

Auto prowadzi się wyśmienicie,wersja SE posiada kontrole trakcji. Podczas ruszania posiada tzw. antypoślizg.(przepraszam za brak fachowego nazewnictwa )chodzi o nie dopuszczenie poślizgowi jednego z kół. Wspomaganie działa bez zarzutów, lecz zdarzało się że miałem wrażenie jakby przestało działać, wówczas wystarczyło użyć WD-40 i przesmarować krzyżak powyżej kolumny kierowniczej. hamulce przód i tył tarczowe, przy zastosowaniu dobrych kloców hamulcowych wystarcz na ok. 60/80tyś.km. Parkowanie posiada sensory, lecz po 6 latach uległy awarii.

Naprawy

Wahacze oryginalne nie mają wymiennych tulejek metalowo-gumowych, można to przerobić. Łożyska przód nie wymienimy, musimy całą piastę, Jest to bezpieczniejsze nigdy nam koło nie odpadnie. Wszystkie części wymieniałem samodzielnie, uwaga problem z kluczami rozmiary śrub w calach jak i metryczne

Wentylacja i ogrzewanie

Klimatyzacja- super. Przód dwa oddzielnie regulowane nawiewy, oraz oddzielna regulacja nawiewu na 2 i 3 rząd siedzeń,gdzie nawiew zimnego powierza odbywa się od góry z pod dachu, Nawiew ciepłego powierza z prawego boku na nogi przy 3 rz. siedzeń. bardzo dobry. Jedynym mankamentem jest podczas opadów deszczu powolny nawiew powietrza na przednią szybę w szczególności gdy wchodzimy do samochodu przemoczeni.

Elektryka/elektronika

Na 7 lat bez uwag. zdarzało mi się jeździć podczas sporych ulew jak i śnieżyc i nigdy mnie nie zawiódł.

Zobacz również opinie:

Nissan Quest: van

Nissan Quest:

Nissan Quest:

Nissan Quest: 2004