Opel Astra opinie, oceny użytkowników, Opel Astra spalanie 1994r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Astra

1994r.

Średnia ocena: 8.04/10

Opel Astra spalanie (l/100km)

8.54/10.49
6.46/7.77
7.46/8.98

Oceny OPLA ASTRA

2008-02-10

Auto trafiło do mnie bardzo zaniedbane (koszt zakupu 50Euro), poddane gruntownej odnowie (jestem mechanikiem) odżyło i sprawdza się bardzo dobrze w codziennym użytkowaniu. Nigdy nie zawiodło mnie na trasie(użytkowane codziennie), co przy sporym przebiegu i latach jest dużym plusem dla konstr...
Silnik po 300tyś km nadal sprawny, chociaż zauwazalnie słabszy, biegi wchodzą raczej ciężko, szczególnie przy redukcji. Ale ogólnie bardzo pozytywnie oceniam stan auta, przy tym przebiegu!!!
To tylko astra więc z komfortem nie ma co przesadzać. Trochę głośny, źle się jedzie z kompletem pasażerów i bagażem.
Auto z 1994, nie ma śladów poważniejszej korozji, jednak użytkowane jest do dzisiaj w Irlandii, gdzie zimy są łagodne, i nie sypie się soli na drogii. Słyszałem, że te same astry w Polsce mocno rdzewieją.
Wspomaganie mogło by być trochę wydajniejsze podczas manewrowania na parkingu. Ogólnie prowadzi się dobrze. Warunek, że zawieszenie jest sprawne(amory, luzy)ja swoje gruntownie podreperowałem, przystępne ceny części, z wyjątkiem tylnich łożysk, które są w komplecie z piastą 200zł za...

Grzesiek2010-07-13

Silnik X16SZ (1,6i) 71KM/52kW Castrol magnatec 10W40 Nowe -przewody BOSCH -świece BOSCH dla GM -pasek wieloklinowy (pod alternator+wspomaganie) Do 3 biegu ma kopa!!! później jedzie się ekonomicznie (silnik ma często zaślepiany zawór recyrkulacji spalin - rzekomo ma lepszy moment ??? N...
Z obciążeniem lepiej się trzyma ale ma gorsze hamulce Opony 2009 Dębica Pasjo 2 - R13 70 Za małe przednie tarcze ham.! (kupiłem BREMBO + klocki Ferrodo Premier- jeszcze nie zmienione!)
Dla mnie ładny HB z tyłu mało miejsca a w moim brak zagłówków tył (1994r!)
Z tyłu wymienione Amortyzatory na gazowe KYB (oryginalnie też są gazowe) + twardsze sprężyny - tył (oryginale pierwsze zwoje ma z cieńszego drutu - zamontowane są o tym samym przekroju) Z przodu prawa sprężyna + łożysko oraz poduszki zawieszenia. Auto kupiłem przy oryginalnych 140 000...

2013-07-04

zaletą jest że części są dostępne i w miarę tanie. Wadą w tym egzemplarzu jest brak mocy, duża awaryjność.
skrzynia okej, silnik u mnie po rozruchu pracuje na 3 cylindrach potem na wszystkich czterech - to tak specjalnie ;) przyspieszenie 0 - 100 - dłuuuuugo. choć daje się coś wyprzedzić czasem, na autosradzie generalnie prawym pasem i tylko tiry można powyprzedzać
po wymianie amortyzatorów lepiej, ale i tak buja nim i czuć każdą nierówność. Czuje się niemal każdy kilogram więcej. z kompletem pasażerów nie wyprzedzisz i nie pogadasz bo bardzo głośny.
Dużo miejsca z przodu wg. niektórych siedzi się bardzo nisko. z Tyłu pozycja klozetowa, ale jest do zniesienia. bagażnik duży i ma składane fotele - jak się przeprowadzałem to przewiozłem nią łóżka, stół cztery krzesła na raz ;D
brak wspomagania dokucza i jest uciążliwy w mieście. w trasie można dwoma palcami prowadzić ;]

2008-06-11

autrko ekonomiczne i bezawaryjne, pojemne, jedmak brak klimy doskwiera i troche głośne
silnik isuzu turbo nie do zajechania,skrzynia doskonale współgra z silnikiem, turbina zaskakuje przy 2500 obrotów jeśli nie pozwala jej sie wyłączyć auto idzie jak burza (w iare możliwości)
miękkie zawieszeni, trzeba uważać na progi zwalniające również ze względu naniskie zawieszenie, troche głośno przy większych prędkościach, z kompletem pasażerów zawsze lepiej się prowadzi
dużo miejsca z podu, mniej ale wystarczająco z tyłu, bagażnik pojemny, lekkość składania foteli i kanapy, karoseria jak na ten rocznik mało rdzewieje
ukad kierowniczy reaguje bardzo dobrze, autko elastycznie wchodzi w zakręty, hamulce sprawne, abs działa świetnie, używany tylko w krytycznych sytułacjach, wspomaganie pomaga w parkowaniu

Piotr2010-11-04

Dobry samochód do codziennego użytku, ale na duże trasy to już za stary i za słaby. Wyprzedzanie wymaga czasu i odwagi. Auto genialnie znosi gaz ale polecam markowe instalacje. Te tanie strasznie podbijają spalanie.
Silnik przede wszystkim trwały, dużo znosi. Mój bierze już sporo oleju a na mocy praktycznie nie traci. Przyspieszenia jak to przy takiej mocy i to w gazie nie wgniotą w fotel. Skrzynia działa bez zarzutu a nawet nie sprawdzałem czy ma olej...
Jak na tą klasę komfort duży, zmieniając biegi nie uderzam pasażera w kolana, a z tyłu można się nawet wygodnie wyspać.
Ach ta karoseria, no cóż rdza. Plastiki wewnątrz trochę trzeszczą. Reszta ok.
Wspomaganie wyważone, czuć kiedy należy ściągnąć pedał gazu. Hamulce pracują płynnie. Trochę kołysze na łukach i słaba widoczność przez tylnią szybę.

Średnie oceny OPEL ASTRA

Osoby zainteresowane autem Opel Astra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus.

Opel Astra

Opel Astra

Ford Focus

Ford Focus

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Astra

Opel Astra F 1400 60KM 1994r. sedan (limuzyna)

widoczność bardzo dobra.

dużo musiałem przy niej zrobić. nie wiem kto wcześniej tym jeździł, ale lubił eksperymentować. Na początku od razu amortyzatory przód - tył, hamulce, przód - tył, zawieszenie. potem regularnie raz na dwa miesiące coś. strzelił wąż chłodniczy, potem termostat, potem wypadła cewka zapłonowa zalewając cały silnik olejem, później alternator, akumulator, rozrusznik, z drobiazgów to zacięły się zamki w drzwiach, był już przepalony opornik od dmuchawy. Chłodziwa ciągle ubywa i nie wiem skąd, a pompa paliwa któregoś dnia po prostu stanęła i musiałem do holować.

w lato mimo szczerych chęci z zimnego nawiewu i tak leci gorące od silnika.

Elektroniki prawie nie ma co jest poniekąd zaletą. za to pod maską kupa kabelków, niektóre same wiszą nigdzie nie podpięte, słabo zabezpieczone przed zwarciami, awariami.

Opel Astra: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Astra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Astra: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 5.6, 8.0

Opel Astra: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1989, 1988