Opel Omega opinie, oceny użytkowników, Opel Omega spalanie 1992r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Omega

1992r.

Åšrednia ocena: 8.22/10

Opel Omega spalanie (l/100km)

11.17/14.25
8.60/12.15
10.00/13.25

Oceny OPLA OMEGA

2008-08-12

Tanie w zakupie, w eksploatacji(gaz),w serwisowaniu, wygodne auto o ogromnych możliwościach przewozowych( jak na kombi). Jedna wada: korozja
Przy ruszaniu masa daje znać o sobie,chcąc ruszyć dynamicznie trzeba silnik wkręcić, na trasie dużo lepiej, tu masa pomaga.Skrzynia czasami ma problemy z dwójką, ale ogólnie dobrze zestopniowana.Silnik jak na starą konstrukcję sprawuje się b.dobrze i jest bezkolizyjny(rozrząd)
Wyciszenie słabe, do tego dochodzi zmęczenie materiału-16lat,fotele jak w salonie,zawieszenie komfortowe, z obciążeniem jest lepiej-mam twardsze amortyzatory z tyłu
Kto jechaÅ‚ OmegÄ… wie jaka jest ogromna w Å›rodku, materiaÅ‚y bardzo przyzwoite-welur na fotelach w dobrym stanie, ale znowu wychodzÄ… latka: tapicerka drzwi jest luźna, a fotele już nie tak sprężyste.Design z lat 80-tych, ale ergonomiczny,bagażnik przepastny, choć trochÄ™ pÅ‚ytki, a po zÅ‚oÅ...
Zwrotność samochodu pomimo jego gabarytów jest zaskakująca.Parkowałem sprawniej niż służbowym Kangoo. Jest bardzo wygodny z tym,że z racji wieku strasznie hałasuje na nierównościach.W zakręty można wchodzić dość szybko(stabilizatory)-warunek:dobre opony

2008-02-13

Nie jest to auto oszczędne ani auto do wyścigów. Za to kierowca i pasażerowie mają bardzo duży komfort jazdy. Jeśli często musisz wozić ludzi to to jest właściwy samochód.
Co tu pisać, silnik trochę słaby silnik na takie bydle, do wyścigów na ćwierć mili to to się nie nadaje, ale problemów z wyprzedzaniem nie mam. Praca silnika cichutka, i przyjemna. Czasem mam problem z wrzuceniem II biegu. Średnio się zgrywa.
z przodu jest tyle placu że można nogi całkiem nogi wyciągnąć. Tył też ma dużo miejsca. Mam 190cm wzrostu i nie jest mi nisko ani krótko :)
Schowki wygodne, bardzo wygodne są w korytku między siedzeniami, pod łokciem mam płyty, pod hamulcem klucze od mieszkania a z przodu telefon. Bardzo wygodne i ergonomiczne. Karoseria jest średnio zabezpieczona. Trudno się spodziewać cudów po 16-letnim aucie, wcale go nie konserwuję. Wyraźn...
Wspomaganie chodzi bardzo dobrze, zero wysiłku przy kręceniu. Nerówności dobrze zbiera (pewnie dlatego że jest długi) i ma mięciutkie zawieszenie. Jednak przy pokonywaniu zakrętów wpada w mocny przechył. Ja jeżdżę nim spokojnie więc rzadko to czuję.

Mario2008-08-12

Wzdłużnie ułożony silnik, napęd na tył ze szperą. Moją uwagę zawsze przykuwają doskonałe proporcje auta Omega A oraz B. np. odległość kierownicy od przednich kół nie za blisko i nie za daleko jak np. w Mercedesach. Po prostu IDEALNIE. Ciężko się przekonać i przesiąść do inn...
Setka w poniżej 8 sekund już jest osiągana na 2 biegu. Fabryczne dane: 7,6-7,8s do 100km/h. Przyspieszanie, wyprzedzanie trwa chwilę i tak max 230-250km/h non stop czuć parcie. Silnik bardzo elastyczny np. z 40km na piątce spokojnie ciągniemy w górę, nic się nie dławi.
Omega A jest bardziej twarda i sztywniejsza niż Omega B, która zapewnia odczuwalny komfort. Ale to moja prywatna opinia.
Przestrzeni z przodu i z tyłu jest dużo. Bardzo dużo. WYgodnie i przyjemnie. Welur i elektryka.
Prowadzi się świetnie.

2010-03-05

ogólnie mogę powiedzieć że to kawał dobrego "starocia", jeśli komuś nie przeszkadzają wady związane z wiekiem konstrukcji to będzie zadowolony z tego auta. moje miało ze mną ciężki żywot ale naprawdę dawało radę. jak trzeba było to i półtorej tony pociągnęło na przy...
korozja najszybciej pojawia się na końcach progów przed tylnymi kołami

Mirek2008-02-11

Slaba blacha,duży komfort jazdy,dobry silnik(wymieniam olej co 10.000tys.)żadnych kłopotów i niespodzianek,Wymiany typowo eksploatacyjne.Następne auto też opel z 1994r.Od 2006 mam znowu opla omegę B kombi z 1997r.W relacji cena,komfort jazdy i potrzeby jest dla mnie autem b.dobrym.Aha,wszystk...

Åšrednie oceny OPEL OMEGA

4.7/10
4.3/10
3.0/10

Osoby zainteresowane autem Opel Omega braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Opel Vectra.

Opel Omega

Opel Omega

Opel Vectra

Opel Vectra

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Omega

Opel Omega Caravan 2000 C20NE , 8V 115KM 1992r. kombi

Wszystko zależy od wzrostu prowadzącego i przyzwyczajenia do Omegi.Z przodu długa,opadająca maska-przeszkadza,z tyłu płaska, pionowa klapa-pomaga

Kto jechał Omegą wie jaka jest ogromna w środku, materiały bardzo przyzwoite-welur na fotelach w dobrym stanie, ale znowu wychodzą latka: tapicerka drzwi jest luźna, a fotele już nie tak sprężyste.Design z lat 80-tych, ale ergonomiczny,bagażnik przepastny, choć trochę płytki, a po złożeniu kanapy można się ganiać.Karoseria-dramat:wszechobecna rdza, szczególnie tylne nadkola i progi.Blacharkę robić jak najwcześniej-mniejsze koszty.

Oprócz ww usterek, tylko płyny i elementy zawieszenia.Ceny śmiesznie niskie nawet nowe(zamienniki), a pozostaje jeszcze szrot

Szybko się nagrzewa, a latem-bez klimy-można jakoś wytrzymać.Na plus są tunele powietrzne od wentylacji pod przednimi fotelami.

Padła cewka,przełącznik wycieraczek i standard: problemy z ABS

Opel Omega: kombi, oldtimer, sedan (limuzyna)

Opel Omega: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Omega: 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 3.0, 3.2

Opel Omega: 2011, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987