Opel Astra opinie, oceny użytkowników, Opel Astra spalanie benzyna+gaz (strona 5)

Opinie o samochodach Opel Astra

benzyna+gaz

Średnia ocena: 7.80/10

Opel Astra spalanie (l/100km)

8.87/9.85
7.08/7.78
8.05/8.76

Oceny OPLA ASTRA

2011-02-16

korozja która w pore zauwazona moze poskutkowac długim czasem eksploatacji bez naprawy blacharki.Brak nadkoli tylnych(plastiki)i przez to odkładający sie bród na wlewie paliwa tzw smoku.
jednostka napendowa nie powala na kolana moca ale mozna się poruszac.Skrzynia biegów dobrze wybiera biegi mimo przebiegu.
do wersji satry f od 1998 do 2002 w układ wydechowy trzeba wspawac łącznik elastyczny unikniemy wtedy wibracji układu wydechowego w przedziale 80-110 km/h.Silnik 1,4 60KM nie za bardzo sobie radzi z pełnym obciążeniem 3 dorosłe osoby na tylnej kanapie maja bardzo ciasno.
Tanie auto w eksploatacji.Idealnie nadaje się do zasilania gazem LPG.W zasadzie wszystkie części dostępne od ręki i tanie jak do przysłowiowego poloneza.polecam ze wspomaganiem kierownicy brak problemów ze stukająca przekładnia kierowniczą.Dobry materiał do majsterkowania.Wygodne i bezpie...

2008-08-16

Jazda w pojedynkę- dynamika wystarczająca. Przy pełnym obciążeniu to już żółw- uwaga przy wyprzedzaniu. Elastyczność dobra na 2-ce 30-90km/h (jedna osoba). Silnik cichy do ok.130 000, potem troche słychać. Od 150000 trochę haczy skrzynia biegów na 2-ce.
Komfort jazdy dobry-dopiero przy bardzo długiej trasie trochę niewygodne siedzenie kierowcy- dzieci nigdy nie narzekały. Wyciszenie początkowo dobre, po ok.130000 zaczęło być głośniej.
Auto dość obszerne- 4 dorosłych lub 2+3 dzieci -naprawdę bezproblemowo. Wszystko na swoim miejscu- kierownica zasłania tylko widoczność kontrolki przycisku świateł przeciwmgielnych. Bagażnik bardzo duży 500 l. ja w ten samochód pakuję pięcioosobową rodzinę na wczasy i wcale nie trzym...
Auto trzyma sie drogi dość dobrze,w zakręty wchodzi nadspodziewanie-jak dla mnie- pewnie. Dobra widoczność przy parkowaniu. Hamulce średnie 2x myslałem,że zdążę się zatrzymai i... miałem stłuczkę.

2008-03-16

Auto mało dynamiczne ale przaktycznie bezawaryjne polecam na pierwszy samochód do nauki jest idealny. Tani w utrzymaniu . POLECAM
Silnik mało dynamiczny ale do miejskiej jazdy w zupełności wystarzczy , mało awaryjny , minusem jest jego mała elastyczność. Ciężko wchodzi jedynka i wsteczny ( szczególnie na zimnym silniku)
Astra jest w miare wygodna z przodu z tyłu już troche gorzej , resorowanie jest b. dobre (doskonale tłumi nasze nierówności).Wnętrze ciche do pierwszej 100 później już troche głośne.
Jak to w oplach z tych lat nęka je rdza. Deska jest ergonomiczna bagażnik nie jest zbyt duży ale ustawny. Jakość materiałów w astrze jest b. dobra (deska rozdzielcza) po za fotelami są liczne przetarcia.
Bardzo łatwo sie parkuje , hamulce bez abs\'u ale dość precyzyjne , samochód sie łatwo prowadzi , dobrz trzyma nawierzchni.

Grzesiek2010-07-13

Silnik X16SZ (1,6i) 71KM/52kW Castrol magnatec 10W40 Nowe -przewody BOSCH -świece BOSCH dla GM -pasek wieloklinowy (pod alternator+wspomaganie) Do 3 biegu ma kopa!!! później jedzie się ekonomicznie (silnik ma często zaślepiany zawór recyrkulacji spalin - rzekomo ma lepszy moment ??? N...
Z obciążeniem lepiej się trzyma ale ma gorsze hamulce Opony 2009 Dębica Pasjo 2 - R13 70 Za małe przednie tarcze ham.! (kupiłem BREMBO + klocki Ferrodo Premier- jeszcze nie zmienione!)
Dla mnie ładny HB z tyłu mało miejsca a w moim brak zagłówków tył (1994r!)
Z tyłu wymienione Amortyzatory na gazowe KYB (oryginalnie też są gazowe) + twardsze sprężyny - tył (oryginale pierwsze zwoje ma z cieńszego drutu - zamontowane są o tym samym przekroju) Z przodu prawa sprężyna + łożysko oraz poduszki zawieszenia. Auto kupiłem przy oryginalnych 140 000...

Grzegorz2008-02-08

Bardzo ekonomiczne auto, 9 a nie 10 gwiazdek jedynie za miejsce z tyłu dla pasażerów. Idealne autko pod gaz.
Silnik nie do zdarcia, ale brakuje mu trochę mocy. Kupiłem go z przebiegiem 213tys. km, od razu założyłem gaz i tak dobiłem do 380tys. bez jakichkolwiek napraw, a on dalej hula. I będzie hulał :-)
Niestety coś kosztem czegoś - ekonomi użytkowania jazda w tym przypadku absolutnie nie wiąże się z komfortem podróżowania. Komfort jazdy z kompletem pasażerów do wytrzymania tylko dla osób ze wzrostem do 1,65m :-(
Bagażnik GENIALNY!!! Przewoziłem kanapę 2,5m dł. bez demontażu! Weszła cała! W zasadzie przewoziłem nim dużo różnych dziwnych rzeczy i nigdy nie miałem dylematu co jak włożyć żeby się wszystko zmieściło. Po prostu zawsze wszystko weszło do tego auta bez większej filozofii. Ale m...
Auto mimo swoich gabarytów świetnie nadaje się także do jazdy miejskiej - świetnie da się wyczuć odległości od pzeszkód.

Średnie oceny OPEL ASTRA

Osoby zainteresowane autem Opel Astra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Juke.

Opel Astra

Opel Astra

Nissan Juke

Opel Astra: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Astra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Astra: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 5.6, 8.0

Opel Astra: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1989, 1988