Opel Meriva opinie, oceny użytkowników, Opel Meriva spalanie 1.6 (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Meriva

1.6

Średnia ocena: 8.16/10

Opel Meriva spalanie (l/100km)

9.03/9.47
6.77/8.43
7.88/8.90

Oceny OPLA MERIVA

2009-06-10

Sprowadzony z uszkodzonym przednim bokiem. Nie wiem dlaczego jest tak malo opinii o tym modelu. A ostatnio jest sporo tych samochodow na miescie wiele sprowadzonych jak moja. Samochod jest solidny tak jak jego klasyczna sylwetka. Kupilem dla mojej nowej rodzinki (2+1). Wygodny bagaznik krawedz na id...

2014-05-02

Myślę, że jeśli ktoś potrzebuje wygodnego i w miarę ekonomicznego auta, a nie zależy mu na osiągach tylko na ekonomicznej jeździe, to z całą odpowiedzialnością polecam autko.
Auto zbiera się całkiem nieźle ja na 8v. Skrzynia działa typowo dla Opla, lekko haczy. Auto lepiej przyspiesza w górnej części obrotomierza, co odbija się na spalaniu. Wystarczy do bezpiecznego wyprzedzania ciężarówek. Szkoda, tylko że lubi ,,wypić'' spore ilości oleju silnikowego. Ale...
Opelek ma bardzo dobre zawieszenie. Nie jest za twarde ani za miękkie. Dla mnie idealnie sprężyste. Fotele twarde i wygodne, nie męczą podczas dłuższej podróży. Do 100km/h w aucie jest przyjemnie cicho, później słychać już silnik i opływy powietrza.
Auto idealne dla aktywnego singla, młodej pary lub małżeństwa 2+1. Duże możliwości aranżacji wnętrza dzięki systemowi foteli flexspace... po złożeniu siedzeń robi się mała bagażówka. Jakość materiałów niezła, chociaż co nieco już skrzypi w bagażniku. Ale w 11-letnim aucie mo...
Autko prowadzi się bardzo pewnie. Mimo wysokiego nadwozia nie czuć przechyłu na ostrych i szybkich zakrętach. Auto ciężko wyprowadzić z obranego toru jazdy. Hamulce mogły by być lepsze....bo auto waży ponad 1300kg jednak.

2009-07-13

polecam osobom starszym bardzo dobrze wsiadamy i wysiadamy auto nie zawodne nawet w terenie niezbyt ciekawe fotele
dynamika śilnika na niskich biegach troche słaba skrzynia biegów pracuje poprawnie silnik pracuje wzglednie cicho przy gwałtownym przyśpieszeniu silnik głośno pracuje przyśpiesza spokojnie na początku dosyć opornie im wyszsze obroty tym dynamika lepsza
zawieszenie dosyć twarde jazda po dziurach zawieszenie znosi dobrze nie dobija śiedzenia przednie proste niezbyt ciekawe przy wchodzeniu w zakręt trzeba się trzymać fotela przy pełnym obciążeniu trzyma się drogi dobrze średnio wyćiszony
kierowca ma swobode ruchu przełączniki wyrażne i dostepne bagażnik obszerny różne wersje ustawien materiały typowy standart karoseria na 4 plus
auto niezawodne bardzo dobrze sie wsiada i wysiada polecam osobą starszym dobra widoczność z pozycji kierowcy oszczędne przy umiarkowanej jeżdzie hamulce niezawodne przy zamontowanej instalacji gazowej jeżdzimy za grosze troche problemów przy cofaniu trzeba dobrze ustawić lusterka

2011-12-17

Skrzynia biegów była manualna. Silnik pracował bez zarzutów. W dużej mierze dzięki czystszemu paliwowi. Przez to samochód miał lepsze osiągi.
Z przodu miałem bardzo dobrą widoczność. Tak samo z tyłu. Bagażnik był pojemny. Wszelkie wykończenia były bez zarzutów.
Auto prowadziło się dobrze. Było zwrotne, co ułatwiało manewrowanie na przykład na parkingu. Hamulce były idealne. Z parkowanie nie było problemów.

TADEUSZ2008-02-11

Ogólnie Opel Meriva to bardzo dobry samochód i średnio tani w utrzymaniu
mógłby mieć mniejszy apetyt na benzynę
jest \\"twardy\\" ale na polskie drogi super
jako samochód rodzinny - idealny
lekkie stuki w kolumnie kierowniczej spowodowane tym iż jest ona regulowana i bywa to denerwujace

Średnie oceny OPEL MERIVA

Osoby zainteresowane autem Opel Meriva brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus C-Max.

Opel Meriva

Opel Meriva

Ford Focus C-Max

Ford Focus C-Max

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Meriva

Opel Meriva 1600 85KM 2007r. mini-van

widoczność z przodu bardzo dobra gorzej z tyłu trzeba dobrze ustawić lusterka wsteczne

3 lata bez usterek

samochód pośiada klimatyzacje w zimie ogrzewanie działa bez zarzutu

bardzo dobra

Opel Meriva: hatchback, mini-van, van

Opel Meriva: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Opel Meriva: 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8

Opel Meriva: 2011, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 1995