Opel Astra opinie, oceny użytkowników, Opel Astra spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Astra

1999r.

Średnia ocena: 7.92/10

Opel Astra spalanie (l/100km)

8.42/9.74
6.37/7.64
7.40/8.74

Oceny OPLA ASTRA

2010-02-20

Jeżeli chodzi o koszty eksploatacji części oraz komfort jazdy oraz cena samochodu to oceniam go bardzo pozytywnie ale unikać należy silnika 1.7 XDTL to katastrofa.
Skrzynia biegów miała awarię przy 126.000km rozsypały się łożyska pomimo że nigdy nie zabrakło oleju i był wymieniany w skrzyni biegów zgodnie z instrukcją.Silnik niemiecji 1.7 XDTL to koszmar przeróbka z Kadeta uzupełniona turbiną.Spalanie średnie około 6 litrów ale brak przyspies...
Komfort jazdy jak na tę klasę samochodu pełny. Wszystkie parametry oceniam bardzo pozytywnie
Miejsce i wnętrze wystarczające. Trochę mało schowków.Karoseria pomimo faktu,że pojazd był bezwypadkowy po 9-ci latach zaczął tył korodować dosyć mocno nad układem wydechowym, okolice zbiornika oraz tylne nadkola.
Samochód prowadzi się i trzyma drogi bardzo dobrze.Jazda tym samochodem jak na tą klasę jest w miarę komfortowa i przyjemna.Co roku natomiast trzba wymieniać stabilizatory zawieszenia przód raz wymieniłem końcówki wacgacza i piasty przód. Srednio rocznie przejeżdżałem około 25.000 km.

Remigiusz2011-09-25

Samochód oceniam ogólnie bardzo dobrze. Wady: - słaba dynamika silnika. - ogniska rdzy przy tylnych nadkolach. - smutne wnętrze. Zalety: - bezawaryjność. - ponad przeciętny bagażnik w swojej klasie.
Silnik 1.6 8-mio zaworowy starej konstrukcji pamiętający chyba czasy Kadeta jest strasznie mułowaty, mało elastyczny, trochę głośny powyżej 120km/h ale praktycznie bezawaryjny. Ponoć stworzony do instalacji gazowej. Ja nie próbowałem bo jestem wrogiem gazu. Spalanie średnio w cyklu mies...
Silnik dość głośny przy większych prędkościach. Fotele przednie dość wygodne i dobrze trzymające w zakrętach. Zawieszenie ładnie tłumi nierówności dróg.
Z tyłu dorosła osoba ma trochę mało miejsca na nogi. Dość duża liczba schowków. Jakość materiałów wykończeniowych dobra choć wyciera się osłona dźwigni zmiany biegów. Zabezpieczenie karoserii przed korozją lepsza niż w poprzednich modelach ale przy tylnych nadkolach pokazuje s...
Układ kierowniczy precyzyjny. Auto trochę wynosi na zakrętach przy większych prędkościach. Zawieszenie po 6-ciu latach użytkowania w kraju nie wymagało i nie wymaga ingerencji mechanika. Bardzo dobrze znosi nierówności naszych dróg. Jak ktoś już wcześniej pisał troszeczkę za słabe h...

Samochód tani w ekspoloatacji - bardzo oszczędny - pojemny - w dodatku dość ładna linia nadwozia - on nowości odpukać prawie nic się nie psuło - trochę zaczyna przeszkadzać stokotanie drzwi i tapicerki na nierównościach albo przy głośnej muzyce ;) - ale to wina Polskich dróg !!! - na...
Przełożenia skrzyni dość krótkie ale przy silniku na 1-punktowym wtrysku paliwa o pojemności 1600 o wiele lepszy komfort jazdy niż 1400 - zdecydowanie polecam - silnik dopracowany i sprawdzony - zastosowany również w Vectrach - spalanie najoszczędniejsze wśród oplów - nie jest rakieta ...
Komfort jazdy niezły - przy obciążeniu czuć wagę samochodu - ogólnie w miarę cicho i komfortowo - dobra akustyka wnętrza
W tym dziale nie ma co narzekać - wszystko obszerne - wygodne i ergonomiczne - jakość materiałów nie najgorsza - o wiele lepiej niż we fiacie i daewoo
Nie ma co narzekać jak na tę klasę samochodu - trochę zbyt miękko na zakrętach ale do przyjęcia - wspomaganie zbędne ze względu na bardzo dobrze dopracowany układ kierowniczy

2011-01-02

Jak na cenę tego samochodu i jego segment jestem bardzo zadowolona. Dosyć duże spalanie i wysoka podatność na korozje. Jeździ mi się przyjemnie i całkiem komfortowo, ale wyciszenie mogło by być lepsze. Jak na taki silnik całkiem przyzwoite przyspieszenie do 100.
Skrzynia biegów, sprzęgło, silnik - wszystko bez zarzutu oczywiście jak na tę klasę samochodu. Przyspieszenie nie powala, ale nie ma czego oczekiwać po silniku 1.6 :)
Nie mam dużych zastrzeżeń, może poza resorowaniem przy dużym obciążeniu - dość mocno dobija. Ogólnie moja wersja ma całkiem miękkie zawieszenie, także jeździ się nieźle, auto broni się nawet na polskich drogach. Fotele całkiem wygodne i myślę, że tu nie ma co narzekać. Wycis...
Z przodu nieźle, może brakuje mi trochę podłokietnika, trochę gorzej z tyłu, jeśli przednie siedzenia są mocno odsunięte. Wszystkie przyciski w zasięgu ręki, bagażnik - niezły jak na hatchbacka. Jakość materiałów nie powala, ale to Astra z 99r., więc nie oszukujmy się - raczej nie...
Auto nieźle się prowadzi, dobrze trzyma się na zakrętach, nie ma problemów z parkowaniem, czy hamulcami.

2008-11-15

Jeździłem autem z salonu przez 9 lat. Jeśli miałbym jeszcze raz wybierać wybrałbym tak samo. Auto jest naprawdę bezproblemowe i bezawaryjne, pod warunkiem kupna z "dobrych rąk". POLECAM ten samochód!
Wersja 16 V pozwala na dynamiczną jazdę w trasie. W mieście auto wolniej się rozpędza niż z silnikiem 1.6 75KM. Miałem porównanie jeżdżąc tym i tym. Ale ogólnie napęd dość komfortowy dla kierowców zrównoważonych. ŻADNYCH USTEREK PODCZAS EKSPLOATACJI.
Auto komfortowe ale twarde zawieszenie na polskich drogach daje znać o sobie w środku. Silnik benzynowy bardzo cichy, teraz jeżdżę diselem to bez porównania na korzyść benzyny. Na siedzeniach z tyłu komfort niższy niż z przodu. ŻADNYCH USTEREK PODCZAS EKSPLOATACJI.
Przestrzeń dla osób wysokich z przodu niezbyt dobra. Z tyłu ok. Wygodne przełączniki.Ślady rdzy pojawiły mi się w 8 roku eksloatacji przy korku wlewu paliwa i na tylnym błotniku. Ogólnie karoseria bez zastrzeżeń.
Układ jezdny bez zarzutu. Niestety kierownica nie była w moim modelu regulowana i przy moim wzroście nie była idealnie położona. Dla wysokich osób zalecam kupno modelu z regulacją kierownicy. ŻADNYCH USTEREK PODCZAS EKSPLOATACJI.

Średnie oceny OPEL ASTRA

Osoby zainteresowane autem Opel Astra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus.

Opel Astra

Opel Astra

Ford Focus

Ford Focus

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Astra

Opel Astra II 2000 136KM 1999r. hatchback

samochód który ma 10 lat nie ustępuje moim zdanie wielu innym z tej klasy samochodom wyprodukowanym kilka lat później

skrzynia elastyczna (jak automat) na czwórce od 40 - 140 bez żadnych drgań , możliwośc ruszenia nawet z trójki. skrzynia-nieraz kłopot z wrzuceniem wstecznego. przyśpieszenie na jedynce takie sobie lepiej juz na dwójce (pociagnie do setki). ale najlepsze przyśpieszenia na wyższych biegach i wyższych obrotach(plus na trasie). silnik jak na tą pojemnośc wcale dużo nie pali miasto 10,5 ( przy spokojnej jeździe) trasa ok 7 litrów

bez uwag

praca na biegu jałowym - super nawet nie wiadomo czy silnik chodzi , do prędkości 100 km super wyciszenie. później gorzej ale w końcu to 2.0.

bez uwag jak na tą klasę. dla mnie lepsze wykończenie niż wcześniejszego focusaII z 2006r.

kolejny samochód , wcześniej , fiat brava , toyota yaris , ford focus II , opel wydaje się najlepie trzymać drogi przy prędkościach do 100 km/h , powyżej focus . Hamulce najlepsze (tarcze przód i tył)

małe koszty części

bez uwag

na razie usterek nie stwierdzono

Opel Astra: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Astra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Astra: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 5.6, 8.0

Opel Astra: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1989, 1988