Opel Astra opinie, oceny użytkowników, Opel Astra spalanie 1.4 (strona 2)

Opinie o samochodach Opel Astra

1.4

Średnia ocena: 7.74/10

Opel Astra spalanie (l/100km)

8.35/9.25
6.49/7.52
7.49/8.19

Oceny OPLA ASTRA

2011-12-09

Dobrze traktowany wóz powinien się odpłacić niezawodnością. W czasie 260000 km tylko trzy razy awaria unieruchomiła auto - raz przez auto-alarm , dwa razy przez LPG
Przyspieszenie bez rewelacji ale przecież to nie auto na wyścigi. Silnik pierwsza klasa pod warunkiem odpowiedniego traktowania. Nawet po 200 000 km z LPG sprawuje się dobrze, ale trzeba pamiętać aby na benzynie też czasem trochę pojeździć. przy 240 000 km zmieniłem olej na półsyntetyk.
Jak gumy i tulejki zawieszenia są w dobrym stanie to i komfort może być. Ponieważ to kombi sporo hałasu idzie z bagażnika dlatego lepiej mieć roletę zasuniętą a najlepiej samemu sobie założyć w tylnej części maty wygłuszające. Pod tym względem cichszy jest Golf IV kombi SDI.
Duży plus - asymetrycznie składane tylne oparcia na równo z podłogą bagażnika. Karoseria - duży minus za rdzę chociaż jej powodem mogło też być kilka stłuczek. Ale pojawiła się też tam gdzie stłuczek nie było (podwozie kiepsko wygląda) i to mimo iż auto było od nowości garażow...
trzeba dobrze naciągnąć hamulec ręczny aby szczęki były jak najbliżej bębna bo jak nie to właściwe hamowanie zacznie się dopiero jak pedał jest prawie przy podłodze. Komplet tylnych hamulców wymieniłem dopiero przy około 210000 km, ale staram się jak najwięcej hamować silnikiem

2008-02-10

Auto trafiło do mnie bardzo zaniedbane (koszt zakupu 50Euro), poddane gruntownej odnowie (jestem mechanikiem) odżyło i sprawdza się bardzo dobrze w codziennym użytkowaniu. Nigdy nie zawiodło mnie na trasie(użytkowane codziennie), co przy sporym przebiegu i latach jest dużym plusem dla konstr...
Silnik po 300tyś km nadal sprawny, chociaż zauwazalnie słabszy, biegi wchodzą raczej ciężko, szczególnie przy redukcji. Ale ogólnie bardzo pozytywnie oceniam stan auta, przy tym przebiegu!!!
To tylko astra więc z komfortem nie ma co przesadzać. Trochę głośny, źle się jedzie z kompletem pasażerów i bagażem.
Auto z 1994, nie ma śladów poważniejszej korozji, jednak użytkowane jest do dzisiaj w Irlandii, gdzie zimy są łagodne, i nie sypie się soli na drogii. Słyszałem, że te same astry w Polsce mocno rdzewieją.
Wspomaganie mogło by być trochę wydajniejsze podczas manewrowania na parkingu. Ogólnie prowadzi się dobrze. Warunek, że zawieszenie jest sprawne(amory, luzy)ja swoje gruntownie podreperowałem, przystępne ceny części, z wyjątkiem tylnich łożysk, które są w komplecie z piastą 200zł za...

2008-03-12

Jestem zadowolony z astry!
Niejast to wyscigówka ,ale jak na kombi daje radę, bez załadunku ma w miarę przyspieszenie, ale przy załadunku jest zdecydowanie gorzej uciec ze skrzyżowania.
Opelek jest bardzo dobrze wygluszony co do ciszy w tym samochodzie jestem bardzo zadowolony.Pojazd z kompletem pasażerów prowadzi sie dobże.Kiedy jedzie 5 osób.Moje autko po tylu kilometrach wymaga jedynie wymiany fotela kierowcy!Niestety jest jusz zapadnięty.
Wadą jest rdzewienie rantów blotników i spodu klapy tylniej ale jezeli za wczasu zniwelujemy puchnace purchelki to jest ok.
samochód prowadzi sie bardzo dobrze! ma male problemy w przyspieszeniu podczas całkowitego załadunku.Chociaż niema wspomagania podczas jazdy praktycznie nie jest to problemem.Parkowanie na parkingach pod marketami nie jest problemem.Samochód na naszych drogach ma problemy z gałkami ukladu kie...

2011-02-16

korozja która w pore zauwazona moze poskutkowac długim czasem eksploatacji bez naprawy blacharki.Brak nadkoli tylnych(plastiki)i przez to odkładający sie bród na wlewie paliwa tzw smoku.
jednostka napendowa nie powala na kolana moca ale mozna się poruszac.Skrzynia biegów dobrze wybiera biegi mimo przebiegu.
do wersji satry f od 1998 do 2002 w układ wydechowy trzeba wspawac łącznik elastyczny unikniemy wtedy wibracji układu wydechowego w przedziale 80-110 km/h.Silnik 1,4 60KM nie za bardzo sobie radzi z pełnym obciążeniem 3 dorosłe osoby na tylnej kanapie maja bardzo ciasno.
Tanie auto w eksploatacji.Idealnie nadaje się do zasilania gazem LPG.W zasadzie wszystkie części dostępne od ręki i tanie jak do przysłowiowego poloneza.polecam ze wspomaganiem kierownicy brak problemów ze stukająca przekładnia kierowniczą.Dobry materiał do majsterkowania.Wygodne i bezpie...

2008-03-16

Auto mało dynamiczne ale przaktycznie bezawaryjne polecam na pierwszy samochód do nauki jest idealny. Tani w utrzymaniu . POLECAM
Silnik mało dynamiczny ale do miejskiej jazdy w zupełności wystarzczy , mało awaryjny , minusem jest jego mała elastyczność. Ciężko wchodzi jedynka i wsteczny ( szczególnie na zimnym silniku)
Astra jest w miare wygodna z przodu z tyłu już troche gorzej , resorowanie jest b. dobre (doskonale tłumi nasze nierówności).Wnętrze ciche do pierwszej 100 później już troche głośne.
Jak to w oplach z tych lat nęka je rdza. Deska jest ergonomiczna bagażnik nie jest zbyt duży ale ustawny. Jakość materiałów w astrze jest b. dobra (deska rozdzielcza) po za fotelami są liczne przetarcia.
Bardzo łatwo sie parkuje , hamulce bez abs\'u ale dość precyzyjne , samochód sie łatwo prowadzi , dobrz trzyma nawierzchni.

Średnie oceny OPEL ASTRA

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Opel Astra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Nissan Juke.

Opel Astra

Opel Astra

Nissan Juke

Opel Astra: cabrio, coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Astra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Astra: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 5.6, 8.0

Opel Astra: 2012, 2011, 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1989, 1988