Opel Calibra opinie, oceny użytkowników, Opel Calibra spalanie 1993r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Calibra

1993r.

Średnia ocena: 8.56/10

Opel Calibra spalanie (l/100km)

10.10/11.23
7.44/9.00
9.00/10.00

Oceny OPLA CALIBRA

Marcin2009-12-29

Calibra ma duszę i charakter. Ten samochód rozbudził we mnie pasję motoryzacyjną i zawsze będę wracał do niego myślami z nostalgia. za niewielką obecnie cenę można kupić sobie samochód który dostarczy świetnych wrażeń.
samochód dosyć nieźle bryka jak na stosunek mocy 115km do masy. nawet na gazie osiągi są zadowalające na tyle, że rzadkością były dla mnie wyprzedzające mnie samochody:). manualna skrzynia biegów świetnie się sprawuje, jedynie czasami wsteczny zgrzyta.
świetne prowadzenie i trzymanie drogi. ze względu na niskie zawieszenie bywają problemy z parkowaniem

2009-09-15

jak na lata w których była produkowana to super autko im wyszło...
przy tej wersji silnika nie można za wiele wymagać, ale ogólnie nie jest źle
auto nie należy do luxsowych tylko do pośmigania
sylwetka auta ponadczasowa mimowszystko
mam 40-tke na karku i bardzo dobrze mi się jeździ tym autem, cenie sobię to że auto jest proste w serwisowaniu a części są dostępne i w miare tanie co nie znaczy jednak że jest awaryjne.Przejechałem nim ponad 100tys. bez żadnych problemów. pozdrawiam Grzegorz

2008-02-10

zalezy jak kto to widzi
raczej wszystko ok
opel calibra i vectra 2.0 to auta ktorymi sie jezdzi bardzo dobrze,a po drugie czesci niesa za drogie.polecam wszystkim

Grab Zbigniew2008-05-25

b,dobry
jak na sportowe to ok
to opel wiec blacha jak papier
b,dobry

2008-05-08

Naprawde super auto za male pieniadze

Średnie oceny OPEL CALIBRA

Osoby zainteresowane autem Opel Calibra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Tigra.

Opel Calibra

Opel Calibra

Opel Tigra

Opel Tigra

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Calibra

użytkownik: Marcin

Opel Calibra 2000 8v i 115KM 1993r. coupe

lusterka bez jakiś udziwnionych zniekształceń

Ze względu na sportowy charakter samochód ma utwardzone zawieszenie, co na polskich drogach niestety bardzo daje się we znaki. Jednak pozwala na świetne trzymanie się drogi. Myślę, że jest to rozsądny kompromis. Fotele przednie są świetnie zaprojektowane. Kierowca usadowiony w niemal leżącej pozycji może poczuć się zespolony z samochodem. Fotele są na tyle wygodne, że nie pozwalają odczuć nawet wielogodzinnej jazdy. Wersja skórzana wentylowana z podgrzewaniem dodatkowo poprawia komfort, choć moim zdaniem zdecydowanie bardziej komfortowe są tapicerki welurowe. Tylna kanapa jak na sportowy samochód oferuje bardzo dużo miejsca, bez problemu zmieści nawet 3 towarzyszki podróży:) Samochód jest świetnie wyciszony. Jak na ten rocznik i przebieg, silnik i drogę słychać dopiero powyżej 80km/h.

samochód oferuję wystarczającą przestronność z przodu nawet dla osób do 2m wysokości.Możliwości regulacji położenia i wysokości fotela i zagłówka zapewniają zadowalający komfort. Obsługa jest intuicyjna i komfortowa. Wnętrze nawet po kilkunastu latach użytkowania wygląda doskonale bez widocznych oznak zużycia. bardzo obszerny i ładowny jak na samochód sportowy. Karoseria dosyć dobrze opiera się zębowi czasu.

jak na ten rocznik i przebieg tragedii nie ma

Mój egzemplarz mimo dużego zawilgocenia wnętrza (długo stał bez szyb pod chmurką) nie miał problemów z wentylacja (nawet bez włączonej klimy)

Opel Calibra: coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Opel Calibra: benzyna, benzyna+gaz

Opel Calibra: 1.4, 2.0, 2.5