Opel Meriva opinie, oceny użytkowników, Opel Meriva spalanie 2005r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Meriva

2005r.

Średnia ocena: 9.25/10

Opel Meriva spalanie (l/100km)

Oceny OPLA MERIVA

Krystian2016-06-17

Z zewnątrz niepozorny, w środku zaskakująco przestronny z dużą możliwością aranżacji wnętrza. Wad się nie doszukałem. Czy kupiłbym go raz jeszcze? Myślę, że tak
silniczek jest naprawdę cichutki i elastyczny, skrzynia działa prawidłowo- nie ma problemów z "szukaniem" biegu. Demonem mocy ten motor nie jest,ale radzi sobie na drodze. Ma niezłą dynamikę, daleko mu do osiągów sportowych, jeśli takich szukasz, to nie ten motor. 120km/h dość ...
Auto jest twarde- dla mnie in plus- nie czuję dyskomfortu na nierównej nawierzchni. Fotele przednie- szału nie ma- bardzo przyzwoite, twarde, fajnie że dla kierowcy jest podłokietnik. Tylne- dużo miejsca dla 2 osób...trzecie to tylko dziecko. Generalnie auto dla 4 osób z małym bagażem lub ...
Jak na tak małe auto, wnętrze jest imponujące- to głównie dlatego zdecydowałem się na zakup Merivy- system flex space to rewelacja- z małego auta robi mini dostawczaka- 1410 litrów po złożeniu siedzeń tylnych. Sporo schowków z przodu i z tyłu w podłodze plus kieszenie w bagażniku i p...
Auto prowadzi się bardzo pewnie, nie mam wrażenia, ze jadę małym autem, wspomaganie działa rewelacyjnie. Zawieszenie twarde, dla mnie to atut ( wcześniej w fokusie mk1 nie było tak dobrze). Hamulce działają sprawnie. Parkowanie przodem nie stanowi problemu ( myślę o słupkach) tyłem- ró...

Nico2011-02-14

Zimny diesel to tragedia: silnik zbiera się do życia zbyt długo; po rozgrzaniu jest już lepiej; po załączeniu się turbiny - całkiem przyzwoicie. Niezbyt precyzyjna skrzynia biegów - czasami trzeba ich po prostu szukać; ale Opel tak ma (doświadczenie po Corsie B).
Bajka!!! Cicho, miękko (jak na niemieckie auto, lecz bez porównania z francuskimi "poduszkowcami") - po prostu komfortowo. Fotele przednie (przynajmniej jak dla mnie, a mam 185 cm wzrostu) mają trochę za krótkie siedziska; są jednak przyjemnie sztywne.
Bajka 2!!! Tutaj zupełnie bez zastrzeżeń.
Znakomite, ciche zawieszenie, dobrze wybierające nierówności drogi.

Łukasz2009-06-21

polecam to auto mało awaryjne, wciąż mało spotykane, wygodne, dobre silniki diesla 1.7 (wersja 100 KM), pojemne, wspanialy system Flex Space.
mocny, żwawy, oszczędny diesel. z obrotami rzędu 2000 obr/min na 5 biegu osiągamy 90 km/h a przy 3000 obr/min 120 km/h wiec czego chciec wiecej? oszczednie i przepisowo. max. moment obr.osiagamy przy 2300 obr/min a moc przy 4400 obr. od razu mowie ze powyzej 2000 obr.. auto naprawde bardzo dobrz...
troche słychac ruch kół i styk z asfaltem Opel mogł sie bardziej postarac w kwestii wyciszenia. silnik jest dosyc głosny na zimno ale i tak o wiele cichszy niz wszystkie diesle VW na pompowtryskiwaczach
oprocz niespasowanych plastikow wszystko super
auto bardzo precyzyjnie się prowadzi, wspomaganie nie jest "nadgorliwe"

Łukasz2009-06-17

2 lata jazdy w 4 letnim samochodzie uzywanym bez napraw cieszy. jest to dobre auto godne polecenia
na zimno silnik klekocze jak bocian (szczególnie zima, ale po rozgrzaniu kultura pracy jest wysoka ze względu na common rail. przyspieszenie - do 2 tys. obr. wystarczające. >2 tys. obr. jest juz żwawy i naprawde niezle przyspiesza
komfort jest ok oprócz b. słabego wyciszenia wnętrza
materiały mogłyby byc lepsze (choc nie sa złe) system flex space jest super, dla ludzi normalnego wzrostu miejsca pod dostatkiem
stuki w ukł. kierowniczym są denerwujące, lekko nieprecyzyjnie oddaje on ruch kierownica na koła

Średnie oceny OPEL MERIVA

9.8/10

Osoby zainteresowane autem Opel Meriva brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus C-Max.

Opel Meriva

Opel Meriva

Ford Focus C-Max

Ford Focus C-Max

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Meriva

użytkownik: Nico

Opel Meriva I 1700 75KM 2005r. mini-van

Poprzednio użytkowałem Fiata Seicento, oraz sporadycznie Opla Corsę B - po przesiadce na Merivę mogę śmiało powiedzieć: to świetne autko, prawie tego oczekiwałem; komfort jazdy porównywalny z Vectrą, a na pewno większy niż w Zafirze (... ale to subiektywne odczucia). Małe wymiary zewnętrzne nie muszą oznaczać małego wnętrza - w tym modelu jest zupełnie odwrotnie! Do tego możliwość dowolnej aranżacji wnętrza, przesuwanie i rozkładanie (aż do całkowicie płaskiej powierzchni podłogi)tylnej kanapy - to niewątpliwie duże plusy tego samochodu. Niestety trochę rozczarowałem się jednostką napędową 1,7 DTI - może i w miarę oszczędna, ale to typowy starej konstrukcji diesel-muł (a do tego ten klekot zimnego silnika...). Do minusów należy zaliczyć również widoczność do przodu, a szczególnie w lewą stronę przez "trójkącik" za słupkiem A; za to widoczność do tyłu - bez zastrzeżeń. Auto zdecydowanie godne polecenia!!!

Fajne, duże lusterka. Dobra widoczność do tyłu; nieco gorzej na boki.

Bajka 2!!! Tutaj zupełnie bez zastrzeżeń.

Znakomite, ciche zawieszenie, dobrze wybierające nierówności drogi.

Samochód użytkuję dopiero niecały rok; jak do tej pory (i oby tak dalej) bezawaryjne.

Całkiem sprawnie działająca manualna klimatyzacja i wentylacja. Miłe zaskoczenie po niezbyt sprawnie działającej wentylacji z 5-d Corsy B.

Bez większych zastrzeżeń.

Opel Meriva: hatchback, mini-van, van

Opel Meriva: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Opel Meriva: 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8

Opel Meriva: 2011, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 1995