Opel Corsa opinie, oceny użytkowników, Opel Corsa spalanie 1.5 (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Corsa

1.5

Średnia ocena: 7.69/10

Opel Corsa spalanie (l/100km)

Oceny OPLA CORSA

2009-05-07

Bardzo fajny samochód dla 3-4 osób. Można jeździć nim niemal wszędzie. W mojej ocenie brałem pod uwage mój samochód, którym posługuje się na codzień. 1.5 TD (silnik isuzu) 5 drzwi 1995r.
To nie jest samochód dla 5 osób, za duże obciążenie na ten 840kg pojaz. Dla 1-2 osób elegancjkie, bardziej sztywne autko. Tylnia kanapa jest mała. Przednie siedzenia nie trzymają na zakrętach.
Wszystko pod ręką.

2008-02-12

Jak na moje wymagania i możliwości auta sprawuje się ono pod każdym względem bardzo dobrze,mankamenty drobne i inne rzeczy zdarzają się a autach,ale jeśli ono satysfakcjonuje użytkownika szybko o tych niedogodnościach zapominamy.
Jednostka napędowa jak na tą pojemność świetnie jest wykorzystana,z tą różnicą że jeśli jedziemy na 3000-3500o/min. możemy prawie wszystko,a przy jeździe 90-100km/h naprawdę spala niewiele.
Słabo jeździ się w 5-tkę ale już w 4-kę o niebo lepiej.Możliwość składania siedzeń jest bardzo ok.a przy jeździe 100km/h spokojnie można się ze wszystkimi dogadać bez jakiegokolwiek krzyku.
Mówią tak "...jaki mały z zewnątrz, taki duży w środku..." tu się powiedzenie sprawdza w 100% przestrzeń wew.jest spora a po złożeniu tylnych siedzeń możemy z żoną jechać na naprawdę wielkie zakupy.
nie mam żadnych zastrzeżeń co do prowadzenia auta, parkowania w najciaśniejszych zakamarkach,ABS świetnie wspomaga hamowanie, a serwu kierownicy nie ma co zarzucić.

zalety- tanie w eksploatacji bardzo trwałe zawieszenie i układ napędowy wady- korozja nadwozia
silnik 1,5 td isuzu bardzo trwała konstrukcja mało pali zrobiłem nim 80 000 km bez żadnej awarii POLECAM ten silnik
bardzo dobre fotele mam wersję z kubełkami polecam te fotele wygodne i fajnie wyglądają
bardzo wytrzymałe i ewentualnie tanie w naprawie

2010-02-17

Klekocze jak to auto tego rocznika ale zawsze odpala nawet przy -30. no chyba ze aku padnie. Ma podgrzewanie filtra więc nawet parafina nie zatrzymna tego bolidu
trudno tu pisać o komforcie.... sami wiecie
na swoje lata bardzo dobrze wygląda najłatwiej porównać corse z innymi modelami z tych lat. Straszne kańciaki
jak na ten wiek nic nie póka anic nie wymieniałem

Sławek2008-02-22

Największą zaletą tego auta jest jego silnik. Bardzo wytrzymały i ekonomiczny! Jest też zwinny co przydaje się podczas parkowania.
Turbina włącza sie przy 2500 obrotów
Jak na diesla cicha praca silnika
Auto jest małe, dobra widoczność idealne do miasta.

Średnie oceny OPEL CORSA

Osoby zainteresowane autem Opel Corsa brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Polo.

Opel Corsa

Opel Corsa

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Corsa

Opel Corsa GLS 1500 TD 67KM 1995r. hatchback

Silnik isuzu dostarcza niedużych odiągów: prawie 20 sekund do 100, ale przy około 3tys dostaje niezbyt dużego, ale zawsze jakiegoś kopa mocy;) Niestety często przy odpalaniu z rana często denerwuje charakterystyczne klekotanie w tych modelach, ale jak się olej rozejdzie to jest ok. Silnik pod względem awaryjności to pierwsza klasa, jeszcze nic się nie zepsuło. Przy około 80-90 km/h na 5 biegu jest naprawde kulturalny. Przekładnie biegów jest tragiczna, zazwyczaj trzeba przesmarować lub wymienić kilka wodzików - koszt 50-70 zł.

Lusterko od strony kierowcy i środkowe mam przybliżające, co nie jest dobrym rozwiązaniem w moim przypadku - nie są dobrym rozwiązaniem szczególnie przy cofaniu i zmiany pasa jazdy w mieście. Natomist w przodzie jest elegancka widoczność i słupki dużo nie zasłaniają.

Wszystko pod ręką.

Auto się łądnie prowadzi na prostych drogach, w mieście dzięki wspomaganiu można zawsze znaleść miejsce tym maleńkim samochodzikiem z niewielkim wkładem siły. Mały promień skrętu. Jadąc po dziurawych nawierzchniach lepiej zwolnić, bo trzęsie. Na zakrętach trzeba mocno by w komforcie przejechać - mały rozstaw kół i opony 165 dużo nie mogą zaoferować.

Jak na bite auto i około 8 lat małej eksploatacji przez mojego dzidka braki wyszły od razu. Teraz jedynie moge lać paliwo i jeździć. Koszty napraw są małe według mnie.

Posiadam wersje bez klimatyzacji, która by się przydała. Z nawiewu żadko kożystam, ale zawsze ustawiam na 1 by auto nie parowało. Latem wole otworzyć okno niż mieć dmuchawe ustawioną na 3 - głośno dmucha/pracuje. Zimą potrafi się ładnie nagrzać, lecz troche czasu minie zanim zrobi się przytulnie(około 5-10 minut jazy, )ale tak mają auta z tamtej epoki.

Moja elektronika w aucie to: el. szyby, centralny zamek i alarm(dokupiony). Wszystko działa tylko zimą i jesienią uszczelki przy szybach są nasiąnięte wodą przez co szyba się wolniej opuszcza i podnosi. Słaby punkt: Alternator (szczotki + robota = 180zł)- niemal każda corsa z tamtych lat na to cierpi, po naprawie wszytko działa pierwszorzędnie.

Opel Corsa: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Corsa: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Corsa: 1.0, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 2.1, 2.2

Opel Corsa: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989