Opel Astra opinie, oceny użytkowników, Opel Astra spalanie 2.0 (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Astra

2.0

8.02/10

Opel Astra spalanie (l/100km)

miasto 10.13/11.20 7.11
trasa 7.02/9.21 5.57
cykl mieszany 8.63/10.04 6.35

Astra

OCENY OPLA ASTRA

Generalnie samochód bardzo pewny. Świetne rozwiązanie, łańcuszek rozrządu który ma chyba dożywotnią gwarancję. Fajny silnik, fajne spalanie. Autko godne uwagi, pomimo bogato wyposażonej wersji, brak usterek związanych z elektroniką. POLECAM!!!
Pomimo sporych kół (215/45 R17), samochód naprawdę żwawy, najprawdopodobniej przez wysoki moment obrotowy.
Jak już wspomniałem lepsze prowadzenie gwarantuje zawieszenie od OPC. Fotele przednie w mojej Astrze są niestety jak tapczan i w długiej trasie są niewygodne. Z tyłu super. Wyciszenie jest w porządku z wyjątkiem dosyć mocno słyszalnego silnika.
Co do przestrzeni to jest jej sporo przy samochodzie tej klasy. Bagażnik bardzo pojemny!!! Pierwsze ogniska rdzy pojawiły się po około roku w miejscu gdzie obiłem lakier ("goła" blacha bez zabezpieczenia zaczęła rdzewieć dopiero po jakimś roku)SUPER.
Samochód świetnie się prowadzi i super hamuje. Polecam zawieszenie od Astry OPC(pasuje bez problemu), klocki hamulcowe Ferodo Premier. NAPRAWDĘ TAKI ZESTAW ROBI CO POTRZEBA:)

SUPER:)
Jeżeli chodzi o silnik to jest naprawdę elastyczny. Dość szybko reaguje na pedał gazu. Ciągnie od samego dołu, gorzej jest na wysokich obrotach.
Na sportowym zawieszeniu jeździ się super i w zakrętach i na prostych ale tylko i wyłącznie na równych drogach. Na nierównościach już nie jest tak komfortowo i w środku robi się dość głośno. Fotele jak na tę klasę samochodu naprawdę wygodne i dobrze trzymają na boki.
Z przodu przestrzeni nie jest za dużo. Chociaż ja mam 193 cm wzrostu i wystarcza:) Za to z tyłu jest naprawdę sporo miejsca. Jakość wykończenia w porównaniu z konkurentami (Golf, Escort itp) jest dużo lepsza. Jeżeli chodzi o karoserię, to niestety jest Opel i nadkola tylne sypią się do...
Moja Asterka posiada sportowe zawieszenie H&R (od niedawna tylne amortyzatory Sachs) więc bardzo dobrze trzyma się drogi, jest bardzo sztywna i zachowuje się nienagannie na zakrętach.

tani w eksploatacji, nie drogi w zakupie, mało awaryjny, ale jeśli ktoś ceni komfort ponad to co było wcześniej to niech kupi dobrze wyposażony model, albo poszuka coś innego.
Idealny do dalekich podróży, mułowato rusza z miejsca, ale później już jest oki, zanim sie nagrzeje jest troche głośny
zawieszenie może nie jest mocną stroną jeśli chodzi o komfort jazdy, ale dużym plusem jest jego trwałość
średnio się parkuje ale to wyłącznie wynik tego że jeżdzę sedanem, słabo widoczny tył samochodu

Ogólnie samochód ma swoje wady i zalety... ale jak narazie jest OK
Silik moze nie jest DEMONEM MOCY ale wystarczajacy, 101 KM mozna zawirusować do 125 KM ;) (w zaleznosci od kondycji silnika i przebiegu) Przyjemny efekt "Turbodziury" :) (DO 1900 obr./min nic "goły diesel" a powyzej 2000 obr./min wsysa w fotel) Spalanie różne (5-7)w zal...
Wyciszenie wnętrza jest dobre jak na ta klase, zawieszenie zestrojone lekko twardo, wygodna pozycjana tylniej kanapie.
Możliwość aranżacji wnetrza to raczej nie ma :/ lub jest znikoma, materialy uzyte do wykonczenia przedniej tapicerki sa przyjemne w dotyku (nie jest to twardy plastik) zegary i podswietlenie -moze być...
Zawias jest ok, dobrze tłumi nierówności nawierzchni, proste=tanie w obsłudze, hamulce sa naprawde skuteczne! :D ( 4x tarcza+ABS )

samochód który ma 10 lat nie ustępuje moim zdanie wielu innym z tej klasy samochodom wyprodukowanym kilka lat później
skrzynia elastyczna (jak automat) na czwórce od 40 - 140 bez żadnych drgań , możliwośc ruszenia nawet z trójki. skrzynia-nieraz kłopot z wrzuceniem wstecznego. przyśpieszenie na jedynce takie sobie lepiej juz na dwójce (pociagnie do setki). ale najlepsze przyśpieszenia na wyższych biegach...
praca na biegu jałowym - super nawet nie wiadomo czy silnik chodzi , do prędkości 100 km super wyciszenie. później gorzej ale w końcu to 2.0.
bez uwag jak na tą klasę. dla mnie lepsze wykończenie niż wcześniejszego focusaII z 2006r.
kolejny samochód , wcześniej , fiat brava , toyota yaris , ford focus II , opel wydaje się najlepie trzymać drogi przy prędkościach do 100 km/h , powyżej focus . Hamulce najlepsze (tarcze przód i tył)

ŚREDNIE OCENY OPEL ASTRA

7.2/10
6.6/10
7.1/10
5.1/10
4.9/10
4.8/10
4.2/10

Osoby zainteresowane autem Opel Astra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus.

Opel

Astra

Ford

Focus

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Astra

użytkownik: Radek

Opel Astra 2000 DTH 101KM 2001r. sedan (limuzyna)

widoczność jest oki tylko ten sedan z tym czasami jest problem dla mojej dziewczyny bo nie ma wyczucia

brak oznak rdzy, ale to nie jest problem astry G, wysoka ocena jakości materiałów ponieważ nie mam tylko skóry, ale w tańszych a zarazem powszechniejszych na naszym rynku modelach nie jest juz tak wesoło, u mnie spasowanie jest niezłe i nie ma problemu z trwałością materiałów wykończeniowych

największy plus, mała awaryjność w porównaniu do aut tego segmentu, a naprawa napewno nie naruszy mocno rodzinnej kasy, niedrogie oryginały oraz łatwy dostęp do zamienników jak w każdym oplu

szybko sie nagrzewa zdecydowany plus, nie mam prbolemu z rosą na szybach, ale słyszałem ze ubogie wersje czesto mają problem z utrzymaniem przejrzystości tylnych szyb :/

nie mam problemu z elektryka, minus to drobne usterki diod podświetlajacych zegary, problem jest z wyświetlaczem komputera, jak sie popsuje to juz nie da sie go naprawić.

Pełna opinia o Opel Astra 2000 DTH 101KM 2001r. sedan (limuzyna) »

Opel Astra: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Astra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Astra: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 5.6, 8.0

Opel Astra: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1989, 1988