Opel Kadett opinie, oceny użytkowników, Opel Kadett spalanie 1.4 (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Kadett

1.4

Średnia ocena: 7.82/10

Opel Kadett spalanie (l/100km)

7.58/9.65
5.99/7.31
6.91/8.83

Oceny OPLA KADETT

2008-11-13

Silnik może elastyczny by i był ale jest za słaby. Ja miałem 1,4 z gazem więc nic dziwnego że trochę to muliło. Skrzynia biegów OK. Nie polecam zakładania gazu w tym aucie. Ja wykończyłem 2 silniki w ciągu 4 lat w tym aucie. Może po prostu miałem pecha - tego nie wiem.
Przy pełnym obciążeniu jeździ się po prostu źle, niekomfortowo, auto staje się sztywne a kierowca ma wrażenie ciężkości auta. Ogólna miękkość zawieszenia w porządku. Jazda całkiem przyjemna przy 1-2 osób na pokładzie.

Przy 4-ro biegowej skrzyni silnik jest niezwykle elastyczny. Przyspieszenia jak na tak mały silniczek więcej niż zadowaljące.
Resorowanie jest średnie. Przy jeździe bez obciążenia jest ok. Przy obciążeniu dobija tył. Przy jeździe z kompletem pasażerów troszkę buja autem.
Największy mankament to karoseria bardzo podatna na korozję. Nadkola i progi strasznie gniją. Na szczęście niewielkim kosztem można to naprawić - duża dostępność reperaturek. Wnętrze jest wygodne, jakość wykonania jak na autko w tej cenie bez zarzutów. Na uznanie zasługuje bagażnik,...
Jedynym minusem układu kierowniczego jest brak wspomagania dlatego czasami przy parkowaniu trzeba się troszkę nakręcić kierownicą ;)

2009-05-30

Gdyby nie korozja i OGROMNY!!! przebieg - 640.000km na pewno nie pozbywał bym się tego samochodu.
Możecie wierzyć lub nie. Ja sam w ciągu 12 lat przekręciłem tym samochodem 430.000km. Jedyne części (nie eksploatacyjne) jakie wymieniałem do roku 2004 w silniku to pompa chłodząca i paliwowa. W 2004 roku zaliczyłem pęknięcie paska rozrządu i uszkodzenie głowicy. Nie traktuję tego je...
Zawieszenie bez obciążenia doskonale podnosi poziom dziur w jezdni do poziomu pośladków kierowcy :-) , pod obciążeniem jest dużo lepiej.
Karoseria podatna na korozję nadkoli i progów.
Hamulce po nagrzaniu robiły się dużo słabsze co było uciążliwe przy jeździe w górach. Oczywiście zależało to również od producenta klocków hamulcowych. Ciekawostka - nigdy nie musiałem wymieniać czegokolwiek w tylnych hamulcach !!!

2009-07-12

Mało dynamiczne auto, raczej dla spokojnych kierowców
Dość wygodne, może zawieszenie za miękkie ale to normalne u starszych opli
Trzeba uważać na rdze bo to masakra, ale jak się dba tak się ma
Świetne auto zwłaszcza dla początkujących, dość duże w miarę wygodne, gorzej z wyposażeniem, zwykle ubogie, przy odpowiedniej opiece nie będzie rdzewieć, ani jedna awaria, spalanie na poziomie 6l przy delikatnym obchodzeniem się z gazem,

2008-08-19

zaletą tego auta jest mała awaryjność ia tania eksplatacja i tani w zakupie a wadą któóóórą posiada to kiepskia blach jedyna wada pola
nie jest to rakieta ale da się tym jeżdzić
jedyna wada że karoseria szybko rdzewieje
jestem bardzo zadowolony z tego powodu że auto podczas moiej eksplatacji niesprawi mi żadnych kłopqtów przedewszystkim jest to auto do świerzo upieczonych kierowcó bo mał pali i jest tani w utrzymaniu i tani w zakupie pozdrawiam

Średnie oceny OPEL KADETT

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Opel Kadett brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 605.

Opel Kadett

Opel Kadett

Peugeot 605

Peugeot 605

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Kadett

Opel Kadett 1,4 E 1400 C14NZ 55KM 1990r. hatchback

Bardzo dobry, tani w zakupie jak i eksploatacji samochód. Sprawdza się bardzo dobrze, jednak nie polecam w nim montować gazu. Silniki długo tego nie wytrzymują. Jeżeli jednak ktoś zamierza kupić takie autko na 2-3 lata, to można zamontować gaz a po wyeksploatowaniu zezłomować, gdyż na sprzedaż raczej się nadawać nie będzie. Samochód jest wygodny i przyjemny w prowadzeniu. Osobiście mam do niego duży sentyment i byłem z niego bardzo zadowolony.

Jechałem kiedyś Citroenem C5.... stanąć sobie nie może koło mojego Kadetta pod względem widoczności. Ogólnie z przodu bardzo dobra a z tyłu lepsza niż w jakim kolwiek innym aucie w jakim jechałem. Oczywiście to moja subiektywna opinia.

Nie wiem jak w innych egzemplarzach ale mój praktycznie wogóle nie gnił pomimo swojego wieku. Jest to podobno dość nietypowe w tym aucie, ale nie gnił :-) Progi podreperowane po zakupie a potem nic nie robione. Fotele dość wygodne, trochę miejsca na nogi jest. Bagażnik w miarę duży jak na takie auto, jednak nadkola kretyńsko zmieniają jego geometrię przez co w znacznym stopniu utrudniają umieszczenie większej ilości dużych przedmiotów w bagażniku. Plastiki itd. dość nędzne. Z czasem pewne rzeczy się łamią, trzeszczą itp.

Samochód pomimo swojego rocznika bardzo miło i przyjemnie się prowadzi. Może za bardzo do niego przywykłem ale niczego nie prowadzi się prościej niż Kadetta. Hamulce takie sobie, jak ktoś jest przyzwyczajony do \\\\\\"żylet\\\\\\" które łapią na dotyk to może komuś wjechać w tyłek. Samochód trzymie się drogi jakby był przyklejony ;-) Oczywiście przy dobrych oponach i amortyzatorach.

Do pewnego momentu nie działo się z nim kompletnie nic. Potem jak się zaczęło sypać to dość często. Głównie: - silnik i jego osprzęt - zapłon - elementy elektroniki - hamulce

Kilka minut i w aucie można zdechnąć - nawet przy -10 na dworze. Tak więc grzanie OK - chłodzenie to nieporozumienie.

Miałem kilka awarii związanych z elektryką. Zdarzało się że nie działała tylna wycieraczka, tudziesz jakiś reflektor miał przerwę. Nie należy się tym jednak zrażać - auto miało wówczas 18 lat.

Opel Kadett: cabrio, coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Opel Kadett: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Opel Kadett: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 2.0

Opel Kadett: 1997, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1982, 1976