Opel Astra opinie, oceny użytkowników, Opel Astra spalanie 2007r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Astra

2007r.

Średnia ocena: 7.72/10

Opel Astra spalanie (l/100km)

Oceny OPLA ASTRA

pbl2008-05-30

Drażni mnie to że w oplach jest straszna unifikacja części... Porównajcie kokpit z Vectrą, Zafirą, Signum... Wszystko, niemalże identyczne...
jak dla mnie, 115 km to trochę mało jak na 1300kg, ale źle nie jest.
Jak już wcześniej wspomniałem, zdarzają się przypadki, że na nierównościach traci przyczepność. Zawieszenie bardziej komfortowe, niż w z nowym Bravo.

2008-08-13

Auto jest na prawdę bardzo udane. Wspaniale się prowadzi, bezpieczne, jest cicho i przyjemnie, muzyczka płynie czyściusieńko, bez skrzypienia plastików i strzałów zawieszenie. Mógłby palić trochę mniej ale konkurencja w tych kwestiach nie jest w ogóle lepsza (patrz golf V 1,6; patrz foc...
jak na auto w wersji coupe uważam że ilość przestrzeni jest bardzo dobra. Mojemu koledze (ma 195 cm wzrostu) w ogóle nie przeszkadza jak jedzie z tyłu.
prowadzenie oraz układ kierowniczy są po prostu niesamowite, wydaje się jakby się po torach jechało. Obniżona punktacja za parkowanie z powodu małej widoczności do tyłu jednak można się do tego przyzwyczaić.

2011-02-12

Astra z silnikiem 1.3 cdti 90 KM to auto dla ludzi którzy ekonomię cenią bardziej od osiągów . Jednostka ta znakomicie daje sobie radę nawet z nadwoziem kombi , jednakże nie oczekujmy tutaj cudów . Pochwalić należy jednak ten sinik za zużycie , bo najlepszy wynik jaki udało mi się uzysk...
Wiadomo że wygląd to rzecz gustu . Mi osobiście astra III to auto bardzo się podoba a materiały użyte do wykończenia są należytej jakości . Nie ma twardych plastików które wydawałby nieprzyjemne dzwięki.
Astra III generacji moim zdaniem to auto wprost stworzone do jazdy po naszych polskich drogach . Zawieszenie to idealny kompromis między komfortem (dzięki któremu idealnie pochłania nierówności) a twardością (dzięki której bardzo dobrze trzyma sę dogi w ciasnych zakrętach)

Jaroslaw Rekus2010-02-20

Samochód dla mas,jest średni pod każdym względem.Przyciąga stosunkowo niski koszt zakupu jak i części.
Samochód a raczej silnik lubi wysokie obroty (16V).
Twarde zawieszenie pasuje na nasze drogi.Przy większych prędkościach robi się głośno (150km/h).Zalecam jazdę do 120km/h, jest cisza.
Sporo miejsca tak w środku (przód-tył) jak i w bagażniku.Materiał w środku nie powala ale nie jest żle.Karoseria mogła być z ocynku,ale nie jest więc należy o nią dbać.
Auto dobrze się trzyma drogi.Układ kierowniczy oceniam jako dobry.Hamulce niezłe.Co do parkowania im dłuższy model tym większy kłopot.

2011-02-14

Niestety samochód posiada jedną bardzo istotną wadę. Po przejechaniu samochododem dłuższej trasy wyłącza się turbina (brak mocy) niestety w serwisie wymienili mi Intercooler i inne rzeczy niestety bez większych efektów, co powoduje to że przy wyprzedzaniu np. tira samochód traci moc i c...
Twarde zawieszenie to czasami zaleta a czsami wada - kto co lubi . Bardzo głośna praca silnika i słabe wyciszenie nie wpływają pozytywnie na komfort jazdy.
Mało schowków to mankament Opla. Nadwozie - posiadam wersję granatową matową i niestety scodzi po trzech latach lakier bezbarwny

Średnie oceny OPEL ASTRA

Osoby zainteresowane autem Opel Astra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus.

Opel Astra

Opel Astra

Ford Focus

Ford Focus

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Astra

użytkownik: pbl

Opel Astra 1600 115KM 2007r. hatchback

jak dla mnie, 115 km to trochę mało jak na 1300kg, ale źle nie jest.

Nie ma problemów z parkowaniem... Nie trzeba czynić rytuałów parkowania na parkingu przed blokiem.

Kierowca nie ma powodów do narzekania, jest ok. Na miejscu pasażera nie można się rozkraczyć bo kierowca ma problemy ze zmianą biegów:) Do bagażnika wózek wchodzi. Brakuje schowków, telefon trzymam w popielniczce:) Od nowości zainstalowano włączanie świateł mijania, po odpaleniu silnika... Może to spowodować problem (szczególnie kobietą) włączenie świateł drogowych, ponieważ włącznik świateł cały czas wyłączony:)

Przy wchodzeniu w zakręt (+dziury w nawierzchni) przy dużych prędkościach, auto gubi przyczepność. Poza tym ok. Hamulce bardzo dobre, nie wjechałem jeszcze nikomu w tyłek, choć była taka sposobność:) W czasie hamowania (przy małych prędkościach)kierownica ciągnie w lewo... czyżby drążek w półrocznym aucie?

Klimatronik-super sprawa:)

Opel Astra: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Astra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Astra: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 5.6, 8.0

Opel Astra: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1989, 1988