Opel Astra opinie, oceny użytkowników, Opel Astra spalanie 1996r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Astra

1996r.

Średnia ocena: 7.77/10

Opel Astra spalanie (l/100km)

8.48/10.31
6.40/7.98
7.56/9.30

Oceny OPLA ASTRA

2010-08-22

Dla mnie jedyną rażącą wadą jest że karoseria rdzewieje i to w zaskakującym tempie mimo dbania o nią. Zaletą jest to że mam wciąż ładny samochód jak na te nowoczesne czasy i bardzo niedrogi. Śmieszy mnie jak sobie znajomi kupują że tak powiem wynalazki żeby się popisać wśród zn...
Uważam że skrzynia ma za krótkie przełożenia. Ruszam z jedynki na światłach i zaraz dwójka i zaraz trójka i tak zostaje z tyłu no ale silnik ma tylko 75koni. Ogólnie silnik (1.6i) bezawaryjny. wadą jest wyciekający olej z pod uszczelki pokrywy silnika ale to sami możemy wymienić jeśl...
Tak jak wspomniałem przy zawieszeniu, zawieszenie miękkie a na nierównościach głośny. Ogólnie samochód płynie na drodze.
Jeśli chodzi o komfort w środku to jest nawet tego miejsca sporo,wiadomo to nie jest van. Bardzo zły stan jest karoserii, trzeba bardzo dbać o nadwozie ale nawet woskowania to i tak zrobiła mi się dziura przy wlewie paliwa, rdza go tak szybko bierze że jak jade poniżej 60km/h to słysze jak ...
Mam nowe opony i bardzo ładnie trzyma się nawierzchni choć ostatnio przy 120km/h zaczyna drgać mi kierownica ale to chyba powód amortyzatorów bo od noości nie były wymieniane ale na przelądach nie wykazuje odchyleń. W moim zawieszenie jest bardzo mięciutkie ale mi to pasuje bo wtedy samoc...

2008-07-07

To mój pierwszy samochód, więc ciężko oceniać bez uwzględnienia sentymentów. Generalnie samochód jest niezawodny. Bardzo dobrze się prowadzi. Nigdy nie miałem z nim przygód. Jestem z niego bardzo zadowolony. Aż żal się rozstawać :(
Przy dużym obciążeniu (komplet dorosłych pasażerów + bagaże na 2-tygodniowe wakacje) słabo sobie radzi przy wyprzedzaniu. Przy mniejszym obciążeniu nie ma żadnych problemów. Jedzie dynamicznie i szybko :)
Wyciszenie to niestety słaba strona tego samochodu. Do 80km/h jest ok, ale powyżej niestety jest dość hałaśliwy. Po przejechaniu 1300km kierowca i pasażerowie są zmęczeni. Na odcinkach do 400km nie ma większego znaczenia.
Z tyłu jest miejsce bardziej dla dzieci do 13-roku życia. Dorośli nie będą narzekać tylko przy krótszych przejazdach. Bagażnik obszerny. Materiały wykończeniowe bardzo dobrze wykonane. Karoseria bardzo dobrze zabezpieczona.
Przy zadbanym układzie jezdnym (sprawne amortyzatory, łączniki stabilizatorów, dobre opony), samochód pewnie trzyma się drogi, nawet na zakrętach przy dużych prędkościach. Dobrze sobie radzi na nierównościach.

2008-04-09

Ogólnie - fajne auto dla rodziny za nieduże pieniądze. Polecam !
Silnik oceniam stosunkowo słabo, gdyż 16V ma tendencje do nadmiernego zużycia oleju (nie jestem pewny faktycznego przebiegu pojazdu, gdyż nie jestem pierwszym właścicielem w Polsce). Instrukcje obsługi dla tego modelu podają, że zużycie oleju do 1 litra na 1000 km należy uważać za norma...
Dla lubiących komfort za nieduże pieniądze - polecam. Bardzo miło zaskoczyło mnie dobre wyciszenie auta.
W wersji kombi - przestrzeń idealna dla 4-ech osób, dla 5-ciu jest z tyłu nieco ciaśniej. Duży bagażnik + ponad 500 kg ładowności pozwala zrobić z niego małe auto dostawcze. Kokpit wykonany lepiej niż w Astrze II (moim zdaniem). Karoseria podatna na korozję - zwlaszcza krawędzie drzwi, ...
Auto dobrze trzyma się drogi ale nie lubi ostrych zakrętów (zwłaszcza z pełnym obciążeniem). Jedzie się miękko, dobrze wybiera nierówności, mały promień skrętu, bardzo fajne do miasta.

ADAM2010-01-19

Bardzo miłe i fajne auto w użytkowaniu za niewielkie pieniądze, docenia się jego funkcjonalność w momentach potrzebnych jak nie krytycznych. Jeżeli koroduje (w zależności od kraju pochodzenia) to klapa przy plastikach, tył nadkola. Dobrze wyposażana jak na auto tej klasy. Następnym autki...
Silnik i Napęd kół współpracują idealnie, na początku niezbyt zrywna, przy 2 tyś. czuć turbinę i bez problemów przyspiesza, najekonomiczniej w trasie przy prędkości 110-120 km/h. Zimą ciężko odpala, bardzo wdzięczny wóz roboczy
Jeśli jeździmy z kompl. pasażerów lub z obciążeniem, polecam wymienić sprężyny na wzmocnione. Płynie po drodze dobre wyciszenie w kabinie cicho.
Człowiek 190 bez problemu znajdzie miejsce za kierownicą i na przednim fotelu, z tyłu trochę miej miejsca lecz da się wytrzymać. Materiały wewnątrz bardzo przyzwoite i trwałe oprócz kierownicy czuć pazur czasu. Całkiem niezłe wyposażenie za niewielkie pieniądze za auto.
Trwały i niezbyt skomplikowany, miękkie zawieszenie, po prostu płynie

Jerzy Mierzejewski2008-02-23

Auto oceniam b. dobrze: tanie i bezawaryjne, gdy jest regularnie serwisowane. Na polskich drogach nie wytrzymują łączniki stabilizatorów. Wymiany oleju co 10.000 km. bez dolewania.
Silnik jest mało elastyczny na gazie, potrzebne są częste zmiany biegów, szczególnie między IV/V biegiem. Na benzynie ma więcej mocy i jest bardziej elastyczny.
Auto ma dobre resorowanie, zamieszenie miękkie i ciche. Wyciszenie auta jest b. dobre (ale tylko auta produkowane w Niemczech). Maxymalnie obciążony staje się mułowaty.
Z przodu jest dużo miejsca, z tyłu za mało miejsca na nogi. Auto ergonomiczne i posiada duży bagażnik (kombi). Jakość materiałów (plastiki lepsze niż w Golfie IV) b. dobra, nic się nie wyciera, czy zużywa. Karoseria- b. dobra, z wyjątkiem miejsca pod uszczelką, z tyłu w kombi(rdza).
Auto dobrze trzyma się nawierzchni i dobrze tłumi nierówności, minus za wynoszenie na zakrętach

Średnie oceny OPEL ASTRA

5.1/10
4.9/10

Osoby zainteresowane autem Opel Astra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus.

Opel Astra

Opel Astra

Ford Focus

Ford Focus

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Astra

Opel Astra F 1700 DTL 68KM 1996r. kombi

Bez uwag. Widoczność bardzo dobra :)

Bardzo mała awaryjność. Zjeździłem nim całą Europę i zawsze bez przygód. Koszty napraw... hmmm. Nawet mało zamożni sobie poradzą, tym bardziej że awarie następują bardzo rzadko i pojazd wcześniej uprzedza, więc jest czas na reakcję. Dużo zamienników na rynku, a serwis Opla często robi akcje serwisowe.

Ogrzewanie rewelacja! Ciepłe powietrze z układu czuć już po przejechaniu ok. 500m zimą. Gorzej radzi sobie w deszczu. Jeśli do środka wejdą zamoknięci pasażerowie momentalnie przednia szyba zachodzi parą, której trudno się pozbyć. Ale to kwestia wilgotności wewnątrz pojazdu. Ciepłe powietrze bardzo dobrze dociera również do pasażerów siedzących z tyłu.

Nigdy żadnych przygód z elektryką i elektroniką.

Opel Astra: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Astra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Astra: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 5.6, 8.0

Opel Astra: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1989, 1988