Opel Corsa opinie, oceny użytkowników, Opel Corsa spalanie 1997r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Corsa

1997r.

Średnia ocena: 7.71/10

Opel Corsa spalanie (l/100km)

7.26/9.55
5.69/7.50
6.39/8.34

Oceny OPLA CORSA

Michał2008-02-12

Auto bezawaryjne, o stosunkowo aktualnym wyglądzie (jak na 11 lat), który może się podobać, dynamiczne i wygodne, ale dużo pali.
Przyspieszenie rewelacja, ale są 2 wady: - skrzynia kiepsko chodzi (pewnie ze starości) - bardzo ciężko jest ruszać bez szarpania; mam wrażenie, jakby był za mały moment do za dużej mocy
Zawieszenie dość twarde, ale dobrze spisuje się tylko przy małym obciążeniu. W środku jest wygodnie, jak na tak małe auto, to dość cicho, z tyłu jest więcej miejsca i wygodniej niż w Astrze 3, a przednie fotele byłyby dobre, gdyby oparcia były profilowane pod plecy - po dłuższej je...
dużo miejsca, zarówno z przodu jak i z tyłu (z przodu trochę za wąsko, ale to przecież auto klasy B). Bagażnik nie zachwyca, ale nie ma tragedii - dzielona kanapa nadrabia i dzięki temu można wsadzić długie przedmioty (czytaj narty) i jechać w 3 osoby. Wadą jest to, że tylna kanapa nie...
Kierownica reaguje bardzo dobrze, jedynie promień skrętu wydaje mi się dość duży (wcześniej miałem fiestę MK2 i bardziej zwrotna była na parkingu) Samo zawieszenie jest dość twarde i jak na małe auto to dość niezłe. Zawieszenie jest wysokie, więc nie zahaczysz o żadne koleiny na d...

kuba2010-02-21

moja średnia ocena 7. nie jest to ani dużo, ani mało.
nie jest demonem prędkości i należy o tym pamiętać :)
przestrzeń z przodu- nie jest źle, chociaż obudowa konsoli środkowej przeszkadza trochę prawej nodze :P tył- nie wiem-nie siedziałem tam nigdy ale nikt nie narzekał. bagażnik - ok jak na takie malutkie auto. możliwość aranżacji - ok. karoseria - mogłaby być ciut mniej okrągła :P

2009-07-17

szybko przepalające tłumiki orginalne to minus bo już po 40 tys km przebiegu były do wymiany ale ogulnie nie zawodne autko przy najmniej przy przegiegu w granicach 100tys. bo tyle ja zrobiłem.
dość spory silnik jak na te autko tylko za króciutkie przełożenia zwłaszcza 5 biegu co daje spore spalanie na trasie astra skrzynię ma lepszą
3 drzwi to fajnie dla 2 osób choć na pragingach też problem ale nie specjalnie wygodna tylna kanapa w 3 drzw. wersji w 5 drzw. jest lepsza
przestrzeń z przodu jest ok a z tyłu cóż to jest małe autko więc nie ma rewelacji ale da się wytrzymać nawet na dluższe trasy oczywiście góra w 4 osoby choć i tak to nie luksusy. Wada rdzewienie klapy bagażnika przy wycieraczce tyl. szyby tródne do opanowania :(
trzy ma się nawiechni całkiem dobrze ale przy szerszych oponach tj. stadard do 1.4 czyli 165 rozmiar i braku wspomagania to choć to bardziej kobiece autko to kobiecie ciężko parkować

Krzysztof2008-08-15

Typowe autko 2+2 dla ludzi poruszających się na odległości do 300km krótko terminowe. Na dłuższe wypady - wczasy może brakować miejsca na bagaż(zwłaszcza dla pań). Warto dbać o dobre ciśnienie powietrza w oponach i nie przesadzać z ich nadmiernym razmiarem. Poza tym dbać jak o jamę...
TAK Z 15-20 KM WIĘCEJ, JAK NA JEGO MASĘ
mAŁE TRZYMANIE W PRZEDNICH FOTELACH, A NA TYLNYCH WRĘCZ RZUCA -(PRZY SZYBSZYM POKONYWANIU ZAKRĘTÓW). PODCZAS NAORMALNEJ SPOKOJNEJ JAZDY JEST- OK
Materiały tapicerki batdzo łatwo się zaplamiają i tylko specjalistyczne pranie da radę doczyścić. Plastiki cokpitu zabardzo połyskują, mogą powodwać oślepianie przedniej szyby.
dENERWUJE BRAK WSPOMAGANIA

jacek2008-08-17

jezeli ktos ma ograniczone srodki finansowe to polecam Opelka
silnik jest niezawodny,swietnie znosi LPG,osiegi silnika nie sa rewelacyjne jesli ktos chce poszalec to nie tym samochodem.Ale jak dla mnie to wystarczy,nie ma co nazekac
w moim autku zawieszenie jest miekkie,komfotr jazdy jak na auto z tego roku bardzo dobre.Fotele nie zbyt wygodne szczegulnie przy dlugich podrozach,wyciszenie dobre
bagaznik malutki szczegulnie jak ma sie LPG
jezeli ktos preferuje spokojna jazde i ma ograniczony budzet to polecam

Średnie oceny OPEL CORSA

Osoby zainteresowane autem Opel Corsa brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Polo.

Opel Corsa

Opel Corsa

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Corsa

użytkownik: kuba

Opel Corsa 1200 0KM 1997r. hatchback

moja średnia ocena 7. nie jest to ani dużo, ani mało.

nie jest demonem prędkości i należy o tym pamiętać :)

widoczność bardzo ładna :)

za fotele tylne daję 5. nigdy na nich nie jeździłem, więc nie wiem :P resorowanie na pusto, nie jest zle. moja żaba (miałem zielonkawą corsę xD ) bardzo dobrze sobie radziła nawet z grząskim gruntem na polnych drogach. wyciszenie nie jest najlepsze - dość głośno. resorowanie z obciążeniem... hmm do momentu nim wymieniłem amortyzatory co nie jest aż tak drogą sprawą - to resorowanie z obciążeniem kończyło się na obcieraniu kół o nadkola. po wymianie bylo calkiem całkiem :)

małe, nawet zwinne autko. miałem wersję z "krótką" jedynką. więc rozpędzała się dosyć dobrze. hamulce jak na ten samochód nie są złe. parkowanie nie należało do trudności nawet bez wspomagania. dość spory bagażnik, który można powiększyć po rozłożeniu tylnej kanapy. bez kłopotu zabrałem 4 osoby z bagażami na 2 tygodnie do lasu - wystarczy umiejętnie ułożyć bagaże :P autko dla mało wymagających, jeżeli zadbasz o nie to się odwdzięczy :)

po jej zakupie zrobiłe, hamulce z tyłu i przekładnię kierowniczą. auto kupiłem za małe pieniążki właśnie z powodu tych napraw. po naprawieniu i tak wyszło mnie mniej niż zakup takiego samego z ogłoszenia :P

na to nie mogłem nigdy narzekać. bardzo dobra wentylacja. ja w swojej miałem jeszcze fabryczny szyberdach i w połączeniu z nawiewem było całkiem znośnie. aż tak się człowiek w środku nie gotował w upalne dni. no chyba, że trafiło się na korek to już gorzej :P

ok

Opel Corsa: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Corsa: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Corsa: 1.0, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 2.1, 2.2

Opel Corsa: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989