Nissan Sunny opinie, oceny użytkowników, Nissan Sunny spalanie (strona 2)

Opinie o samochodach Nissan Sunny

Średnia ocena: 8.50/10

Nissan Sunny spalanie (l/100km)

8.74/9.71
6.61/7.55
7.87/8.65

Oceny NISSANA SUNNY

Do tego auta po prostu trzeba czuć miętę. Najładniejsze GTi, na prawdę dobre osiągi, bezawaryjność. Po prostu Nissan. ZDECYDOWANIE POLECAM
Sam silnik idiotoodporny. Całkiem podatny na mody. Moc seryjna 143KM/178Nm to trochę mało. Przyspieszenie serii 8,2s do 100km/h. Elastyczność typowa dla japońskich silników (moc i moment maks. są dość wysoko). W trasie radzi sobie całkiem nieźle.
Auto nigdy nie dobiło. Fotele przednie bardzo wygodne, dobrze trzymają, kanapa również wygodna. Jazda z kompletem pasażerów nie przysparza problemów. Wyciszenie średnie. Uszczelki w drzwiach lubią świszczeć przy wyższych prędkościach.
Miejsca z przodu jest wystarczająco. Z tyłu trochę mało. Ergonomia ok (typowa dla japończków z tamtych lat). Jakość materiałów wewnątrz całkiem dobra (miękka deska, przyjemna okładzina drzwi i foteli). Nadwozie dość dobrze zabezpieczone przed korozją.
Prowadzi się dość pewnie ale nie rewelacyjnie. Seryjne zawieszenie z GTi jest dość twarde ale podróżuje się całkiem wygodnie. W zakrętach tylko 7/10. Zacierające się zaciski to bolączka tych Nissanów. Dość duży promień skrętu utrudnia parkowanie. Jeżeli heble są sprawne i zawia...

2008-03-02

Super samochód, właściwie bezawaryjny, praktyczny, z silnikiem diesla 2.0 silny jak tur. Niestety następca - Almera - nie dorasta do pięt Sunny'emu. Autko do zakochania.
Solidny oszczędny diesel, bez fajerwerków w zakresie elastyczności, b.dobra, dokładna i niezniszczalna skrzynia biegów, przyśpieszenie słabe, ale im wyżej tym lepiej. Przyjemna, choć głośna praca silnika.
Trochę krótkie siedziska z tyłu, ale hatchback to nie jest samochód przewidziany do częstej jazdy pow. 2 osób. Zawieszenie raczej trochę twarde, ale to w tym samochodzie b.lubiłem - dawało więcej frajdy z szybkiej jazdy na zakrętach.
Jakość materiałów i ergonomia kokpitu o niebo lepsza niż w większości obecnie sprzedawanych nowych modeli samochodów. Rewelacyjny lakier na wymagającej dodatkowego zabezpieczenia antykorozyjnego karoserii.
Lekko nadsterowny ale w przyjemny sposób, brak tendencji do zarzucania tyłu (także podczas hamowania w przeciwieństwie do skandalicznego Forda Fusiona). Wspomaganie kierownicy precyzyjne dające poczuć warunki jazdy. Hamulce trochę w tyle za nowszymi modelami. Super widoczność i zwrotność...

Nie stawiam najwyższej noty, bo nie ma 100% aut. Autko jest aż za nadto "super", jak na mój gust.
Układ napędowy jak na tamte lata został wykonany poprawnie. Niektóre obecnie produkowane auta moze i sa zaawansowane technologicznie, ale trwałością nie doruwnują nawet połowie tamtym samochodom.
Komfort jazdy jest wystarczający, w końcu każde auto jeździ tak samo, choć nie tak samo sie zachowuje. Jeźdźę tym autem nie raz, dość spokojnie i jak dla mnie jest dobry już prawie zabytek.
Karoseria to rzecz gustu, ja lubię/kocham auta stare, dla mnie wazna jest technika, a nie wygląd. Co mi z pięknego ale awaryjnego auta.
Mój ojciec posiada ten model auta od nowości. Auto ma już 24 lata i nadal jest w świetnej formie. Auto od początku konserwowane, dbane. Szkoda że tych autek już prawie nie ma, przez tyle aut wymieniane klocki, układ wydechowy, tylne amortyzatory i pompa wody. Japońska jakość w latach osie...

2008-08-22

Sunny jest miniaturka idealnego samochodu, jak już par osób napisało tylko się w nim zakochać. W przeciwieństwie do innych marek w których ludzie się kochają (np. alfy) Nissun potrafi się odwdzięczyć niezawodnością.
Silnik wysoko obrotowy co za tym idzie na drugim biegu bez problemu osiąga 80KM/h. Przyspieszenia nie sprawdzałem ale przypuszczam że coś między 8-10 sekund.
Samochód świetnie się prowadzi. Przy pełnym komplecie pasażerów i prędkości 120KM/h można bez problemu rozmawiać.
Jak na 16-letni samochód nie ma żadnych śladów użycia poza wytartą kierownicą. Siedzenia i boczki drzwiowe jak nowe, lakier metalik błyszczy się jak psu ... .
Na początku trochę znosił, ale mechanik raz dwa wszystko ustawił. Do dziś się nic nie zmieniło ani nie zepsuło.

Robert2009-02-24

Dobre, tanie w zakupie i utrzymaniu auto. Idealne dla małżeństw z jednym dzieckiem, solidne, pakowne (do pewnych granic oczywiście, to nie kombi)
Jednak to diesel i na dodatek bez turbiny. Nie ma przyspieszenia jak Ferrari, ale na spokojna, ekonomiczna jazdę wystarczy
Jak na diesla nieźle radzi sobie przy obciażeniu. Moja zonka potrafiła zapakowac cały bagażnik. Zrobiłem nim dwie przeprowadzki, a jedyna częścia zawieszenia, która wymieniłem była guma na przednim wahaczu. Fotele dla wysokich kierowców sa za małe. Nie trzymaja na zakrętach, a żeby op...
Znakomita widoczność, ergonomiczny dostęp do wszystkich urzadzeń. Osobiście w swoim nissanie wymieniłem "boczki" tapicerki na skórę. Nic bardziej prostszego nawet domowym sposobem. Karoseria ma ogromne możliwości rdzewieś, szczególnie kielichy tylnego zawieszenia ,no,i tylne na...
Jedynym mankamentem przy układzie kierowniczym to duży promień zawracania.

Średnie oceny NISSAN SUNNY

5.1/10
3.9/10

Osoby zainteresowane autem Nissan Sunny brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Garbus.

Nissan Sunny

Nissan Sunny

Volkswagen Garbus

Volkswagen Garbus

Nissan Sunny: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Nissan Sunny: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Nissan Sunny: 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 2.0

Nissan Sunny: 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1985