Opel Corsa opinie, oceny użytkowników, Opel Corsa spalanie (strona 3)

Opinie o samochodach Opel Corsa

Średnia ocena: 7.76/10

Opel Corsa spalanie (l/100km)

7.01/8.50
5.55/6.79
6.30/7.51

Oceny OPLA CORSA

2008-02-07

Samochód póki co nie zawodzi ale pewnie dlatego że ma pół roku, widoczność bardzo zła, klocki piszczą po 3 tysiącach kilometrów, zdarza się "huczenie" dobiegające z podwozia podczas manewrów na parkingu. no i spore spalanie, samochod z takim samym silnikiem konstrukcja sprzed...
Elastyczność żadna, do 2000 obrotów samochód praktycznie nie przyspiesza.
Wszystko bez zastrzeżeń
Bardzo mały bagażnik, poza tym ok.
Bardzo dobre prowadzenie auta. Bardzo czuła kierownica ułatwia wykonywanie manewrów przy niskich prędkościach. Hamulce bardzo czułe, dopóki nie załącza się ABS bo wtedy na śliskiej nawierzchni (deszcz, lekki śnieg) samochód praktycznie nie hamuje, lepsze doświadczenia w takich sytuacj...

2011-02-13

Do miasta - auto prawie idealne. Małe spalanie, łatwe parkowanie, dobra widoczność. Minusy to mała moc mojej wersji silnikowej, niewygodne fotele i słabej jakości materiały użyte do wykonania wnętrza.
Oceniłem nisko, ponieważ ten silnik nadaje się tylko i wyłącznie do miasta. Przyspiesza żwawo od 0-80. Później kiepsko, szczególnie ciężko powyżej 110. Prędkość max 140 km/h.
Zawieszenie w porządku. Dość komfortowe, a przy tym dobrze trzymające się nawierzchni. Fotele jak to w oplach dość twarde z kiepskim trzymaniem bocznym. Wyciszenie bardzo słabe. Głośno już przy 60 km/h. Jazda w trasie przy 110 km/h to prawdziwa męczarnia. A jeszcze bez klimy z otwartymi ...
Miejsca jak na takie małe auto w sam raz z przodu jak i z tyłu. Bagażnik jak na tę klasę również w porządku. Jakość materiałów mocno średnia za to spasowanie raczej dobre - nic nie skrzypi ani nie stuka. Karoseria bardzo słabo zabezpieczona przed korozją.
Prowadzi się dość dobrze ale nie idealnie ze względu na krótki rozstaw osi. Hamulce przeciętne, układ kierowniczy mało bezpośredni. Za to zaparkować można wszędzie :)

2008-02-13

OPEL CORSA to taki samochodzik, który sie nie starzeje, wciąż ma nabywców i cieszy sie popularnością. Są TO SOLIDNE SAMOCHODY O MAłEJ AWARYJNOśCI- A opelek w automacie to dopiero komfort!
Ople - ZWINNE SUPER AUTKA-AUTOMATYCZNA SKRZYNIA to super rozwiązanie, nie myśli się o zmianie biegu, tylko rozkoszuje jazdą szczególnie w ruchu miejskim-polecam AUTOMATY-polecam OPLE CORSY-które pomimo swego wieku są wciąż na TOPIE! AUTOMAT przyspiesza nieco wolniej- bo sam sobie wybiera ...
jazda moja corsunią to istna przyjemność-ten samochodzik po prostu płynie-super zawieszenie, nie czuje nierówności na drodze-super. Wygodny, fajny samochodzik
przestrzeń z przodu jak i z tyłu wystarczająca dla dorosłych osób, bagażnik pojemny, wykończenie bardzo staranne- to jest wizytówka opla. Karoseria odporna na rdzę.
Ople to solidne samochody,przemyślane w każdym szczególe,praktycznie bezawaryjne,ja wymieniałam tylko to co wymieniać trzeba-klocki, płyny. AUTOMATYCZNA SKRZYNIA to super rozwiązanie, nie myśli się o zmianie biegu, tylko rozkoszuje jazdą szczególnie w ruchu miejskim-polecam AUTOMATY-pole...

2010-07-17

Drugie moje auto i strzał w dziesiątkę. Małe, zwrotne i ma "kopa":).
Silnik praktycznie bezawaryjny, nie ma żadnych wynalazków typu Common Rail także nie ma się co psuć. Mogą się pojawić usterki osprzętu typu rozrusznik i alternator, ale zrobione raz i porządnie nie ma później problemów. Warto pomyśleć o osłonie alternatora, bo ten jest usytuowany bar...
materiały to trzeszczące plastiki ( można je wygłuszyć). Fotele wygodne do tras do 200 km potem nie idzie wysiedzieć. Dość cicho jak na diesla.
Komfortu nie ma ale czego można oczekiwać od małego samochodu. 2 osoby i bagaże i na wakacje można jechać. Przy większej liczbie pasażerów jest problem.
Zawieszenie twarde jak w większości niemieckich aut, ale świetnie sprawuje się na polskich drogach. Hamulce są najlepsze jakie kiedykolwiek miałem. Tanie części zamienne.

2008-02-12

Jak na moje wymagania i możliwości auta sprawuje się ono pod każdym względem bardzo dobrze,mankamenty drobne i inne rzeczy zdarzają się a autach,ale jeśli ono satysfakcjonuje użytkownika szybko o tych niedogodnościach zapominamy.
Jednostka napędowa jak na tą pojemność świetnie jest wykorzystana,z tą różnicą że jeśli jedziemy na 3000-3500o/min. możemy prawie wszystko,a przy jeździe 90-100km/h naprawdę spala niewiele.
Słabo jeździ się w 5-tkę ale już w 4-kę o niebo lepiej.Możliwość składania siedzeń jest bardzo ok.a przy jeździe 100km/h spokojnie można się ze wszystkimi dogadać bez jakiegokolwiek krzyku.
Mówią tak "...jaki mały z zewnątrz, taki duży w środku..." tu się powiedzenie sprawdza w 100% przestrzeń wew.jest spora a po złożeniu tylnych siedzeń możemy z żoną jechać na naprawdę wielkie zakupy.
nie mam żadnych zastrzeżeń co do prowadzenia auta, parkowania w najciaśniejszych zakamarkach,ABS świetnie wspomaga hamowanie, a serwu kierownicy nie ma co zarzucić.

Średnie oceny OPEL CORSA

Osoby zainteresowane autem Opel Corsa brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Volkswagen Polo.

Opel Corsa

Opel Corsa

Volkswagen Polo

Volkswagen Polo

Opel Corsa: coupe, hatchback, kombi, liftback, sedan (limuzyna)

Opel Corsa: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Corsa: 1.0, 1.2, 1.3, 1.4, 1.5, 1.6, 1.7, 1.8, 2.1, 2.2

Opel Corsa: 2010, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989