Opel Corsa opinie, oceny użytkowników, Opel Corsa spalanie 1.0 (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Corsa

1.0

Średnia ocena: 7.75/10

Opel Corsa spalanie (l/100km)

6.31/6.95
5.07/6.08
5.77/6.55

Oceny OPLA CORSA

2010-07-26

Komfort jazdy poprawny bez szczególnych wad i zalet. auto typowo miejskie nie aspirujące do wyższej klasy. Stosunkowo głośne o średnim komforcie.

2008-05-10

Genialne autko dla początkującego kierowcy, dla kobiety i do miasta. Mało pali, ekonomiczne, niskie opłaty. Jak na swoja klasę wygodne i przestronne a jednocześnie zwinne i dynamiczne.
Silnik sam w sobie jest dobrą konstrukcją, nie ma z nim problemów, wycieków, pracuje równo, bez stuków. Dobrze przyspiesza, w mieście nie ma problemów z przyspieszeniem i można startować z większymi konstrukcjami. Ciężko przyspiesza w strefie 60-80 a powyżej 80 jest bardzo dynamiczny. ...
Autko dobrze wytłumia dziury, jednak z większym obciążeniem pojawiają się stuki z tyłu(obstawiam, że to wina nieoryginalnych sprężyn). Autko jak na swoja klasę jet przestronne i ma wygodne przednie fotele. Tylny na środku jest uciążliwy w dłuższych trasach.
Auto w swojej klasie jest przestronne. Materiały wykończenia są odpowiednie do klasy czyli palstiki ale trwałe. Auto-przynajmniej mój egzemplarz nie ma zbyt mocnych blach. Pierwsze pęcherze nad mocowaniem tylnej wycieraczki, czuję że dolne krawędzi tylnych drzwi też mogą się sypać. Łat...
Autko świetnie się prowadzi, dobrze trzyma się drogi z tym, że ostatnio dobija na wybojach. przypuszczam, że to wina tego, że powoli trzeba zająć się zawieszeniem.

2011-02-13

Do miasta - auto prawie idealne. Małe spalanie, łatwe parkowanie, dobra widoczność. Minusy to mała moc mojej wersji silnikowej, niewygodne fotele i słabej jakości materiały użyte do wykonania wnętrza.
Oceniłem nisko, ponieważ ten silnik nadaje się tylko i wyłącznie do miasta. Przyspiesza żwawo od 0-80. Później kiepsko, szczególnie ciężko powyżej 110. Prędkość max 140 km/h.
Zawieszenie w porządku. Dość komfortowe, a przy tym dobrze trzymające się nawierzchni. Fotele jak to w oplach dość twarde z kiepskim trzymaniem bocznym. Wyciszenie bardzo słabe. Głośno już przy 60 km/h. Jazda w trasie przy 110 km/h to prawdziwa męczarnia. A jeszcze bez klimy z otwartymi ...
Miejsca jak na takie małe auto w sam raz z przodu jak i z tyłu. Bagażnik jak na tę klasę również w porządku. Jakość materiałów mocno średnia za to spasowanie raczej dobre - nic nie skrzypi ani nie stuka. Karoseria bardzo słabo zabezpieczona przed korozją.
Prowadzi się dość dobrze ale nie idealnie ze względu na krótki rozstaw osi. Hamulce przeciętne, układ kierowniczy mało bezpośredni. Za to zaparkować można wszędzie :)

2010-07-15

samochód z tym silnikiem 1,0 jest niedrogi i jeśli chodzi o wykonanie dużo lepszy np. od punta oferowanego w podobnej cenie i roczniku.a za dobrą fabie czy polo z tego roku trzeba średnio o 3-4 tys. więcej zapłacić
skrzynia biegów pracuje cicho. jedynym mankamentem w corsach b, c, d, jest zgrzytający wsteczny bieg podczas wrzucania :). wielu użytkowników narzeka na ten 3 cylindrowy silnik ale mnie jeszcze nigdy nie zawiódł od 2 lat. no przyspieszenie nie jest rewelacyjne, auto ma 58KM ale mi to wystrarcz...
Zawieszenie auta jest idealne, nie jest mocno sztywne ani zbyt miękkie jak we francuzach. Nic nie skrzypi, nic nie trzeszczy. Fotele wygodne. Z kąpletem dorosłych pasażerów troche brak mocy
jak na auto w tym segmencie przestrzeni jest dość dużo i z tył i z przodu. obsługa jest bardzo prosta. Materiały wykończenia są wysokiej jakości. lepsze jak w konkurencyjnym polo gdzie plastiki trzeszczą. Duży + dla ocynkowanej karoserii
Auto trzyma się bardzo dobrze nawierzchni. Dużo lepiej w stosunku do corsy b auto zachowuje sie na długich zakrętach. w moim aucie brak wspomagania jest minusem ale mi to nie przeszkadza. Hamulce jak hamulce, bardzo dobre.

2018-11-18

Auto dobre dla kobiet i początkujących kierowców, małe, łatwo się prowadzi, niedrogie w utrzymaniu.
Trzeba wskoczyć na naprawdę wysokie obroty aby uzyskać zadowalające przyspieszenie, co wiąże się oczywiście ze spalaniem.
Fotele przednie bardzo słabo wyprofilowane, muszę używać specjalnej poduszki do odciążenia kręgosłupa, co nie zdarzyło mi się w innych autach. Przy komplecie pasażerów wyraźny spadek mocy auta. Z dobrymi oponami komfort jazdy i rozmów w aucie jest do 90 km/h, szybciej = duży hałas......
Auto pomimo wieku w środku trzyma się doskonale- widoczne niewielkie ryski na desce, jednak plastiki po naciśnięciu potrafią trochę trzeszczeć. Mały bagażnik, po łatwym rozłożeniu robi się całkiem spory. Sporo schowków.
Autem kieruje się bez problemu, przy nowych oponach bardzo dobrze trzyma się nawierzchni - dynamiczny manewr wykonany z prędkością 120 km/h w celu ominięcia przeszkody zakończył się całkowitym powodzeniem. Jednak brak ABS daje o sobie znać, przy gorszych oponach hamowanie blokuje koła co...

Średnie oceny OPEL CORSA

Osoby zainteresowane autem Opel Corsa brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Polo.

Opel Corsa

Opel Corsa

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Corsa

Opel Corsa C 1000 43KM 2003r. hatchback

Jak dla mnie auto idealne. Zakładanie rodziny przede mną. Wyjazdy na wczasy we dwójkę nie są żadnym problemem. Jeżdżąc do pracy, na zakupy etc. samochód w pełni zaspokaja moje potrzeby. Niskie spalanie jest jednym z głównych atutów zaraz obok rozrządu na łańcuchu. Co do wad - nie jest to auto o wysokim standardzie co czasem daje nam odczuć, jednakże decydując się na taki pojazd, wysoki komfort nie jest ważną cechą auta. Z czystym sumieniem mogę polecić Corsę.

Wersja 1.0 nie zapewnia prawie w ogóle dynamiczności, silnik jest średnio elastyczny, skrzynia biegów działa poprawnie bez fajerwerków, "oplowskie" pochodzenie skazuje ją na pożarcie jednak działa poprawnie i jak dotąd bez awarii (7 lat 95000km). O przyspieszeniu nie będę pisał bo raczej nie ma o czym ;)

Chyba najlepszy aspekt pojazdu. Nie mam żadnych problemów z widocznością, jest możliwość dostosowania ustawienia lusterek w ten sposób by pełna widoczność była zawsze.

Nie jestem osobą o małych gabarytach, a Corsa nie przysparza mi żadnych problemów przestrzennych. Jakość materiałów jest średnia z racji przeznaczenia pojazdu. Nie napotkałem żadnych trudności w instalacji jakichkolwiek "ulepszeń" wewnętrznych (zestaw głośnomówiący, nawigacja, CB, czy uchwyty na komórkę etc.)

Co do układu jezdnego nie można mieć zastrzeżeń. Wiadome są dwie sprawy: nie jest to autko z najwyższej półki także oczekiwania nie mogą być wygórowane, a polskie drogi jakie są każdy widzi. Corsa w pełni spełnia moje oczekiwania odnośnie jazdy, a wszelakie usterki czy naprawy nie są uciążliwą sprawą.

Awaryjność samochodu jest naprawdę mała, a jeżeli już zdarza się napraw ceny części są naprawdę niskie. Co do dostępności nie ma żadnych problemów, a wyspecjalizowanych mechaników jest dużo. Auto popularne także nie mam żadnych problemów.

Lepiej grzeje niż chłodzi. Wentylacja bardzo średnia ale to z racji braku wymiany pompy wody (nie miałem jeszcze potrzeby - rozrząd na łańcuchu)

Jedyny problem z elektryką/elektroniką jaki miałem to pusty akumulator (wyładował się po 6 latach użytkowania).

Opel Corsa: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Corsa: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Corsa: 1.0, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 2.1, 2.2

Opel Corsa: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989