Opel Kadett opinie, oceny użytkowników, Opel Kadett spalanie benzyna (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Kadett

Średnia ocena: 7.44/10

Opel Kadett spalanie (l/100km)

Oceny OPLA KADETT

2009-07-12

Bardzo twarde zawieszenie + twarde fotele = znikomy komfort jazdy. Zaletą są kubełkowe fotele, i profilowana kanapa z tyłu - trzymanie boczne bardzo dobre. Do tego głośny w środku.

2008-02-06

jak na wiekowe auto sprawuje sie nadzwyczaj dobrze, ale wiadomo - wiek robi swoje i nie można wymagać za wiele. dobry silnik, pali \"na dotyk\", bardzo duża przestrzeń ładunkowa, składana tylna kanapa, precyzyjny i wydajny uklad wspomagania kierownicy. troche telepią sie plastiki, m...
bardzo krótka \\\\\\"jedynka\\\\\\", przydaje sie jednak przy dużym obciązeniu. skrzynia precyzyjna, przelozenia dobrze dobrane, na \\\\\\"3\\\\\\" ciągnie nawet do 120 km/h. silnik dynamiczny, trochę za slaby moment obrotowy ale przy średnich obciązeniach spisuje się do...
szału nie ma, przy komplecie pasażerów trzeba uważać na dziury bo troche tłucze. spory prześwit, puste auto jest mocno pochylone, dopiero spory (100kg) ładunek na pace prostuje je do poziomu.
to w końcu klasa niższa średnia, ale dla kierowcy jest wszystko pod ręką, trochę irytuje kanciasta deska, można się przyzwyczaić.
Przy zaladowanym aucie niebezpieczna nadsterowność przenich kół. troche \\\\\\"mulące \\\\\\" wspomaganie hamulców. parkowanie banalne, widoczność jak w akwarium.

2008-04-22

ocena w porównaniu nowocześniejszych aut.Komfort jazdy duży,auto nie jest "sztywne",miejsca dużo,największym mankamentem jest dla mnie dwoje tylko drzwi i przy parkowaniu i wolnej jeździe brak wspomagania
czterobiegowa skrzynia pozwala na uzyskiwanie dużych prędkości na niskich biegach (np.na 2 i 60km/h nie jest problemem) więc do wyprzedzania się nadaje.Jeśli chodzi o czas,to moc pozwala na słabe osiągi choć na tę technologię mogę dać 10 punktów
wygoda siedzeń duża , na tylnych nie wiem ale nikt z 3 dorosłych osób nie narzekał,wytrzymuje raczej mniejsze obciążenia,cztery osoby akurat,wyciszenie nie najlepsze,szczególnie przy 160km/h,więcej się bałem!
miejsca dużo z przodu za to z tyłu trzech 90 kilogramowych mężczyzn może się ocierać ramionami.Bagażnik za to jak na tę wielkość auta jest WIELKI i to bez składania tylnej kanapy,beczka 200-litrowa mieści się bez problemu,jakość materiałów wnętrza pozostawia trochę do życzenia-p...
Prowadzi się i trzyma drogi bardzo dobrze,skręt troszkę mały i brak wspomagania są mankamentami podczas parkowania ale można przywyknąć.Hamulce tradycyjne i spełniają swoją rolę dobrze,tylko brak ABS obniża ich ocenę

Przy 4-ro biegowej skrzyni silnik jest niezwykle elastyczny. Przyspieszenia jak na tak mały silniczek więcej niż zadowaljące.
Resorowanie jest średnie. Przy jeździe bez obciążenia jest ok. Przy obciążeniu dobija tył. Przy jeździe z kompletem pasażerów troszkę buja autem.
Największy mankament to karoseria bardzo podatna na korozję. Nadkola i progi strasznie gniją. Na szczęście niewielkim kosztem można to naprawić - duża dostępność reperaturek. Wnętrze jest wygodne, jakość wykonania jak na autko w tej cenie bez zarzutów. Na uznanie zasługuje bagażnik,...
Jedynym minusem układu kierowniczego jest brak wspomagania dlatego czasami przy parkowaniu trzeba się troszkę nakręcić kierownicą ;)

2009-05-30

Gdyby nie korozja i OGROMNY!!! przebieg - 640.000km na pewno nie pozbywał bym się tego samochodu.
Możecie wierzyć lub nie. Ja sam w ciągu 12 lat przekręciłem tym samochodem 430.000km. Jedyne części (nie eksploatacyjne) jakie wymieniałem do roku 2004 w silniku to pompa chłodząca i paliwowa. W 2004 roku zaliczyłem pęknięcie paska rozrządu i uszkodzenie głowicy. Nie traktuję tego je...
Zawieszenie bez obciążenia doskonale podnosi poziom dziur w jezdni do poziomu pośladków kierowcy :-) , pod obciążeniem jest dużo lepiej.
Karoseria podatna na korozję nadkoli i progów.
Hamulce po nagrzaniu robiły się dużo słabsze co było uciążliwe przy jeździe w górach. Oczywiście zależało to również od producenta klocków hamulcowych. Ciekawostka - nigdy nie musiałem wymieniać czegokolwiek w tylnych hamulcach !!!

Średnie oceny OPEL KADETT

4.9/10
5.1/10
4.7/10

Osoby zainteresowane autem Opel Kadett brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 605.

Opel Kadett

Opel Kadett

Peugeot 605

Peugeot 605

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Kadett

Opel Kadett Frisco 1600 i + kat 75KM 1991r. hatchback

Ogólnie fajne auto, ale niestety trzeba dbać. Nasze jest zaniedbane, niedługo skończy żywot na żyletkach. Traktowany jako wół roboczy, nieraz jako ciężarówka, każdy właściciel jeździł nim bardzo dynamicznie. Również naprawy nie dokonywane na czas przyczyniały się do awarii. Ale przyjemnie się nim jeździ, właściwie już jeździło.

Nie jest to demon przyspieszenia, ale podoba mi się jego "twardość" na niskich obrotach, bardzo dobra jak na benzynę. Nie trzeba co chwilę redukować w mieście. Ogólnie to lepiej jeździ na 3,4,5 niż na 1 i 2, takie moje wrażenie. Bardzo fajne, długie sprzęgło, przez co łatwo się rusza i w nie czuć zmiany biegu. Niestety, zdarza się, że układ sterowania wariuje.

Do przodu może być, do tyłu dla niskiej bądź średniej osoby przy max. obniżonym fotelu średniawo. Lusterka są ogólnie niezłe, ale też bez rewelacji.

Jak na auto tej klasy miejsca jest całkiem sporo. Z przodu wydaje się być trochę wąsko jak jeździ się np. w zimowych kurtkach. Bardzo duży i ustawny bagażnik jak na hatchbacka. Można przewieźć lodówkę, biurko, a duży telewizor bez składania tylnych siedzeń. Plastiki beznadziejne, za to niezła ergonomia. Karoserie bierze ruda gangrena.

Układ kierowniczy bez wspomagania (ciężko na parkingach, mało zwrotny, za to dobry na trasę). Ostatnio poważna awaria zawieszenia (podłużnica), po naprawie auto ma tendencje do skręcania w lewo :) Ogólnie bardzo twarde zawieszenie (wersja Frisco - wersja sportowa). Bardzo dobra jazda w zakrętach. Niestety, wieloletnia jazda po kocich łbach doszczętnie zniszczyła zawieszenie (oderwanie podłużnicy od budy).

Ogólnie samochód zaniedbany. Jeździłem nim pół roku (jestem młodym kierowcą), tata nie szanował go. Jeden z poprzednich właścicieli traktował go jako miejskie auto wyścigowe. Układ sterowania jest nędzny, ostatnio wtryski leją. Źle pomyślane umiejscowienie rozdzielacza (dostawał temperaturę od bloku silnika), dopiero samoróba w postaci przeniesienia go z dala od silnika i wmontowanie radiatora poprawiła działanie. Jeżdząc po kocich łbach z nadmierną prędkością doprowadziło do poważnej awarii podłużnicy. Ogólnie się psuł sporo.

Brak klimy. Niezłe nawiewy, ale w zimę za wolno nagrzewa.

Zależy. Światła dobre, chyba tylko 1 raz wymieniane przez cały 18-letni żywot samochodu, przepalił się jeden kierunkowskaz. Elektronika? Nie wiem o co chodzi, ale jeśli o sterowanie silnikiem to prawie, że tragedia.

Opel Kadett: cabrio, coupe, hatchback, kombi, sedan (limuzyna)

Opel Kadett: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Opel Kadett: 1.2, 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 2.0

Opel Kadett: 1997, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987, 1986, 1985, 1984, 1982, 1976