Opel Astra opinie, oceny użytkowników, Opel Astra spalanie diesel (strona 3)

Opinie o samochodach Opel Astra

diesel

7.76/10

Opel Astra spalanie (l/100km)

miasto -.--/-.-- 6.74
trasa -.--/-.-- 5.18
cykl mieszany -.--/-.-- 5.98

Astra

OCENY OPLA ASTRA

auto ma ładny wygląd bardzo dobre zawieszenie , dobrze się prowadzi . ale model astry z silnikiem 1,7 dtl to nieporozumienie , po 18000 kapitalka silnika , auto słabe z małym przyspieszeniem , nikomu nie polecam , odradzam , ja kupiłem i odrazu wtopiłem 2200 zł na kapitalke kolega ma z taki...
w astrze silnik dizla 1,7 dtl opla to jedna wielka pomyłka , nawet po kapitalnym remoncie , wymianie pierścieni itp... silnik zamula , ten rodzaj silnika nigdy nie powinien być montowany w samochodach jest to wielki bubel
autko bardzo bardzo dobrze się sprawdza nawet z dużym obciążeniem dobrze się prowadzi , ma duży prześwit co ułatwia jazdę po drogach polnych i leśnych oraz zimą w koleinach
ogólnie autko dość pojemne w bagażniku o ładnym wyglądzie zewnętrznym
do układu jezdnego i zawieszenia w wersii kombi nie mam zastrzeżeń choć pewno to nie limuzyna

Jest to mój 50 samochód,jeżdziłem także wieloma dobrymi autami japońskimi /Hony/ niemieckimi/VW i Audi A4S/ oraz amerykańskimi.Na ich tle auto moje wypada bardzo dobrze,praktycznie nie ma do czego się przyczepić.
Siedmio biegowa skrzynia pracuje idealnie,przyśpieszenia po włączeniu turbo nadspodziewanie żwawe.Jazda po mieście najwyżej na 3 biegu.Praca bez zarzutu.
silnik diesla idealnie wyciszony,wygoda podróżowania super poprzez możliwosci ustawienia fotela kierowcy w wielu pozycjach.Przy wysokich kierowcach nieco za mało miejscaz tyłu dla wysokich pasażerów.
Nadwozie bez zarzutu,mógłby być bardziej ergonomiczny bagażnik,brak uchwytu na napoje w kabinie.Ergonomia kabiny na 5,to samo wykończenie i stylistyka.
Układ jezdny znakomity,łatwość manewrowania i niezawodne hamulce tarczowe przód i tył.

autrko ekonomiczne i bezawaryjne, pojemne, jedmak brak klimy doskwiera i troche głośne
silnik isuzu turbo nie do zajechania,skrzynia doskonale współgra z silnikiem, turbina zaskakuje przy 2500 obrotów jeśli nie pozwala jej sie wyłączyć auto idzie jak burza (w iare możliwości)
miękkie zawieszeni, trzeba uważać na progi zwalniające również ze względu naniskie zawieszenie, troche głośno przy większych prędkościach, z kompletem pasażerów zawsze lepiej się prowadzi
dużo miejsca z podu, mniej ale wystarczająco z tyłu, bagażnik pojemny, lekkość składania foteli i kanapy, karoseria jak na ten rocznik mało rdzewieje
ukad kierowniczy reaguje bardzo dobrze, autko elastycznie wchodzi w zakręty, hamulce sprawne, abs działa świetnie, używany tylko w krytycznych sytułacjach, wspomaganie pomaga w parkowaniu

bardzo trfale zawiszenie i milo sie tym jezdzi jedynie silnik za slaby slabo sie zbiera
silnik mulasty, wersja TDS isuzu lepiej sie zbiera i lzej pali zima ale jak nawali to brak fachowcow do tego silnika
jak na taka klase auta barzdzo przyjemnie sie jedzie nie jest glosny co prawda do audi mu daleko
ilosc miejsca w aucie jest wystarczajaca kierowca 180 cm usiadze wygodnie, z tylu nie wiem bo nie jechalem wada brak zaglowkow z tylu, bagaznik duzy raz ze kombi dwa buda kanciasta, przy zakupie zwrocic uwage na kraj pochodzenia jak salonowe z kraju to rdza moloci tylko dym a jak z niemiec to na moi...
auto kupione w kraju, klijent ktory mi go sprzedal kupil w niemczech, zjezdzil tzn. dobil zawieszenie i mi go sprzedal. po naprawie zawiaszenie tzn wymianie amorkow, koncowek itd. do tej pory nie wymienilem nic w zawieszeniu tzn przez 50 tys km

faJNY ELEGANCKI I EKONOMICZNY SAMOCHOD - MA PARE MANKAMENTOW, ALE MOZNA SIE PRZYZWYCZAIC - MYSLE ZE LEPSZYM ZAKUPEM JEST ZAKUP ASTRY - JESZCZE W DIESLU OD NP 2X DROZSZEJ TOYOTY. SZKODA TYLKO ZE W POLSCE NIE SPRZEDAWALI 2 LITRÓWEK
PO MIESCIE TRZEBA TROCHE MIESZAC BIEGAMI, NA TRASIE TO JUZ LECI, BIEGI TROCHE CIEZKO WCHODZA, JAK SILNIK JEEST ZIMNY, TROCHE GLOSNY SILNIK I MOGLBY MIEC WIECEJ MOCY Z TEJ POJEMNOSCI, ALE ZE TO DOSC OSZZCEDNY
NIESTETY WYCISZENIE MOGLOBY BYC LEPSZE, A MOZE TO PO PROSTU WINA SILNIKA - DIESEL - ZA TO RADIO NADRABIA - SAMO SIE PODGLASNIA ZE WZROSTEM PREDKOSCI I WSZYSTKO JEST JUZ OK
PRZELACZNIKI MOGLY BY BYC LEPIEJ DOSTEPNE - TYPOWY NIEMIEC. BRAKUJE W NIM SPOJLERA- PRZEZ CO TYLNA KLAPA SZYBKO SIE BRUDZI
ZAWIESZENIE OK - FAJNIE SIE PROWADZI

6.0/10
5.9/10
5.7/10
5.1/10

Osoby zainteresowane autem Opel Astra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus.

Opel

Astra

Ford

Focus

Opel Astra: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Astra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Astra: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 5.6, 8.0

Opel Astra: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1989, 1988