Opel Astra opinie, oceny użytkowników, Opel Astra spalanie turbo diesel (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Astra

turbo diesel

Åšrednia ocena: 8.05/10

Opel Astra spalanie (l/100km)

Oceny OPLA ASTRA

2008-07-07

To mój pierwszy samochód, więc ciężko oceniać bez uwzględnienia sentymentów. Generalnie samochód jest niezawodny. Bardzo dobrze się prowadzi. Nigdy nie miałem z nim przygód. Jestem z niego bardzo zadowolony. Aż żal się rozstawać :(
Przy dużym obciążeniu (komplet dorosłych pasażerów + bagaże na 2-tygodniowe wakacje) słabo sobie radzi przy wyprzedzaniu. Przy mniejszym obciążeniu nie ma żadnych problemów. Jedzie dynamicznie i szybko :)
Wyciszenie to niestety słaba strona tego samochodu. Do 80km/h jest ok, ale powyżej niestety jest dość hałaśliwy. Po przejechaniu 1300km kierowca i pasażerowie są zmęczeni. Na odcinkach do 400km nie ma większego znaczenia.
Z tyłu jest miejsce bardziej dla dzieci do 13-roku życia. Dorośli nie będą narzekać tylko przy krótszych przejazdach. Bagażnik obszerny. Materiały wykończeniowe bardzo dobrze wykonane. Karoseria bardzo dobrze zabezpieczona.
Przy zadbanym układzie jezdnym (sprawne amortyzatory, łączniki stabilizatorów, dobre opony), samochód pewnie trzyma się drogi, nawet na zakrętach przy dużych prędkościach. Dobrze sobie radzi na nierównościach.

Jarosław2009-07-20

co do wad i zalet nich każdy sam poszuka i oceni w miarę możliwości dla mnie plusy: - zawieszenie,-bezpieczeństwo,-ergonomia,nadwozie minusy- ogólnie brak chociaż czasami silnik przypomina o sobie jak się go za mocno podkręci ale i tak jest bardzo dobrze.
silnik isuzu bardzo dobrze radzi sobie z nadwoziem kombi jednak czasem bywa zbyt głośny mimo to oceniam go bardzo dobrze nigdy nie odmówił mi posłuszeństwa nawet w trakcie 30 stopni mrozu.
komfort jazdy na dobrym poziomie twardość zawieszenia ma więcej plusów niż minusów autko świetnie trzyma się drogi
nadwozie bardzo ładne szczególnie w wersji kombi, pakowny bagażnik z możliwością powiększenia to plus przy wypadach urlopowych, wnętrze raczej w stylu niemieckim czyli nudne ale ergonomicznie poprawne, przyzwyczajenia wymaga dźwignia kierunkowskazów i wycieraczek patent Opla poza tym jeśl...
bardzo dobra charakterystyka pracy nieco twardawa ale świetna na polskie realia auto bardzo stabilne i pewne w prowadzeniu ale nie dla sportowców

Auto do jazdy nie do grzebania, praktycznie nic sie nie psuje. Ja w swoim podkrÄ™ciÅ‚em troszkÄ™ dawkÄ™ paliwa, wywaliÅ‚em katalizator( nie polecam zastÄ™pować go zwykÅ‚a rura bo warczy, należy wsadzić strumienice), troszkÄ™ przyspieszyÅ‚em zapÅ‚on bo na poczÄ…tku byÅ‚ zmylony(chyba szwaby coÅ› Å...
silnik po 190 tys nadal żyleta, jedzie jak 1,9 tdi, 82 konny z isuzu, oleju ani grama nie bierze od wymiany do wymiany, pali w zimie bez problemu, ale turbo pompuje dopiero przy okolu 2800 obr/min. już zaczął troszkę dyma pUszczać.
fotele troche krotkie dla kogos o wzroscie 180 cm, nie najlepiej je oceniam, troche plecy bola bo nie podpieraja krzyza. z tylu miejsca tez nie za wiele aczkolwiek da sie podruzowac na dalsze trasy.
w tym po liftingu od 95 wnetrze juz lepsze. wszystko na swoim miejscu. karoseria nie ma ani grama rdzy nigdzie. ale ja mam sprowadzony z zachodnich niemiec. ponoc te po 95 byly juz cynkowane
slabe serwo hamulców, troche wynosi przy szybkiej jezdzie, uklad kierowniczy jakby troche gumowaty, ale nie jest najgorzej.

2010-08-03

Generalnie samochód bardzo pewny. Świetne rozwiązanie, łańcuszek rozrządu który ma chyba dożywotnią gwarancję. Fajny silnik, fajne spalanie. Autko godne uwagi, pomimo bogato wyposażonej wersji, brak usterek związanych z elektroniką. POLECAM!!!
Pomimo sporych kół (215/45 R17), samochód naprawdę żwawy, najprawdopodobniej przez wysoki moment obrotowy.
Jak już wspomniałem lepsze prowadzenie gwarantuje zawieszenie od OPC. Fotele przednie w mojej Astrze są niestety jak tapczan i w długiej trasie są niewygodne. Z tyłu super. Wyciszenie jest w porządku z wyjątkiem dosyć mocno słyszalnego silnika.
Co do przestrzeni to jest jej sporo przy samochodzie tej klasy. Bagażnik bardzo pojemny!!! Pierwsze ogniska rdzy pojawiły się po około roku w miejscu gdzie obiłem lakier ("goła" blacha bez zabezpieczenia zaczęła rdzewieć dopiero po jakimś roku)SUPER.
Samochód świetnie się prowadzi i super hamuje. Polecam zawieszenie od Astry OPC(pasuje bez problemu), klocki hamulcowe Ferodo Premier. NAPRAWDĘ TAKI ZESTAW ROBI CO POTRZEBA:)

Radek2009-04-15

tani w eksploatacji, nie drogi w zakupie, mało awaryjny, ale jeśli ktoś ceni komfort ponad to co było wcześniej to niech kupi dobrze wyposażony model, albo poszuka coś innego.
Idealny do dalekich podróży, mułowato rusza z miejsca, ale później już jest oki, zanim sie nagrzeje jest troche głośny
zawieszenie może nie jest mocną stroną jeśli chodzi o komfort jazdy, ale dużym plusem jest jego trwałość
brak oznak rdzy, ale to nie jest problem astry G, wysoka ocena jakości materiałów ponieważ nie mam tylko skóry, ale w tańszych a zarazem powszechniejszych na naszym rynku modelach nie jest juz tak wesoło, u mnie spasowanie jest niezłe i nie ma problemu z trwałością materiałów wykończen...
średnio się parkuje ale to wyłącznie wynik tego że jeżdzę sedanem, słabo widoczny tył samochodu

Åšrednie oceny OPEL ASTRA

Osoby zainteresowane autem Opel Astra braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Ford Focus.

Opel Astra

Opel Astra

Ford Focus

Ford Focus

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Astra

Opel Astra F 1700 DTL 68KM 1996r. kombi

Bez uwag. Widoczność bardzo dobra :)

Bardzo mała awaryjność. Zjeździłem nim całą Europę i zawsze bez przygód. Koszty napraw... hmmm. Nawet mało zamożni sobie poradzą, tym bardziej że awarie następują bardzo rzadko i pojazd wcześniej uprzedza, więc jest czas na reakcję. Dużo zamienników na rynku, a serwis Opla często robi akcje serwisowe.

Ogrzewanie rewelacja! Ciepłe powietrze z układu czuć już po przejechaniu ok. 500m zimą. Gorzej radzi sobie w deszczu. Jeśli do środka wejdą zamoknięci pasażerowie momentalnie przednia szyba zachodzi parą, której trudno się pozbyć. Ale to kwestia wilgotności wewnątrz pojazdu. Ciepłe powietrze bardzo dobrze dociera również do pasażerów siedzących z tyłu.

Nigdy żadnych przygód z elektryką i elektroniką.

Opel Astra: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Astra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Astra: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 5.6, 8.0

Opel Astra: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1989, 1988