Opel Astra opinie, oceny użytkowników, Opel Astra spalanie diesel (strona 4)

Opinie o samochodach Opel Astra

Średnia ocena: 7.79/10

Opel Astra spalanie (l/100km)

Oceny OPLA ASTRA

Adam2008-02-08

Stosunek jakość/cena wypada dobrze za te pieniążki nie kupimy tak młodego i dobrze wyposażonego diesla, który na dodatek wygląda jeszcze bardzo przyzwoicie, plus za tani serwis i części zamienne.
Silnik w miare dynamiczny ale niestety 16v wymusza częste zmiany biegów jak na diesla.
Zawieszenie b. dobre lekko twarde ale nie za, skrzypiące fotele to norma w większości Astr, co do wyciszenia to silnika nie słychać jak głośniej zrobie muzyke :D
Jakość materiałów pozostawia wiele do życzenia skrzypiące plastiki i drgające listwy to udręka posiadaczy tej marki, karoseria może sie podobać nawet teraz, bagażnik w normie przestrzeń z tyłu i z przodu bez zastrzeżeń.
Ogólnie z tym silnikiem ciężkie auto jak na klase compakt dlatego troche podsterowny na zakrętach, zawiecha idealna na polskie drogi! Hamulce dobre, bez fajerwerków.

2011-02-12

Astra z silnikiem 1.3 cdti 90 KM to auto dla ludzi którzy ekonomię cenią bardziej od osiągów . Jednostka ta znakomicie daje sobie radę nawet z nadwoziem kombi , jednakże nie oczekujmy tutaj cudów . Pochwalić należy jednak ten sinik za zużycie , bo najlepszy wynik jaki udało mi się uzysk...
Wiadomo że wygląd to rzecz gustu . Mi osobiście astra III to auto bardzo się podoba a materiały użyte do wykończenia są należytej jakości . Nie ma twardych plastików które wydawałby nieprzyjemne dzwięki.
Astra III generacji moim zdaniem to auto wprost stworzone do jazdy po naszych polskich drogach . Zawieszenie to idealny kompromis między komfortem (dzięki któremu idealnie pochłania nierówności) a twardością (dzięki której bardzo dobrze trzyma sę dogi w ciasnych zakrętach)

K.Żmijewski2010-09-11

Astra była zwrotna, pakowna, łatwa w prowadzeniu, niezawodna w eksploatacji - Raz tylko nie chciała zapalić gdy przepędziłem ją do Augustowa (gdzie się dało jechałem ponad 150)spalił się regulator napięcia.
Przez 20000 km miałem złamany fotel kierowcy podłożyłem kawałek kołka i było O.K. Po naprawie musiełem się nauczyć siedzieć, ale trasę Warszawa-Suwałki robiłem bez wysiadania i bez zmęczenia.
Po złożeniu foteli wielka przestrzeń ładunkowa, bardzo wytrzymała roleta w bagażniku, co prawda z obawami ale woziłem czasem na niej spore ciężary (np 4 skrzynki z kwiatami w doniczkach, po 12 sztuk)
Pod koniec wysiadła mi pompa wspomagania, ale generalnie nie miałem się do czego przyczepić. Asterką woziłem ziemię, kwiaty, deski na dach (1,5 m sześciennego), sprzedałem ję bez wymiany amortyzatorów - nie było potrzeby!

2009-07-12

Jak na to auto, to b. dobrze. Mam wrażenie, że Niemcy produkują auta dopsowane do przepisów ruchu drogowego. Dla mnie liczy się dojechać bezpiecznie i cało do celu, a nie jazda na wariata
Tym samochodem można jeżdzić za niejedną ""niby" terenówką
Idealny samochód dla mamy z dziećmi. Jak go sprzedawałąm to miałam łzy w oczach. Wszyscy sądzą, że do auta nie można mieś sentymetu, ale tak tylko mówią ci, któży nie szanują innych kierowców na drodze. Obecnie posiadam OPLA VECTRA C KOMBI, ale mimo wygody, komfortu, to z dziećmi...

Włodek2010-02-18

Samochód bardzo dobrze się sprawuje,mimo wysokiej relatywnie ceny warto go kupić,odpłaca się niezawodnością i jest jak na te klase bardzo wygodny.
Moc silnika dość mierna,jednak po włączeniu turbo samochód wyrażnie się ożywia
Samochód w miarę pojemny,za mną mimo mojego wzrostu 183 cm można w miarę wygodnie podróżować.Sztywne zawieszenie i twarde fotele dają możliwości pewnej jazdy.
Poza mało pojemnym bagażnikiem bez uwag
Prowadzenie bez zarzutu,posiadałem w sumie 50 samochodów różnych marek.Ten ma wiele zalet i jeżeli go zmienię to na Opla Astrę IV

Średnie oceny OPEL ASTRA

Osoby zainteresowane autem Opel Astra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus.

Opel Astra

Opel Astra

Ford Focus

Ford Focus

Opel Astra: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Astra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Astra: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 5.6, 8.0

Opel Astra: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1989, 1988