Opel Astra opinie, oceny użytkowników, Opel Astra spalanie 2003r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Astra

2003r.

Średnia ocena: 8.53/10

Opel Astra spalanie (l/100km)

8.35/9.43
6.20/7.80
7.00/8.83

Oceny OPLA ASTRA

2008-02-08

Dobre auto. wytrzymałe zawieszenie na Polskie dziurawe drogi. Żadnych poważny awarii. Choć psujące się pierdoły wkurzają. Wymieniałem przełącznik kierunkowskazów bo się wyrobił i robił się zwarcie które włączało co jakiś czas światła drogowe. Często się przepalają żarówki...
Auto całkiem elastyczne jak się jeżdzi w nie więcej jak 2 osoby, przy 4-5 osobach zaczyna brakować mocy. Chcąc mieć dobre przyspieszenie trzeba go trochę przeciągnąć na obrotach tak do 4000-4300 obr/min
Auto dość dobrze wyciszone, zawieszenie zestrojone dość sztywno dlatego będziemy czuli każdą dziurę w drodze. Dobrze że kabina jest wyciszona top hałas podczas jazdy po nierównościach nie drażni. Ale auto całe drży. Fotel kierowcy nieco za wąski i przy podrużach o dystansie powyżej...
Bagażnik duży i foremny. Przy wysokich osobach (185cm wzrostu i powyżej) osoby siedzący z tyłu szorują kolanami po przednich fotelach. Materialy dość dobre choś wnętrze mało finezyjne. Środkowy słupek- kokpit tam gdzie jest radio z beznadziejnego szarego twardego plastyku. Karoseria ok...
Auto dobrze się prowadzi pewnie zachowuje się na drodze, dobrze trzyma się w zakrętach. Wspomaganie kierownicy mogłoby byc mocniejsze, ponieważ przy parkowaniu kierownica stawia lekki opór.

Waldek2012-10-21

Główną zaletą tego samochodu jest jego niezawodność. Jest to dla mnie na tyle istotne, że następcą tego samochodu jest też astra. Wnętrze niewyszukane, ręcz nudne ale nie jest źle.
Przy tej pojemności brakuje trochę mocy, chcąc żwawo wyprzedzić trzeba wejść na obroty. Co do skrzyni biegów jest OK, ale dwójka mogłaby precyzyjniej wchodzić.
Auto dość dobrze wyciszone, dość miękkie, podróżuje się całkiem wygodnie. Kombi dość dobrze zachowuje się na nierównościach drogi, nie rzuca, zbytnio nie kołysze.
Z przodu wystarczająca ilość miejsca (170 cm wzrostu, średniej budowy ciała) dla kierowcy i pasażera/pasażerki. Z tyłu nie jeździłem, ale wydaje mi się, że też jest OK. Do ergonomii nie mam zastrzeżeń, wszystko na swoim miejscu a do obsługi nie trzeba instrukcji obsługi. Bagażnik w...
Dobrze się prowadzi, nie miałem problemów na zakrętach.

2009-07-11

Jak na 1.6 przyspiesza całkiem żwawo - poniżej 12 sekund do setki. Najlepiej przyspiesza na 3 biegu na nim właśnie najlepiej widać elastyczność tego silniczka.
Jak pisałem wcześniej zawieszenie jest dość sztywne. Dla mnie to plus. Jednak jeśli oczekujesz zawieszenia rodem z Citroena to nie ten adres! Jazda z kompletem pasażerów to terror. Zbyt słaby silnik.
5 drzwi w tym modelu to nieporozumienie. Tyle drzwi są dla dzieci lub dla troli. Jeśli możesz wybierać to bierz model 3 drzwiowy. Miejsca na nogi z tyłu jest bardzo mało. Większe osoby mogą mieć problem.
W tym modelu świetna jest sztywność zawieszenia. Przy zastosowaniu niskoprofilowych opon samochód całkiem nieźle jak na tą klasę się prowadzi - szybko reaguje i nie przechyla się na boki.

2010-05-23

Dość twardy,szczególnie dla pasażerów na tylnym siedzeniu. Bardzo szybkie zużycie przycisku klaksonu po lewej stronie kierownicy,,bynajmniej nie przez jego używanie. Zawodna klima. Potrzebny był kapitalny remont silnika przy 175tys.km,poprzedzony kilkoma naprawami,które wskazała diagnos...
pierwsza rdza pojawia się w miejscach odprysku lakieru,głównie przy nadkolach i progach oraz przy masce.

2010-03-24

mi tam wytaracza, jestem bardzo zadowolony z zakupu
silnik fajny duży zapsa mocy na wpyrzedzanie bez konieczności redukowania biegów. polecam GAZ i to dobrej jakości instalacje z porządnie ustawiona mapą paliwową spalanie pozostaje w rozsądnych ilościach a moc zostaje
zawieszenie całkiem fajne,kompromisowe, troche twarde na zakrętach przez co dobrze się prowadzi a na prostej to jak prawdziwa limyzyna
wetsja 3-drzwiowa ciężko się wsiada do tyłu a po za tym wszystko ok
ogólnie autok ok. wadą są plastikowe drążki reakcyjne, szybko się kończą. idealne zawieszenia ale tylko na felgę 15"-16" ja jeździłem na 17" opona 205/45/17 strasznie twarda jest i nie polecam tego rozwiązania mino że astra ładnie się prezentowała

Średnie oceny OPEL ASTRA

Osoby zainteresowane autem Opel Astra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus.

Opel Astra

Opel Astra

Ford Focus

Ford Focus

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Astra

Opel Astra Enjoy 1600 Twinport 103KM 2003r. kombi

Zalety ogólnie: - prostota budowy - trwałe wykonanie wielu elementów - dobrze zestrojone zawieszenie - dobry układ kierowniczy - silnik Wady: - tylne drzwi to nieporozumienie - mało miejsca na nogi z tyłu - bezpiecznik wspomagania połączony z ABS - źle pracujące spryskiwacze szyb. - przedni napoęd

Małe koszty naprawy jednak często na tych przeklętych drogach psuje się łącznik stabilizatora.

Wadą jest zastosowanie listwy zapłonowej w silniku zamiast przewodów. Spali się jedna cewka i cała listwa do wymiany, a to koszt kilkuset złotych.

Opel Astra: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Astra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Astra: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 5.6, 8.0

Opel Astra: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1989, 1988