Opel Frontera opinie, oceny użytkowników, Opel Frontera spalanie 2.0 (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Frontera

2.0

Åšrednia ocena: 7.50/10

Opel Frontera spalanie (l/100km)

9.70/15.36
8.25/12.60
8.80/14.37

Oceny OPLA FRONTERA

Paulina2012-11-06

Uwielbiam ten samochodzik. Jazda daje mi dużo frajdy zarówno w mieście jak i w terenie. Sprawdza się na pięknych, polskich podziurawionych drogach - nie trzeba martwić się o zawieszenie.
115 KM przy 2100 kg masy własnej... ehhhh Z pewnością nie jest to bolid wyścigowy. Czekając na przyśpieszenie do 100 km/h trzeba uzbroić się w cierpliwość. Silnik jest mało elastyczny - trzeba się namachać dźwignią zmiany biegów, zwłaszcza w przypadku jazdy po mieście;D
Posiadam FrotkÄ™ już ponad rok. Samochodzik zostaÅ‚ przetestowany w każdej porze roku:) Åšwietnie trzyma siÄ™ jezdni, po prostu gryzie asfalt.Zima nie stanowi najmniejszego problemu, na pewno zaskoczy drogowców, a wÅ‚aÅ›cicieli Frotek - NIE. Niestety ma dość wysoko poÅ‚ożony Å›rodek ciężkoÅ...

2008-06-17

KupowaÅ‚em jako 2 auto. Dla żony w mieÅ›cie, dla mnie do lasu. Przy tym byÅ‚em Å›wiadom wad i zalet. Typowy pojazd rekreacyjny. Idealny na nasze drogi. Nie zawiodÅ‚em siÄ™. Niskie koszty eksploatacji, Å‚atwość i taniość napraw (popularne zamienniki) nie podwyższajÄ… kosztów. Teraz przyszedÅ...
Za słaby silnik, a za duża masa. Elastyczność kiepska, ale da się jeździć. Na 5-ym biegu można przyspieszać od 60 km/h. Słabe przyspieszenie do 100. Do miasta wystarczy, ale na sprint spod świateł nie ma się co nastawiać.
Komfort na asfalcie wystarczający, pomimo resorów z tyłu, za to w lekkim terenie OK. Można bez obaw o trakcję ciągnąć ciężką przyczepę. Głośny na asfalcie ze względu na opony (MT/R).
Miejsca wystarczajÄ…co dużo. Na nogi i na wysokoÅ›ci barków jak w dobrej klasie Å›redniej. Do obsÅ‚ugi nietypowej deski rozdzielczej Å‚atwo siÄ™ można przyzwyczaić. Bagażnika po zinstalowaniu butli z gazem praktycznie brak. ZmieÅ›ci siÄ™ zgrzewka piwa (24 szt.). No, chyba, że ukÅ‚adać w górÄ...
jak na tak krótkie auto, za duży promień skrętu (może wina opon 31x10,50x15). Przy tym trochę "myszkuje". Dobrze dobrane wspomaganie, pracuje lepiej niż w niejednej osobówce. przy parkowaniu tyłem przeszkadza koło zawieszone na klapie.

2008-02-16

Spalanie było \\\"na oko\\\". Chodzi o LPG, zwykła wtryskowa instalacja, na benzynie miasto/trasa/mieszany 11/8,5/9,5
Elasyczność? Nie przy takiej masie, Calibra ma ten sam silniczek i wszystko pięknie, w Frotce brakowało mocy. Biegi ok, niekiedy problem ze wstecznym (chyba większość urzytkowników ma taki problem - skrzynia dla cierpliwych). Brak przyspieszenia w porównaniu z Fronterą B Sport z 2.2.
To jest terenówka a nie limuzyna czy jakiś SUV, to musi tak jeździć. Trzeba mieć głośne głośniki jeżeli chce się czegoś posłuchać w czasie jazdy po polnych drogach.
Bagażnika przez prawie rok nie znalazłem (może z przodu jak maluch?). Aranżacja? Halogeny + orurowanie + opony 255 + halogeny (dach) - dobrze było :), zawieszenia nie wiem czemu nie obniżyłem tak jak robią to np właściciele BMW
Bardzo dobrze jeździło mi sie tym samochodem. Układ kierowniczy dobry. Hamulce nie najlepiej, tzn same ich działanie OK, ale masa nie skracała drogi hamowania. Z parkowaniem nie było problemu, wszędzie tam gdzie inni nie mogli :)

2009-02-04

Nic dodac nic ujac jak na taka wage
Mogło by być lepiej
Troch dopieszczenia i jest exstra
Exstra autko dla poczÄ…tkujacych amatorow srednio ciezkiego terenu a i w miescie pierwsza klasa.

2008-07-25

wkoncu to terenówka a nie wyscigówka
jak na auto terenowe jest bardzo wygodny
moze byc.jest skromnie ale wygodnie
Nie nazekam i polecam

Åšrednie oceny OPEL FRONTERA

4.3/10

Osoby zainteresowane autem Opel Frontera braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Mitsubishi Space Gear.

Opel Frontera

Opel Frontera

Mitsubishi Space Gear

Mitsubishi Space Gear

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Frontera

użytkownik: Paulina

Opel Frontera Sport 2000 115KM 1994r. terenowy

Z przodu widać wszystko rewelacyjnie - jak w autobusie. Delikatnie przeszkadzają słupki, ale można się do tego przyzwyczaić. Widoczność z tyłu była by idealna - gdyby nie tylne koło, które trochę ogranicza widoczność. Przez to ograniczenie udało mi się zbić tylną szybę o wystający pręt na parkingu (aaa i tu uwaga - tylne szyby do tego modelu są praktycznie niedostępne w Polsce, a jak już ktoś coś sprowadzi i sprzedaje to cena waha się od 600 do 1000 zł). Lusterka są MEEEGAAA - wielkie, z możliwością manualnej i elektrycznej regulacji, zapewniające rewelacyjną widoczność.

Fotele są bardzo wygodne, mają dwie możliwości regulacji (przód-tył, pochylenie oparcia). Tylna kanapa jest szeroka i wygodna, niestety położona jest dość wysoko, przez co mam problem z przewożeniem pasażerów o wzroście 180 cm, głową ocierają o dach... Problem też stanowi wejście do tyłu - mało komfortowe. Jazda z kompletem pasażerów nie należy do najprzyjemniejszych. Wyciszenie w autku jest kiepskie, co sprawia, że niestety podczas jazdy wewnątrz jest głośno.

Przestrzeni jest niesamowicie dużo!!!:) To mnie urzekło w tym samochodzie. Wszędzie przestrzeń i swoboda ruchów. Na temat przestrzeni z tyłu najlepiej wyraził się ostatnio mój kolega - "O kurcze!Ile miejsca!Jak w magazynie!" Materiały użyte we wnętrzu pojazdu są bardzo wytrzymałe. Mój samochód ma już ponad 18 lat i nadal kokpit wystarczy przetrzeć żeby wyglądał jak nowy:)Do karoserii mam trochę zastrzeżeń, szybko łapie rdzę. U mnie problemem była prawa strona - przedni błotnik, nadkole i tył.

Posiadam Frotkę już ponad rok. Samochodzik został przetestowany w każdej porze roku:) Świetnie trzyma się jezdni, po prostu gryzie asfalt.Zima nie stanowi najmniejszego problemu, na pewno zaskoczy drogowców, a właścicieli Frotek - NIE. Niestety ma dość wysoko położony środek ciężkości, co sprawia pewien dyskomfort przy szybkim wchodzeniu w zakręty...Wspomaganie - rewelacja, jazda tym autkiem to sama przyjemność, zero wysiłku. Hamulce raczej są za słabe do masy samochodu, długa droga hamowania na początku przygody z Fronterą potrafiła mnie zaskoczyć ;/

Hamulce były wymieniane po poprzednim właścicielu, może trochę na siłę, ponieważ oddałam samochód na przegląd i wymianę części, którym mechanik nie wróżył dalekiej przyszłości.... Reszta wymienionych części nie wymagała również szybkiej naprawy - raczej profilaktyka po jakiś niewielkich, dyskretnych objawach chlapania olejem lub mniej komfortowej jazdy.

Nawiew kiepski. Niestety również nie ma klimy. Ale pocieszająca jest możliwość zdjęcia dachu, oraz szyb z tyłu. Ogrzewanie - trzeba poczekać aż silnik się nagrzeje, ale jak już to nastąpi to grzeje... ojj grzeje;) Minusem jest hałas jaki dodatkowo jest generowany przy maksymalnie włączonym ogrzewaniu/nawiewie.

Ogólnie nie mam zastrzeżeń do elektroniki, można wiele zrobić samemu, schematy elektryczne są do zdobycia w internecie.

Opel Frontera: cabrio, kombi, terenowy

Opel Frontera: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Frontera: 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.8, 3.2

Opel Frontera: 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992