Opel Meriva opinie, oceny użytkowników, Opel Meriva spalanie hatchback (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Meriva

hatchback

Średnia ocena: 6.00/10

Opel Meriva spalanie (l/100km)

8.52/10.10
6.34/8.95
7.58/9.45

Oceny OPLA MERIVA

2014-05-02

Myślę, że jeśli ktoś potrzebuje wygodnego i w miarę ekonomicznego auta, a nie zależy mu na osiągach tylko na ekonomicznej jeździe, to z całą odpowiedzialnością polecam autko.
Auto zbiera się całkiem nieźle ja na 8v. Skrzynia działa typowo dla Opla, lekko haczy. Auto lepiej przyspiesza w górnej części obrotomierza, co odbija się na spalaniu. Wystarczy do bezpiecznego wyprzedzania ciężarówek. Szkoda, tylko że lubi ,,wypić'' spore ilości oleju silnikowego. Ale...
Opelek ma bardzo dobre zawieszenie. Nie jest za twarde ani za miękkie. Dla mnie idealnie sprężyste. Fotele twarde i wygodne, nie męczą podczas dłuższej podróży. Do 100km/h w aucie jest przyjemnie cicho, później słychać już silnik i opływy powietrza.
Auto idealne dla aktywnego singla, młodej pary lub małżeństwa 2+1. Duże możliwości aranżacji wnętrza dzięki systemowi foteli flexspace... po złożeniu siedzeń robi się mała bagażówka. Jakość materiałów niezła, chociaż co nieco już skrzypi w bagażniku. Ale w 11-letnim aucie mo...
Autko prowadzi się bardzo pewnie. Mimo wysokiego nadwozia nie czuć przechyłu na ostrych i szybkich zakrętach. Auto ciężko wyprowadzić z obranego toru jazdy. Hamulce mogły by być lepsze....bo auto waży ponad 1300kg jednak.

Ireneusz2009-11-27

Można kupić, ale dokładnie sprawdzone i z pewnej ręki, mi niestety się nie udało. Przed zakupem radzę sprawdzić dokładnie auto w autoryzowanym serwisie. Silniki japońskie 1.7 cdti bardzo drogie w serwisie.
Słabe wyciszenie z przodu. Na tylnej kanapie słaba widoczność do przodu, za wysoko umieszczony tylny fotel.
Ergonomia wewnątrz OK.
Zbyt pochylone przednie słupki ograniczają widoczność, szczególnie na zakrętach. W układzie kierowniczym luzy i coś stuka. Hamulce dobre, parkowanie OK.

2011-12-17

Skrzynia biegów była manualna. Silnik pracował bez zarzutów. W dużej mierze dzięki czystszemu paliwowi. Przez to samochód miał lepsze osiągi.
Z przodu miałem bardzo dobrą widoczność. Tak samo z tyłu. Bagażnik był pojemny. Wszelkie wykończenia były bez zarzutów.
Auto prowadziło się dobrze. Było zwrotne, co ułatwiało manewrowanie na przykład na parkingu. Hamulce były idealne. Z parkowanie nie było problemów.

2009-07-14

Bardzo zrywny i oszczedny !!! mam honde z tym samym silnikiem i mam wrazenie ze w Merivie jest z chipem :)
mkiejskie autko czasem sie troszke buja ale to kwestia przyzwyczajenia
niby na bazie corsy ale nie wachal bym sie ani sekundy wybierajac merive , duzy bagaznik przesuwane fotele tylne , skladane na pare sposobow ,ach zreszta kupicie to zobaczycie SUPER AUTKO
Bardzo przestronne, widocznosc znakomita

2009-07-16

jeżdże od ponad miesiaca, więc cięzko dokładnie ocenić, mogę powiedzieć ze jeździ się dobrze, skrzynia automatyczna nie powoduje zwiększenia spalania, pali nie mało ale nie aż bardzo dużo.Auto służy głownie do jazdy po mieści i jak na razie na wakacje sie nie wybieram.Ale ma też d...

Średnie oceny OPEL MERIVA

Osoby zainteresowane autem Opel Meriva brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 301.

Opel Meriva

Opel Meriva

Peugeot 301

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Meriva

użytkownik: Ireneusz

Opel Meriva 1700 cdti 105KM 2004r. hatchback

Silnik rewelacyjny 1.7 cdti rewelacyjny jest o japoński produkt ISUZU, tylko trzeba trafić na dobrą sztukę. Niestety mi się to nie udało, naprawy są bardzo kosztowne. Po 140 tys. wydmuchało uszczelkę pod głowicą, bez komentarza. Uszczelniacze wtryskiwaczy ciekną wszystkie cztery. Przed zakupem warto wsystko dokładnie sprawdzić, bo inaczej mechanik was puści z torbami.....

Zbyt wysunięte i pochylone słupki przedniej szyby ograniczają widoczność na zakretach jest to bardzo niebezpieczne ! 11

Ergonomia wewnątrz OK.

Po wydaniu około 6 tys. zł oddałem auto do komisu bo miałem już dość ... Mało miejsca pod maską, cokolwiek zrobić trzeba pół silnika porozkręcać. Słaby dostęp do podzespołów.

Klimatyzacja OK. Ogrzewanie jak to w dieslu działa dopiero po przejechaniu około 10km. Ja miałem w swojej wersji podgrzewane siedzenia to trochę pomogło, ale po miesiącu jazdy z podgrzewanymi siedzeniami padł akumulator, musiałem kupić nowy ...

Bez rewelacji, oplowskie radio cd 2005 beznadziejne.

Opel Meriva: hatchback, mini-van, van

Opel Meriva: benzyna, olej napędowy, benzyna+gaz

Opel Meriva: 1.3, 1.4, 1.6, 1.7, 1.8

Opel Meriva: 2011, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 1995