Opel Corsa opinie, oceny użytkowników, Opel Corsa spalanie 1993r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Corsa

1993r.

Åšrednia ocena: 8.06/10

Opel Corsa spalanie (l/100km)

7.26/9.75
5.83/7.25
6.52/8.25

Oceny OPLA CORSA

2010-07-16

Wady: mało miejsca z tyłu, głośny mechanizm ogrzewający/wentylujący auto, gnijące progi!!! zalety: ekonomiczny, "miękki", dobry dla kobiety, na kokpicie wszystko na swoim miejscu, "pod ręką".
Silnik nie "klekota", pracuje miękko. W moim odczuciu silnik jest elastyczny (nie wymusza częstych zmian biegów, wiadomo, że trzeba je zmienić odpowiednio do prędkości, opel umie wystartować także z "dwójki"). Silnik ma dobre przyspieszenie po zmianie biegu - dostaje tz...
Zawieszenie raczej OK, wiadomo, że z pełnym obciążeniem auto się męczy. Miałam okazję załadować opla do pełna i przejechać długą trasę (ok 1000km). Ogólnie nie było źle (większe spalanie przy normalnej jeździe, bez wariactw; dziury były odczuwalne przeze mnie i pasażerów; wnę...
Ilość miejsca z przodu jest wystarczająca, ale z tyłu niezbyt - 3 osoby normalnej budowy i jest już ciasnawszo...Jakość materiałów wykończeniowych hm, mogłaby być lepsza...chociaż zważywszy na wiek auta (17lat), to nieźle. Jakość karoserii niezła, chociaż mam problemy z progami (r...
Bardzo dobrze się jeździ, miękkie zawieszenie, dobrze wchodzi w zakręty przy większych prędkościach, nie psuje się. Kierownicą kręci się naprawdę lekko jak na brak wspomagania, niewielkie luzy w układzie kierowniczym, które w żaden sposób nie przeszkadzają w jeździe. Jedyny problem...

2011-10-01

Generalnie przyjazny samochód na miasto. Bardzo niskie ceny używanych modeli, stosunkowo niezawodny samochód jeśli eksploatowany zgodnie z przeznaczeniem. Części zamienne i naprawy- taniocha. To był mój pierwszy, samodzielnie kupiony samochód i prezentował naprawdę bardzo dobre VALUE ...
Silnik 1,2 8v w gazie. Dynamika tankowca, ale po mieście nie jest tak źle. Na trasie będziecie "poganiani" przez TIRy, szczególnie jeśli trafi się lekkie wzniesienie.
Typowy samochód klasy B, komfort resorowania zadowalajÄ…cy jak na tÄ… klasÄ™ samochodu. Zawieszenie miÄ™kkie i pÅ‚ywajÄ…ce wiÄ™c nie nadajÄ…ce siÄ™ na sportowe harce, ale po mieÅ›cie ok, choć przy jeździe "w 4 chÅ‚opa" po 1,8-1,9 m (nie pytajcie jak siÄ™ mieÅ›ciliÅ›my) z lekka nie dawaÅ...
Wykonanie wnętrza jak na taki rocznik bardzo przyzwoite. Porównując design z konkurencją z tych lat, naprawdę wypada bardzo dobrze. Materiały- twardy plastik, ale za to myje się lekko. Karoseria jak w każdym Oplu z tego okresu- słaba. Zabezpieczenie antykorozyjne, żadne. Progi i nadkol...
Mały, zgrabny, miejski samochód. W porównaniu z Vectrą dużo więcej okazji do zaparkowania. Polecam osobom robiącym główną część swoich kilometrów w ruchu miejskim.

Yenn05062013-01-07

Mały silniczek, leciwe autko, demonem prędkości nie jest, żeby przyspieszyć trzeba cisnąć do dechy a i tak w fotele nie wgniata.
Twardość zawieszenia nie było zbytnią wadą, dzięki niemu miałam lepsze wyczucie na drodze.
Plastiki we wnętrzu stosunkowo trwałe. Z przodu dość dużo miejsca dla kierowcy i pasażera, tył dużo gorzej.
Twarde zawieszenie, czuć każdą nierówność na drodze. Zdarzały się małe "ślizgi" na zakrętach. Mały samochód - łatwe parkowanie. Bez wspomagania - trening siłowy nie był mi później potrzebny.

2008-02-12

samochod oceniam dobrze,prawdopodobnie moim nastepnym zakupem bedzie opel corsa 1,2 model po 2001r
silnik nie jest mocna strona tego samochodu,poniewaz jest osmiozaworowy,jednak jak na pojemnosc 1,4 moim zdaniem malo pali(sprawdzalem dosc dokl wyszlo 6,3)
jest w miare dobrze to maly samochod i niema czego wymagac
mam zastrzezenia do tapicerki szarej w jakies pstrokate paseczki pozatym jakosc plastikow jest ok
samochod oceniam dobrze,nie jest bezawaryjny,ale dostepnosc czesci jest bardzo dobra sa tansze od czesci do fiata 126 i nie zuzywaja sie tak szybko,pozatym silnik prosty,bezkolizyjny rozrzad,jedyny zarzut to korozja z ktora ciezko sobie poradzic ale jest to wada wielu aut z tego rocznika

2008-02-07

Jeśli chodzi o przyspieszenie i elastyczność to jest one bardzo małe. Natomiast bardzo wielkim plusem jest tu znów niezawodność i trwałość.
wizualnie wnętrze nie najgorsze, ale największą wadą tego samochodu jest to że się bardzo parują szyby, samochód bardzo słabo wyciszony, a do tego zbyt ciasny.
Co do układu kierowniczego to chodzi on zbyt ciężko, przy parkowaniu natomiast trzeba się naprawdę nakręcić. Natomiast wielkim plusem jest niezawodność i trwałość.

Åšrednie oceny OPEL CORSA

Osoby zainteresowane autem Opel Corsa braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Volkswagen Polo.

Opel Corsa

Opel Corsa

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Corsa

użytkownik: Yenn0506

Opel Corsa b 1200 8V 45KM 1993r. hatchback

Samochodzik fajny dla kobiety i do miasta, choć robiłam nim trasy z południa Polski nad morze. Porównanie z młodszym modelem 1,0 silnik ecotec - moja Corsina bije w przedbiegach. Pomimo zdarzającymi się średnio raz na rok problemów z odpaleniem (jedyna diagnoza to pogryzione kable wys. nap.)nie zawiódł mnie - wiedziałam, że w razie czego pomęczę się trochę z kręceniem i w końcu go uruchomię. poza tymi rzadkimi przypadkami palił od kopa, nawet przy potężnym mrozie. Brak elektroniki, więc nie męczyłam się z jakimiś drobiazgami. Silnik nie do zajechania, samochód niestety po stłuczce, niezakonserwowany więc poleciał próg (rdza).

Przez 6 lat użytkowania wiekowego już samochodu, poza wymianą części eksploatacyjnych włożyłam jedynie 300 zł w podłużnice.

Trochę problemów z elektryką i co za tym szło odpalaniem. Mgła, deszcz, wilgoć mogły być jednoznaczne z zaistnieniem problemu z uruchomieniem pojazdu. Kable wysokiego napięcia wiecznie pogryzione przez kuny.

Opel Corsa: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Corsa: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Corsa: 1.0, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 2.1, 2.2

Opel Corsa: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989