Opel Meriva opinie, oceny użytkowników, Opel Meriva spalanie 1.7 (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Meriva

1.7

8.60/10

Opel Meriva spalanie (l/100km)

miasto -.--/-.-- 6.44
trasa -.--/-.-- 5.11
cykl mieszany -.--/-.-- 5.86

Meriva

OCENY OPLA MERIVA

Poprzednio użytkowałem Fiata Seicento, oraz sporadycznie Opla Corsę B - po przesiadce na Merivę mogę śmiało powiedzieć: to świetne autko, prawie tego oczekiwałem; komfort jazdy porównywalny z Vectrą, a na pewno większy niż w Zafirze (... ale to subiektywne odczucia). Małe wymiary zewn...
Zimny diesel to tragedia: silnik zbiera się do życia zbyt długo; po rozgrzaniu jest już lepiej; po załączeniu się turbiny - całkiem przyzwoicie. Niezbyt precyzyjna skrzynia biegów - czasami trzeba ich po prostu szukać; ale Opel tak ma (doświadczenie po Corsie B).
Bajka!!! Cicho, miękko (jak na niemieckie auto, lecz bez porównania z francuskimi "poduszkowcami") - po prostu komfortowo. Fotele przednie (przynajmniej jak dla mnie, a mam 185 cm wzrostu) mają trochę za krótkie siedziska; są jednak przyjemnie sztywne.
Bajka 2!!! Tutaj zupełnie bez zastrzeżeń.
Znakomite, ciche zawieszenie, dobrze wybierające nierówności drogi.

Samochód bardzo udany - łatwo można przesuwać i składać tylne fotele. Bardzo często to wykorzystuję. Dużo miejsca w środku i całkiem spory bagażnik jak na tę długość samochodu. Niestety, grzebanie w silniku to koszmar - tak wszystko jest upakowane.
Skrzynia biegów chodzi nieprecyzjnie - duuużo lepiej chodziło w moim poprzednim samochodzie, tj. 18-letnim Golfie. Zimny silnik chodzi nieprzyjemnie głośno (metaliczne stuki). Po rozgrzaniu jest OK. Niestety, ten typ tak ma. Mi bardziej odpowiada odgłos silnika z pompowtryskami.
Zawieszenie jest dość miękkie - progi trzeba pokonywać z małą prędkością. Szybsze pokonywanie ostrych zakrętów powoduje bardzo duże przechylenie samochodu.
Meriva jest bardzo wrażliwa na boczne wiatry. Kilkugodzinna jazda autostradą przy bocznym wietrze powoduje znaczne zmęczenie dłoni/rąk - tak duża siła działa na kierownicę.

Można kupić, ale dokładnie sprawdzone i z pewnej ręki, mi niestety się nie udało. Przed zakupem radzę sprawdzić dokładnie auto w autoryzowanym serwisie. Silniki japońskie 1.7 cdti bardzo drogie w serwisie.
Słabe wyciszenie z przodu. Na tylnej kanapie słaba widoczność do przodu, za wysoko umieszczony tylny fotel.
Ergonomia wewnątrz OK.
Zbyt pochylone przednie słupki ograniczają widoczność, szczególnie na zakrętach. W układzie kierowniczym luzy i coś stuka. Hamulce dobre, parkowanie OK.

polecam to auto mało awaryjne, wciąż mało spotykane, wygodne, dobre silniki diesla 1.7 (wersja 100 KM), pojemne, wspanialy system Flex Space.
mocny, żwawy, oszczędny diesel. z obrotami rzędu 2000 obr/min na 5 biegu osiągamy 90 km/h a przy 3000 obr/min 120 km/h wiec czego chciec wiecej? oszczednie i przepisowo. max. moment obr.osiagamy przy 2300 obr/min a moc przy 4400 obr. od razu mowie ze powyzej 2000 obr.. auto naprawde bardzo dobrz...
troche słychac ruch kół i styk z asfaltem Opel mogł sie bardziej postarac w kwestii wyciszenia. silnik jest dosyc głosny na zimno ale i tak o wiele cichszy niz wszystkie diesle VW na pompowtryskiwaczach
oprocz niespasowanych plastikow wszystko super
auto bardzo precyzyjnie się prowadzi, wspomaganie nie jest "nadgorliwe"

2 lata jazdy w 4 letnim samochodzie uzywanym bez napraw cieszy. jest to dobre auto godne polecenia
na zimno silnik klekocze jak bocian (szczególnie zima, ale po rozgrzaniu kultura pracy jest wysoka ze względu na common rail. przyspieszenie - do 2 tys. obr. wystarczające. >2 tys. obr. jest juz żwawy i naprawde niezle przyspiesza
komfort jest ok oprócz b. słabego wyciszenia wnętrza
materiały mogłyby byc lepsze (choc nie sa złe) system flex space jest super, dla ludzi normalnego wzrostu miejsca pod dostatkiem
stuki w ukł. kierowniczym są denerwujące, lekko nieprecyzyjnie oddaje on ruch kierownica na koła

1 2 3 z 3

ŚREDNIE OCENY OPEL MERIVA

6.9/10
9.4/10
9.5/10
6.1/10

Osoby zainteresowane autem Opel Meriva brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Focus C-Max.

Opel

Meriva

Ford

Focus C-Max

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Meriva

użytkownik: Ireneusz

Opel Meriva 1700 cdti 105KM 2004r. hatchback

Silnik rewelacyjny 1.7 cdti rewelacyjny jest o japoński produkt ISUZU, tylko trzeba trafić na dobrą sztukę. Niestety mi się to nie udało, naprawy są bardzo kosztowne. Po 140 tys. wydmuchało uszczelkę pod głowicą, bez komentarza. Uszczelniacze wtryskiwaczy ciekną wszystkie cztery. Przed zakupem warto wsystko dokładnie sprawdzić, bo inaczej mechanik was puści z torbami.....

Zbyt wysunięte i pochylone słupki przedniej szyby ograniczają widoczność na zakretach jest to bardzo niebezpieczne ! 11

Ergonomia wewnątrz OK.

Po wydaniu około 6 tys. zł oddałem auto do komisu bo miałem już dość ... Mało miejsca pod maską, cokolwiek zrobić trzeba pół silnika porozkręcać. Słaby dostęp do podzespołów.

Klimatyzacja OK. Ogrzewanie jak to w dieslu działa dopiero po przejechaniu około 10km. Ja miałem w swojej wersji podgrzewane siedzenia to trochę pomogło, ale po miesiącu jazdy z podgrzewanymi siedzeniami padł akumulator, musiałem kupić nowy ...

Bez rewelacji, oplowskie radio cd 2005 beznadziejne.

Pełna opinia o Opel Meriva 1700 cdti 105KM 2004r. hatchback »

Opel Meriva: hatchback, mini-van, van

Opel Meriva: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Opel Meriva: 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8

Opel Meriva: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 1995