Opel Astra opinie, oceny użytkowników, Opel Astra spalanie 2006r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Astra

2006r.

Średnia ocena: 8.13/10

Opel Astra spalanie (l/100km)

Oceny OPLA ASTRA

Włodek2011-02-13

Jest to mój 50 samochód,jeżdziłem także wieloma dobrymi autami japońskimi /Hony/ niemieckimi/VW i Audi A4S/ oraz amerykańskimi.Na ich tle auto moje wypada bardzo dobrze,praktycznie nie ma do czego się przyczepić.
Siedmio biegowa skrzynia pracuje idealnie,przyśpieszenia po włączeniu turbo nadspodziewanie żwawe.Jazda po mieście najwyżej na 3 biegu.Praca bez zarzutu.
silnik diesla idealnie wyciszony,wygoda podróżowania super poprzez możliwosci ustawienia fotela kierowcy w wielu pozycjach.Przy wysokich kierowcach nieco za mało miejscaz tyłu dla wysokich pasażerów.
Nadwozie bez zarzutu,mógłby być bardziej ergonomiczny bagażnik,brak uchwytu na napoje w kabinie.Ergonomia kabiny na 5,to samo wykończenie i stylistyka.
Układ jezdny znakomity,łatwość manewrowania i niezawodne hamulce tarczowe przód i tył.

Włodek2010-02-18

Samochód bardzo dobrze się sprawuje,mimo wysokiej relatywnie ceny warto go kupić,odpłaca się niezawodnością i jest jak na te klase bardzo wygodny.
Moc silnika dość mierna,jednak po włączeniu turbo samochód wyrażnie się ożywia
Samochód w miarę pojemny,za mną mimo mojego wzrostu 183 cm można w miarę wygodnie podróżować.Sztywne zawieszenie i twarde fotele dają możliwości pewnej jazdy.
Poza mało pojemnym bagażnikiem bez uwag
Prowadzenie bez zarzutu,posiadałem w sumie 50 samochodów różnych marek.Ten ma wiele zalet i jeżeli go zmienię to na Opla Astrę IV

Mariusz2008-02-05

Drobne braki wg indywidualnej oceny nie wpływają na ostateczną ocenę - świetne auto!
100 konny silnik przy masie auta kombi radzi sobie bardzo, bardzo dobrze
Bez zastrzeżeń.
Pasażerowie z tyłu mają trochę mało miejsca na nogi. Brak podręcznego schowka na dokumenty, telefon, brak uchwytów do napojów. Brak automatu załączania świateł "po kluczyku" (jest automat, ale tylko po zmroku). Lakier Black mica - bardzo miękki - widać każdą rysę paznok...
Bardzo czułe wspomaganie kierownicy. Super sprawa w mieście, ale przy większych prędkościach...

2008-02-08

Auto godne polecenia. Za te pieniądze (z bogatym wyposazeniem ok. 48.000) nie znalazłem lepszej alternatywy.
Silnik dynamiczny, szczególnie przy wyższych obrotach. Czasami występuje haczenie skrzyni (2 razy mi się zdarzyło)
Auto niezle amortyzyje, choć jest lekko twardawe, ale komfortowe. Wyciszenie wnętrza ok. Fotele przednie mogłyby miec lepsze podparcie boczne.
Wszystko w najlepszym porządku
Auto niezle się prowadzi, jest lekko twardawe, nawet przy dynamicznej jeździe jest ok. Parkowanie super (jestem wysoki)

piotr2012-11-04

caloksztalt oceniam na bdb minus,w nadchodzacym roku zamierzam kupic oczywiscie nastepce obecnego autka,tj astre kombi J Z 160KM dieslem.
silnik naprawde super,przejechalem do teraz ponad 150000 km,lubie szybka jazde,i tym modelem mozna sie rzeczywiscie nacieszyc.co do skrzyni biegow obecnie ok,ale po przejechaniu 29000km servis opla zdecydowal sie na wymiane na nowa.
hamulce to jest to co mnie boli najbardziej w tym modelu.100 kmh do zera jeszcze ujdzie,ale przy naprawde duzych szybkosciach do zera to naprawde tragedia!!!

Średnie oceny OPEL ASTRA

Osoby zainteresowane autem Opel Astra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus.

Opel Astra

Opel Astra

Ford Focus

Ford Focus

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Astra

użytkownik: Włodek

Opel Astra Astra III H 1300 CDTI 90KM 2006r. hatchback

Widoczność do tyłu ograniczona wysoko umieszczoną szybą i szerokimi słupkami,nie stanowi to jednak większego problemu.Rozwiązaniem jest zamontowanie czujników cofania.

Dotychczas poza serwisowaniem nie poniosłem żadnych kosztów.

Automatyczna klima i nawiew oraz ogrzewanie bez zarzutu.

Komputer pokładowy od czasu do czasu wymaga resetowania,zwłaszcza gdy zatankuje sie kiepskie paliwo /niestety kierowca na to nie ma wpływu/Układ elektryczny bez zarzutu.

Opel Astra: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Astra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Astra: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 5.6, 8.0

Opel Astra: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1989, 1988