Opel Corsa opinie, oceny użytkowników, Opel Corsa spalanie benzyna+gaz (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Corsa

benzyna+gaz

Średnia ocena: 7.86/10

Opel Corsa spalanie (l/100km)

7.96/8.50
6.32/6.79
7.08/7.51

Oceny OPLA CORSA

2008-02-07

ogolnie jestem bardzo zadowolony z silnika-w miescie pali teraz wiecej(11 l/100km) bo zimno i robie krotkie trasy(17km w jedna strone), wiosna i latem spalanie w trasie dluzszej wychodzilo mi nawet 7,2 litra gazu, przy dynamiczniejszej jezdzie w miescie dojdzie spokojnie do 10 gazu, ile na benzynie?...
jak na jedna max 2 osoby osiagi sa bardzo znosne, zaskoczyc moze swoja dynamika, ostatnio zostawilem do 70 km/h kumpla w audi A6 2,5TDI( z tym ze slisko bylo) przy pelnym obciazeniu brakuje juz sil autku ale i tak sobie radzi dzielnie na gazie chodzi rewelacyjnie..wrzucam kazdy bieg i bez gazu...
resorowanie-dosc twarde ale w miescie nawet komfortowe, glosno anawet bardzo glosno przy jezdzie po bruku cicho nie jest,jazda ponad 100km/h wyraznie daje juz znac o sobie silnik. do predkosci 60km przy spokojnej jezdzie w miescie-cichutko,fotel przedni-ustawny aczkolwiek moglby miec lepsze podparc...
komplet osob( z tylu osoby do 170cm wzrostu) nie narzekaly na komfort w trasie ponad 100km. auto ergonomicznie zaprojektowane-wszystko robie w nim intuicyjnie a jezdzilem wieloma samochodami. bagaznik jak na male autko spory-mimo kola w bagazniku( bo butla w zapasie) karoseria-jak to opel-nie mam ...
prowadzi sie przyjemnie-wspomagania brak w moim aucie ale nie trzeba duzo sil przy manewrach.

2011-10-01

Silnik 1,2 8v w gazie. Dynamika tankowca, ale po mieście nie jest tak źle. Na trasie będziecie "poganiani" przez TIRy, szczególnie jeśli trafi się lekkie wzniesienie.
Mały, zgrabny, miejski samochód. W porównaniu z Vectrą dużo więcej okazji do zaparkowania. Polecam osobom robiącym główną część swoich kilometrów w ruchu miejskim.

2009-07-17

szybko przepalające tłumiki orginalne to minus bo już po 40 tys km przebiegu były do wymiany ale ogulnie nie zawodne autko przy najmniej przy przegiegu w granicach 100tys. bo tyle ja zrobiłem.
dość spory silnik jak na te autko tylko za króciutkie przełożenia zwłaszcza 5 biegu co daje spore spalanie na trasie astra skrzynię ma lepszą
3 drzwi to fajnie dla 2 osób choć na pragingach też problem ale nie specjalnie wygodna tylna kanapa w 3 drzw. wersji w 5 drzw. jest lepsza
przestrzeń z przodu jest ok a z tyłu cóż to jest małe autko więc nie ma rewelacji ale da się wytrzymać nawet na dluższe trasy oczywiście góra w 4 osoby choć i tak to nie luksusy. Wada rdzewienie klapy bagażnika przy wycieraczce tyl. szyby tródne do opanowania :(
trzy ma się nawiechni całkiem dobrze ale przy szerszych oponach tj. stadard do 1.4 czyli 165 rozmiar i braku wspomagania to choć to bardziej kobiece autko to kobiecie ciężko parkować

Adam2011-05-09

Nie jest to samochód wyścigowy, kłopotów z silnikiem czy skrzynią biegów brak
Całkiem cicho w środku nie jest, na przednich fotelach miejsca jest dosyć sporo jak na wymiary samochodu.
Zabezpieczenie antykorozyjne słabe, z przodu przestronnie, bagażnik mały, jakość materiałów dobra (nic nie zgrzyta nie trzaska wszystko zamyka się i otwiera bez problemu, rozmieszczenie przełączników intuicyjne, działają orawidłowo, widoczność b.dobra
Samochód bez wspomagania ale nie wpływa to niekorzystnie na poruszanie się samochodem na drodze czy parkowanie, brak luzów trzasków, zawieszenie mało wrażliwe na polskie drogi.

jacek2008-08-17

jezeli ktos ma ograniczone srodki finansowe to polecam Opelka
silnik jest niezawodny,swietnie znosi LPG,osiegi silnika nie sa rewelacyjne jesli ktos chce poszalec to nie tym samochodem.Ale jak dla mnie to wystarczy,nie ma co nazekac
w moim autku zawieszenie jest miekkie,komfotr jazdy jak na auto z tego roku bardzo dobre.Fotele nie zbyt wygodne szczegulnie przy dlugich podrozach,wyciszenie dobre
bagaznik malutki szczegulnie jak ma sie LPG
jezeli ktos preferuje spokojna jazde i ma ograniczony budzet to polecam

Średnie oceny OPEL CORSA

Osoby zainteresowane autem Opel Corsa brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Polo.

Opel Corsa

Opel Corsa

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Corsa

Opel Corsa 1200 45KM 1993r. hatchback

Generalnie przyjazny samochód na miasto. Bardzo niskie ceny używanych modeli, stosunkowo niezawodny samochód jeśli eksploatowany zgodnie z przeznaczeniem. Części zamienne i naprawy- taniocha. To był mój pierwszy, samodzielnie kupiony samochód i prezentował naprawdę bardzo dobre VALUE FOR MONEY. POLECAM WSZYSTKIM, KTO CHCE PROSTE WOZIDEŁKO PO MIEŚCI I CHCE CAŁKOWITEJ NIEZALEŻNOŚCI OD KOGOKOLWIEK:)

Nie narzekam, duże szyby i odpowiednio dobrany kształt lusterek. Nawet niewprawnym kierowcom spodoba się ten samochód. Łatwo wyczuć gdzie jest przód i gdzie tył- pomocne przy parkowaniu.

Typowy samochód klasy B, komfort resorowania zadowalający jak na tą klasę samochodu. Zawieszenie miękkie i pływające więc nie nadające się na sportowe harce, ale po mieście ok, choć przy jeździe "w 4 chłopa" po 1,8-1,9 m (nie pytajcie jak się mieściliśmy) z lekka nie dawała rady.

Wykonanie wnętrza jak na taki rocznik bardzo przyzwoite. Porównując design z konkurencją z tych lat, naprawdę wypada bardzo dobrze. Materiały- twardy plastik, ale za to myje się lekko. Karoseria jak w każdym Oplu z tego okresu- słaba. Zabezpieczenie antykorozyjne, żadne. Progi i nadkola znikają w oczach. Jeśli od samego początku nie będzie się zwracać uwagi i dbać o te elementy, po roku użytkowania nie będzie czego wymieniać... Ilość miejsca na 2 osoby ok- fotele można odsunąć stosunkowo mocno do tyłu. Nawet osoby wysokie (1,93) nie mają problemu. Sytuacja się pogarsza, gdy trzeba jechać w 4- nie polecam, chyba że ta dodatkowa dwójka to pies i kot.

Stosunkowo niezawodny samochód. Przez 50 tyś km które nim zrobiłem praktycznie nie wymagana była żadna naprawa. Wymieniłem raz termostat bo nie łapał temperatury- 150 zł z robocizną- śmiech. Eksploatacyjnie też ok- klocki- 60 zł, filtr powietrza 20 zł, filtr oleju 20 zł, komplet świec- 50 zł. Inne naprawy z mojej winy- zderzak nielakierowany- 60 zł, przedni reflektor 60 zł. To jest NAJWIĘKSZA ZALETA TEGO MODELU. SUPER TANIE CZĘŚCI ZAMIENNE, MNÓSTWO UŻYWEK I DOBREJ JAKOŚCI ZAMIENNIKI MAID IN CHINA.

Wentylacja dość sprawna na górze samochodu, ale nogi są zawsze zmarznięte w zimę.

W mojej Corsie praktycznie wszystko działało. Jedyna niezbyt uciążliwa usterka to przepalenie się lampek do konsoli środkowej- dość utrudniony dostęp, żeby to wymienić skłonił mnie, żeby zostawić to tak jak jest...nie jest to zbyt uciążliwa usterka.

Opel Corsa: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Corsa: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Corsa: 1.0, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 2.1, 2.2

Opel Corsa: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989