Opel Frontera opinie, oceny użytkowników, Opel Frontera spalanie (strona 2)

Opinie o samochodach Opel Frontera

Średnia ocena: 7.68/10

Opel Frontera spalanie (l/100km)

12.82/16.30
9.98/13.06
11.60/14.73

Oceny OPLA FRONTERA

2008-02-16

Spalanie było \\\"na oko\\\". Chodzi o LPG, zwykła wtryskowa instalacja, na benzynie miasto/trasa/mieszany 11/8,5/9,5
Elasyczność? Nie przy takiej masie, Calibra ma ten sam silniczek i wszystko pięknie, w Frotce brakowało mocy. Biegi ok, niekiedy problem ze wstecznym (chyba większość urzytkowników ma taki problem - skrzynia dla cierpliwych). Brak przyspieszenia w porównaniu z Fronterą B Sport z 2.2.
To jest terenówka a nie limuzyna czy jakiś SUV, to musi tak jeździć. Trzeba mieć głośne głośniki jeżeli chce się czegoś posłuchać w czasie jazdy po polnych drogach.
Bagażnika przez prawie rok nie znalazłem (może z przodu jak maluch?). Aranżacja? Halogeny + orurowanie + opony 255 + halogeny (dach) - dobrze było :), zawieszenia nie wiem czemu nie obniżyłem tak jak robią to np właściciele BMW
Bardzo dobrze jeździło mi sie tym samochodem. Układ kierowniczy dobry. Hamulce nie najlepiej, tzn same ich działanie OK, ale masa nie skracała drogi hamowania. Z parkowaniem nie było problemu, wszędzie tam gdzie inni nie mogli :)

2008-02-10

Auto można kupić w dobrym stanie za niezbyt wygórowaną cenę. Trzeba pamiętać , że jest drogie w ekspoloatacji ( paliwo,części, płyny) ale fajnie zachowuje się w terernie. W końcu to jest PRAWIE terenówka a nie jakiś tam SUV. Uwaga! Spalanie podałem dla LPG.Dla etyliny jest około 3...
Zbyt mała moc silnika w stosunku do masy pojazdu .
Silnik słabo wyciszony.
Widoczne wykwity korozji.Słaba odporność powłoki lakierniczej na zadrapania.Głośna praca tapicerki ( szczególnie klapa tylna i bagażnik)
WADY:Słaby skręt kół przednich, Utrudnione parkowanie ( słaba widocznośc od tyłu) Duże przechyły na zakrętach ( wysoko podniesiony środek ciężkości )

2010-07-16

Samochód kupiłem we Francji od pierwszego właściciela. Dziś uważam że to ważne: samochód miał książkę servisową ze wszystkimi wpisami uważałem a dziś uważam że to ważna rzecz servis. Przejechałem 140000km i też servisuje i mam książkę. Odpowiedni servis i terminowe przeglady...
wszystkie filtry,wymiany o czasie nie ma problemów
dbanie o amortyzatory i badanie ich charakterystyki po przebiegu = konfort na miarę tego modelu
wszystko na swoim miejscu
Wersja krótka trochę zimą trzeba uważać.Ja przyjąłem zasadę ,ze wszystko wymieniam zgodnie z wymogami technicznymi. wszystkie przeglądy wg.książki servisowej z właściwym servisem.

2008-02-09

Włoski silnik sprawia odrobinę problemów zwłaszcza w autach z dużym przebiegiem jednak nie ustępuje awaryjnością pozostałym dieslom. Drogi serwis w ASO jednak pewna grupa części nie jest dostępna poza sieciami dilerskimi.
Najmocniejszy silnik w wersji A jest jednak troszke za słaby. W poruwnaniu z L200(99 km) bardzie żwawy jednak w ruchu miejskim częsta zmiana biegów staje sie męcząca.
Dzieki sprężynom na tylnym zawieszeniu przyzwoity komfort podrózowania. Przestronne wnętrze i wygodne fotele.
Jak na auto ze znaczkiem 4x4 całkiem przyjemnie sie prowadzi poza asfaltem. Wmieście uciążliwa jest masa auta i gabaryty. Na trasie przy predkościach 100-120 odczuwa sie podmuch wiatru.

Władysław2008-12-17

Super auto za niską w tej chwili cenę ale trzeba o niego dbać,odwdzięczy się na pewno.Wersja long daje lepszy komfort wersja sport lepsza w terenie.
Jeżrli frontera to tylko z silnikiem 3,2V6
Fotele mogłyby lepiej trzymać na boki ale i tak nie jest zle.
Po 8iu latach eksploatacji ogniska rdzy na przewodach metalowych hamulców tylnych kół, układzie wydechowym,ramie,osłonach tarcz hamulcowych,wzmocnieniach zdeżaków.
Jest to moja druga frontera pierwsza z monualną skrzynią obecna w automacie. Gdyby nie duży promień skrętu który utrudnia parkowanie oraz trochę słabe hamulce przy dosyć dużej masie punktów byłoby więcej.

Średnie oceny OPEL FRONTERA

4.7/10

Osoby zainteresowane autem Opel Frontera brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Mitsubishi Space Gear.

Opel Frontera

Opel Frontera

Mitsubishi Space Gear

Mitsubishi Space Gear

Opel Frontera: cabrio, kombi, terenowy

Opel Frontera: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Frontera: 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.8, 3.2

Opel Frontera: 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992