Opel Astra opinie, oceny użytkowników, Opel Astra spalanie benzyna+gaz (strona 3)

Opinie o samochodach Opel Astra

benzyna+gaz

Średnia ocena: 7.80/10

Opel Astra spalanie (l/100km)

8.87/9.85
7.08/7.78
8.05/8.76

Oceny OPLA ASTRA

2011-12-09

Dobrze traktowany wóz powinien się odpłacić niezawodnością. W czasie 260000 km tylko trzy razy awaria unieruchomiła auto - raz przez auto-alarm , dwa razy przez LPG
Przyspieszenie bez rewelacji ale przecież to nie auto na wyścigi. Silnik pierwsza klasa pod warunkiem odpowiedniego traktowania. Nawet po 200 000 km z LPG sprawuje się dobrze, ale trzeba pamiętać aby na benzynie też czasem trochę pojeździć. przy 240 000 km zmieniłem olej na półsyntetyk.
Jak gumy i tulejki zawieszenia są w dobrym stanie to i komfort może być. Ponieważ to kombi sporo hałasu idzie z bagażnika dlatego lepiej mieć roletę zasuniętą a najlepiej samemu sobie założyć w tylnej części maty wygłuszające. Pod tym względem cichszy jest Golf IV kombi SDI.
Duży plus - asymetrycznie składane tylne oparcia na równo z podłogą bagażnika. Karoseria - duży minus za rdzę chociaż jej powodem mogło też być kilka stłuczek. Ale pojawiła się też tam gdzie stłuczek nie było (podwozie kiepsko wygląda) i to mimo iż auto było od nowości garażow...
trzeba dobrze naciągnąć hamulec ręczny aby szczęki były jak najbliżej bębna bo jak nie to właściwe hamowanie zacznie się dopiero jak pedał jest prawie przy podłodze. Komplet tylnych hamulców wymieniłem dopiero przy około 210000 km, ale staram się jak najwięcej hamować silnikiem

2008-04-09

Ogólnie - fajne auto dla rodziny za nieduże pieniądze. Polecam !
Silnik oceniam stosunkowo słabo, gdyż 16V ma tendencje do nadmiernego zużycia oleju (nie jestem pewny faktycznego przebiegu pojazdu, gdyż nie jestem pierwszym właścicielem w Polsce). Instrukcje obsługi dla tego modelu podają, że zużycie oleju do 1 litra na 1000 km należy uważać za norma...
Dla lubiących komfort za nieduże pieniądze - polecam. Bardzo miło zaskoczyło mnie dobre wyciszenie auta.
W wersji kombi - przestrzeń idealna dla 4-ech osób, dla 5-ciu jest z tyłu nieco ciaśniej. Duży bagażnik + ponad 500 kg ładowności pozwala zrobić z niego małe auto dostawcze. Kokpit wykonany lepiej niż w Astrze II (moim zdaniem). Karoseria podatna na korozję - zwlaszcza krawędzie drzwi, ...
Auto dobrze trzyma się drogi ale nie lubi ostrych zakrętów (zwłaszcza z pełnym obciążeniem). Jedzie się miękko, dobrze wybiera nierówności, mały promień skrętu, bardzo fajne do miasta.

Zbigniew2008-02-12

Za całokształt naprawdę zasłużona "dyszka". Jak na auto za kilka tyś. zł jest to samochód godny polecenia.
Muszę przyznać że jestem zadowolony z osiągów mojego samochodu, wyprzedzanie nie stanowi problemu.
Resorowanie muszę uznać za wystarczające choć z obciążeniem bywa różnie. Samochód jest w miarę komfortowy. Siedzenia przednie są całkiem nieźle wyprofilowane i potrafią naprawdę dobrze i stabilnie utrzymywać ciało.
Samochodzik naprawdę pojemny. Cieszy mnie spory bagażnik nawet mimo butli gazowej wewnątrz. W kabinie też jest sporo miejsca. Jedyne na co można narzekać to lekki brak miejsca z tyłu nad głowami- mając ponad 1,8m dotyka się dachu. Karoseria bardzo dobrze się trzyma, "jest miła dla o...
Autkiem jeździ się bardzo przyjemnie. Jestem w kierowcą w średnim wieku więc nie potrzebuję auta o sportowych osiągach i moja Astra spełnia moje wymagania. Jedyny mankament jaki posiada to brak wspomagania kierownicy ale da się przywyknąć i czerpać radość z jazdy.

Zalety-to dość mała awaryjność i zużycie paliwa,ale to też zależy od "buta" kierowcy.Z 11 letniej eksploatacji tego modelu samochodu jestem raczej zadowolony.
Silnik do 100tyś,po dodaniu gazu,prai do 100 tyś trzymał zużycie na stałym poziomie,przy nie przekraczaniu 120km/h.Skrzynia po przebiegu 120000,bez remontu.Silnik nie daje gwałtownych przyspieszeń,wołowaty,ale silny,można jeźdxić po świeżo oranym polu.
W tej opcji,nowy i przy niedużym przebiegu,twardy,nieprzyjemny ,przy nierównych,bocznych drogach.Dopóki silnik nie przekroczy gdzieś 8000tyś,wyciszenie dobra,później coraz głośniejszy.
Najgorsza wada,bardzo miękie strefy zgnieceń,przód i tył,stąd i podatny lakier też na wszelkie zarysowania.Jakość wykończenia i rozmieszczenia,aranżacji wnętrza mogłaby być lepsza.Wszystko zależy do czego wykorzystujesz samochód.do pieszczenia dość trudny,ale do normalnej eksploata...
Zasadniczo dobrze sie prowadzi,na dobrych drogach.Układ kierowniczy-Końcówki drążków maksimum 100tys.Hamulce-jeżeli oszczędnie,to dość długo,ale przy częstym i gwałtownym.okładziny idą jak marchewki.

Jarek2009-07-20

samochód niezawodny, łatwy w naprawie i tani w eksploatacji. części nawet oryginalne mają przystępne ceny i nie kupuje się ich zbyt często.
silnik o klasę lepszy od 75-konnego, jednostka bardzo trwała, ale uszczelka miski olejowej cieknie mino wymian, skrzynia mało precyzyjna, z przełożeń tylko 3 jest idealnie trafiona,
fotele pseudokubełkowe (jak w GSi) trzymają świetnie, z racji niestandardowego zawieszenia komfort jazdy jest ale dopóki jest równa droga.
korozja to bolączka modelu, chociaż mój nie rdzewieje szczególnie pomimo garażowania pod chmurką, może dlatego że wyprodukowany został w Holandii (wynika to z kodu vin)
zawias zmieniony na amory Bilstein + sprężyny H&R, górna belka rozpierająca na przodzie, hamulce przednie Ferodo Premier + Brembo Max, całość jest twarda ale daje kapitalne prowadzenie, hamulce są ostre jak brzytwa, ale nie powodują ciągłego blokowania kół, nie ma sensu stosowanie m...

Średnie oceny OPEL ASTRA

Osoby zainteresowane autem Opel Astra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Juke.

Opel Astra

Opel Astra

Nissan Juke

Opel Astra: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Astra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Astra: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 5.6, 8.0

Opel Astra: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1989, 1988