Opel Astra opinie, oceny użytkowników, Opel Astra spalanie 1997r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Astra

1997r.

Średnia ocena: 7.43/10

Opel Astra spalanie (l/100km)

8.55/9.66
6.36/7.37
7.52/8.57

Oceny OPLA ASTRA

2008-02-12

Auto dobre bezawaryjne naprawy to raczej wymiany eksploatacyjne czyli tłumik elementy zawieszenia żarówki w konsoli pod radiem. Mogę powiedzieć że mój egzemplarz miał szczególny przypadek ponieważ straciliśmy wszystkie klucze do niego i trzeba było nazbierać trochę pieniędzy na urucho...
1,4 60KM nie ma cudów trochę brakuje mocy gdy jest obładowany 5 ludzi a gdy dojdzie bagaż no to już w ogóle jedzie ale o wyprzedzaniu zapomnij. Zaskoczyło mnie to że pomimo wieku i instalacji LPG auto wiele nie straciło we dwoje na pokładzie prędkość maksymalna czyli 160km/h bez problem...
Między 90 a 120km/h bez większych hałasów zapuszczasz radio i już nic nie słyszysz dobijając do 140 - 160 km/h no co jest maks dla mojej wersji silnika już sie robi głośno ale też się da jechać gdy Ci śpieszno
gdy sie jeździ we dwoje to nie ma o czym pisać miejsca dużo gdy z tyłu sadzasz maluchy też nie ma problemów, kłopoty zaczynają sie przy 3 rosłych na tylnej kanapie ale da sie jechać nawet w dłuższe trasy bagażnik ma jeden mankament a mianowicie mocowanie zawiasów tylnej klapy w konkure...
bez wspomagania trochę ciężko przy manewrowaniu na parkingu no i do tego polskie drogi od czasu do czasu trzeba do warsztatu sie udać ale ... w ciągu 10 lat nic poważniejszego.

2009-07-17

fotele z przodu może nie są komfortowe ale da się wytrzymać mając nauwadze wiek produkcji przeszkadza zwłaszcza trzeszczący fotel kierowcy z tyłu 2 osoby z podłokietnikiem jest ok ale już 3 to marnie brakuje trójpunktoweg pasa pośrodku ale w 2 osoby i 2 dzieci z tyłu jest ok
układ jezdny jest ok może mogło być bardziej czułe wspomaganie ale wkońcu to inny wiek produkcji auta, zawieszenie przy kombi jest wystarczająco twarde i daje dość dobry komfort jazdy, nawieżchni też się trzyma jako tako wkońcu to kombi a nie sportowe auto

2010-07-16

jestem bardzo zadowolony z autka a może o tym świadczyć fakt że rodzice mają taki sam model tylko z 96 roku a ja z 97 i na dodatek mam corse B więc można powiedzieć że jestem małym fanem opelka
bardzo mocny i eleastyczny silnik a zarazem ekonomiczy jeśli się o niego dba to nawet z gazem sprawuje się bez problemowo a spalanie gazu mieści się w okolicach 10 litrów na 100km
miękkie zawieszenie seryjne przy większych prędkościach auto pływa
karoseria ma wady odnoścnie rdzy na tylnich nadkolach i przy wlewie paliwa ale to norma w oplach
Bardzo dobre prowadzenie układ kierowniczy działa bardzo lekko zawieszenie mogło by być twardsze niż orginalne ponieważ przy 150 km/h auto staje się pływające ale tak to zawieszenie jest komfortowe i tłumiące wszelkie nie równoiści

2008-08-15

przejade 50 000 to odpowiem na to pytanko
Niedostatek mocy odczuwalny przy wyprzedzaniu.Jeśli masz charakter bez wyścigowych zapędów to Cie dowiezie z punktu A do B i wróci do domu.
Dobrze wyciszony.Fotele jędrne,wygodne.Dobry komfort resorowania.Jak dbasz to mozna miło podróżować;)
Auto zadziwająco przestronne.Bagażnik zaspokoi nawet przemytnika:))Jakość dobra.Nic nie puka,nie stuka.Balachy słabe...ale tak juz maja wszystkie ople z tego okresu.
Miękko zestrojone zawieszenie dosyć mocno sie wychyla w zakrętach.Ogólnie ok,ale czuć ze ta konstrukcja ma lata świetności za sobą

2010-07-14

polecam wszystkim ale z małym przebiegiem
ogólnmie auto dobrze jździ ale mam porównanie z większymi mocniejszymi samochodami dlatego taka a nie inna ocena, jak na starego opla to i tak najlepsze auto w tych pieniądzach
miałem benzynke cicho w środku jak na tę klase auta, słabnie przy większej ilości pasażerów fotele ok
mój samochód był już w ocynku zero rdzy, plastiki dość słabe miałem lepszy sprzęt grający i troche przez to sie luzowałyu i były głośne, bagażnik jak na to auto super cały wózek dziecięcy chodzi bez bólu
auto dobrze sie prowadzi, tani koszt zawieszenia, ja wymieniałem tylko łączniki i drążki stabilizatora ok 30zł szt i raz wymieniłem tarcze hamulcowe ok 600zł

Średnie oceny OPEL ASTRA

Osoby zainteresowane autem Opel Astra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus.

Opel Astra

Opel Astra

Ford Focus

Ford Focus

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Astra

Opel Astra kombi 1600 8 zaworowy 75KM 1997r. kombi

chyba większość opisałem powyżej mogę dodać że wadą to napewno korozja gdyby nie to to auto bybyło super, zaleta niskie koszty utrzymania małe spalanie i tanie części rekompensują wiek auta a funkcjonalność wystarczająca dla 4 osobowej rodziny przy wspomaganiu, centralnym zamku i klimatyzacji auto daje dość dobry komfort urzytkowania nawet jazdy w dłuższe trasy nie są męczonce choć przy dzieciach i tak są postoje. Napewno są lepsze auta ale stosunek jakości do ceny jest bardzo bardzo jak dla mnie odpowiedni.

no cóż skrzynia mogła bybyć lepsza zwłaszcza uruchamianie 1 biegu przyśpieszenie też nie rewelacja wkońcu to kombi i silniczek 75km to mało zwłaszcza latem przy włączonej klimie znacznie w trasie brakuje mocy i trzeba się zastanowić dobrze podczas wyprzedzania a marnie już jest całkiem jak jest znaczne obciążenie ładunkowe :(

jak dlamnie to ok ale może dlatego że dawno temu nauczyłem się jeździć dostawczakami i tylko na lusterka więc teraz to dla mnie luks.

przestrzeń z tyłu jak i zprzodu jest jak na osobówke wystarczająca i nie ma się zabardzo co się więcej spodziewać bagażnik przy kombi to rewelacja zwłaszcza równa podłoga z tyłu i praktycznie bez progu załadunkowego dzielona kanapa jest super a możliwość otwarcia kanału pośrodku przy podłokietniku rewelka nawet nie wszystkie nowsze auta to mają tu szacunek dla opla. Duży minus i to wszyscy wiedzą za karoserię "rdzewieje" no ale przy odpowiednio szybkiej reakcji daje się opanować za nie wielkie pieniądze. zegary i ich rozmieszczenie jest ok. no kolejny minus to przepalające się żarówki pokręteł ale to też nie koniec świata.

Chyba najlepszy stosunek jakości do ceny wśród używanych aut bardzo dobrze się spisujący przy lpg spalanie gazu od 8do 10litrów gazu co wydaje mi się tanie w utrzymaniu no i przedewszystkim mała awaryjność a jak już występuje to tanie części a to uważam za największą zaletę bo co jakiś czas wymienić coś trzeba i coś się popsuje a koszt części naprawdę nie wielki.

mam klimatyzację więc to trochę inna bajka ale ale w zimie dość szybko się nagrzewa i trzyma temperatrę śilnika ale to chyba zaleta dobrego termostatu który trafił mi się dobry bo maiłem wcześniej corse i zimą było dość sałabo z temp. silnika. Latem klima jest wystarczająco wydajna wadą to zbyt mała regulacja środkowego nawiewu który się nie specjalnie daje tak ustawić by zimnego powietrza nie czuło się na twarzy ale przysłaniam to trochę i jest ok.

po za przepalającymi się żarówkami pokręteł jest ok.

Opel Astra: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Astra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Astra: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 5.6, 8.0

Opel Astra: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1989, 1988