Opel Astra opinie, oceny użytkowników, Opel Astra spalanie (strona 7)

Opinie o samochodach Opel Astra

Åšrednia ocena: 7.87/10

Opel Astra spalanie (l/100km)

8.60/9.85
6.54/7.78
7.58/8.76

Oceny OPLA ASTRA

2010-02-16

Ogólnie polecam ten samochód jest niezły oszczędny i podoba mi się jego sylwetka. Bagażnik z tyłu jak najbardziej pojemny, możliwość złożenia tylnich siedzeń robi z niego niezłą półciężarówkę :).
Mała Moc silnika no cóż powoduje częste zmiany biegów ale da się jeździć. Posiada tak zwaną "turbo-dziurę" do 1800 obr. Ale za to jak się nie przekracza 110 km/h potrafi mało spalić 4,5 l na 100km
No cóż odnośnie zawieszenia można powiedzieć, że jest dopracowane. Samochód jako Diselek pracuje Cichutko nie można narzekać fotele są dobrze wykonane.
Odnośnie miejsca w środku no cóż to Astra nie ma go dużo trącanie łokciami to normalka. Foteliki z tyłu siedzenia i nogi już na oparciach przednich siedzeń. Materiały są OK nie prują się nic nie trzeszczy itd.
Astra da się prowadzić z parkowaniem trzeba się przyzwyczaić na lusterka z przybliżeniem. Wspomagania dobrze działa ale połączenie jej z alternatorem daje mizerny skutek przy awarii alternatora.

Czesław2008-08-13

Silnik 1,8 jest dość elastyczny pozwalający na skuteczne wyprzedzanie nawet bez redukcji biegu.
Podróż z kompletem pasażerów nie sprawia problemów gdy wszyscy pasażerowie na tylnej kanapie nie są zbyt grubi. Z przodu fotele są dość wygodne jednak przy długiej podróży można odczuwać bule kręgosłupa (brak regulacji w obrębie lędźwiowym).
Bardzo dobry samochód, jednak przedni sÅ‚upek skutecznie zasÅ‚ania widoczność. Wersja 1,8 jest wersjÄ… produkowanÄ… tylko w Niemczech i może dlatego jest tak dobra. zużycie paliwa mogÅ‚oby być mniejsze ale nie jest też przerażajÄ…ce na trasie przy wÅ‚Ä…czonej klimie 7,2 bez klimy można zejÅ...

2008-02-10

Auto trafiło do mnie bardzo zaniedbane (koszt zakupu 50Euro), poddane gruntownej odnowie (jestem mechanikiem) odżyło i sprawdza się bardzo dobrze w codziennym użytkowaniu. Nigdy nie zawiodło mnie na trasie(użytkowane codziennie), co przy sporym przebiegu i latach jest dużym plusem dla konstr...
Silnik po 300tyś km nadal sprawny, chociaż zauwazalnie słabszy, biegi wchodzą raczej ciężko, szczególnie przy redukcji. Ale ogólnie bardzo pozytywnie oceniam stan auta, przy tym przebiegu!!!
To tylko astra więc z komfortem nie ma co przesadzać. Trochę głośny, źle się jedzie z kompletem pasażerów i bagażem.
Auto z 1994, nie ma śladów poważniejszej korozji, jednak użytkowane jest do dzisiaj w Irlandii, gdzie zimy są łagodne, i nie sypie się soli na drogii. Słyszałem, że te same astry w Polsce mocno rdzewieją.
Wspomaganie mogło by być trochę wydajniejsze podczas manewrowania na parkingu. Ogólnie prowadzi się dobrze. Warunek, że zawieszenie jest sprawne(amory, luzy)ja swoje gruntownie podreperowałem, przystępne ceny części, z wyjątkiem tylnich łożysk, które są w komplecie z piastą 200zł za...

Waldek2012-10-21

Główną zaletą tego samochodu jest jego niezawodność. Jest to dla mnie na tyle istotne, że następcą tego samochodu jest też astra. Wnętrze niewyszukane, ręcz nudne ale nie jest źle.
Przy tej pojemności brakuje trochę mocy, chcąc żwawo wyprzedzić trzeba wejść na obroty. Co do skrzyni biegów jest OK, ale dwójka mogłaby precyzyjniej wchodzić.
Auto dość dobrze wyciszone, dość miękkie, podróżuje się całkiem wygodnie. Kombi dość dobrze zachowuje się na nierównościach drogi, nie rzuca, zbytnio nie kołysze.
Z przodu wystarczająca ilość miejsca (170 cm wzrostu, średniej budowy ciała) dla kierowcy i pasażera/pasażerki. Z tyłu nie jeździłem, ale wydaje mi się, że też jest OK. Do ergonomii nie mam zastrzeżeń, wszystko na swoim miejscu a do obsługi nie trzeba instrukcji obsługi. Bagażnik w...
Dobrze się prowadzi, nie miałem problemów na zakrętach.

Jarosław2009-07-20

co do wad i zalet nich każdy sam poszuka i oceni w miarę możliwości dla mnie plusy: - zawieszenie,-bezpieczeństwo,-ergonomia,nadwozie minusy- ogólnie brak chociaż czasami silnik przypomina o sobie jak się go za mocno podkręci ale i tak jest bardzo dobrze.
silnik isuzu bardzo dobrze radzi sobie z nadwoziem kombi jednak czasem bywa zbyt głośny mimo to oceniam go bardzo dobrze nigdy nie odmówił mi posłuszeństwa nawet w trakcie 30 stopni mrozu.
komfort jazdy na dobrym poziomie twardość zawieszenia ma więcej plusów niż minusów autko świetnie trzyma się drogi
nadwozie bardzo ładne szczególnie w wersji kombi, pakowny bagażnik z możliwością powiększenia to plus przy wypadach urlopowych, wnętrze raczej w stylu niemieckim czyli nudne ale ergonomicznie poprawne, przyzwyczajenia wymaga dźwignia kierunkowskazów i wycieraczek patent Opla poza tym jeśl...
bardzo dobra charakterystyka pracy nieco twardawa ale świetna na polskie realia auto bardzo stabilne i pewne w prowadzeniu ale nie dla sportowców

Åšrednie oceny OPEL ASTRA

Osoby zainteresowane autem Opel Astra braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Nissan Juke.

Opel Astra

Opel Astra

Nissan Juke

Opel Astra: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Astra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Astra: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 5.6, 8.0

Opel Astra: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1989, 1988