Opel Omega opinie, oceny użytkowników, Opel Omega spalanie 1999r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Omega

1999r.

Średnia ocena: 8.26/10

Opel Omega spalanie (l/100km)

12.61/14.32
8.60/10.50
9.70/12.48

Oceny OPLA OMEGA

2008-03-23

No cóz jak to diselek,elastyczny na 3 już od 25km/h na 4 od 45km/h z przyśpieszeniem gorzej mimo że z turbiną,na wyższych biegach przyśpieszenie jest zdecydowanie lepsze.
No cóż,komfort to bardzo wielka zaleta tego auta.Resorowanie z kompletem oraz gości na 11 nawet i samemu równierz.Wygodne dzielone kanapy z tyłu oraz głębokie wygodne regulowane elektrycznie fotele z przodu.Pełna klasa.
No cóz ,autko prowadzi sie super...z tym go rzej z parkowaniem.Słaba widoczność z tyłu i niski szeroki przód.Wiele manewrów trzeba wykonywać na wyczucie.Jak parkowanie ,nie polecam auta niedzielnym ani początkującym kierowcom.

Artur2010-04-17

Wada to pompa wtrysku, choc nie każdego to może spotkac, nie najlepsze blachy. Zalety to przede wszystkim wygoda i komfort przy nie dużym apetycie na spalanie paliwa.
Nie wymaga zbyt częstej zmiany biegów, przełożenie jest dobrze dobrane, lekkie zwiększenie obrotów przed wyciśnięciem sprzęgła podczas ruszania, pozwala na całkiem dynamiczne przyśpieszenie, przy większym bagażu nie wyczułem znaczącej różnicy w dynamice autka.
Przy nieznacznym obciążeniu około 30-40 kg w części bagażowej, komfort jest lepszy, tłumienie nierówności bardzo dobre, w środku cicho, wygoda przede wszystkim!!!
Ciche,obszerne, ergonomiczne, bardzo wygodne, stworzone na wypady z rodzinką, po szybkim złożeniu tylnej kanapy to prawie dostawcze auto.
Auto doskonale trzyma się drogi.

2010-03-24

Ukochany samochód ze względu na komfort, niskie spalanie, wyposażenie i gabaryty. Bałem się usterki pompy wtryskowej i turbiny, bo podobno w tych silnikach potrafią paść z dnia na dzień.
Bardzo dobra elastyczność, przydałoby się trochę więcej mocy, ale nie jest źle. Trochę za krótkie przełożenia skrzyni biegów, ale nadrabia elastycznością.
Wersja po lifcie, a więc w ocynku, niemniej na nadkolach od wewnątrz pojaiła się delikatna rdza. Korozji-brak.
Wysoki komfort i wygoda, bardzo dobre i pewne prowadzenie, żadnych stuków i hałasów

stefan2008-08-01

wlasciwie wady izalety tego auta opisalem wyzej. W moim samochodzie mankamentem wedlug mnie jest rdzewienie dolow drzwi i tylnych nadkoli.
jak naswoja wage Omega z silnikiem mv6 spisuje sie bardzo dobrze a przy tym na trasie pali bardzo przyzwoicie gorzej w miescie ale uwzgledniajac wage tego samochodu rowniez spalanie wydaje sie przyzwoite,
bagaznik jak to wsedanie jest gleboki szeroki ale plytki wielkosc wystarczajaca.
omega to duzy wygodny ibezpieczny samochod .bardzo dobrze sie prowadzi na trasie i ma bardo wygodne fotele.

2009-07-11

Nic nie mogę powiedzieć złego na ten temat jest poprostu bardzo wygodny,dla dużej rodziny.
Nie mam z tym problemu
miejsca jest dosyc,wykonczenie dobre
Nic dodać, nic ująć Chciałbym dodać że auto kupione w kraju,To jest zakupione w Niemczech bo tu mieszkam!

Średnie oceny OPEL OMEGA

3.8/10

Osoby zainteresowane autem Opel Omega brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Honda Odyssey.

Opel Omega

Opel Omega

Honda Odyssey

Honda Odyssey

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Omega

Opel Omega Limuzyna 2000 TDI 100KM 1999r. sedan (limuzyna)

Przyznam że autko super,polecam .Co do awaryjności nie jestem w stanie zbyt dużo napisać gdyż jeżdze od niedawna.Natomiast autko super po każdym względem,jak na koniec lat 90 to bije na głowę inne marki.Posiadam autko z silnikiem opla,nie z BMW i to też uważam za wielka zaletę gdyż czytałam opinie o awaryjności tamtych silników.Wersja 2.5 disel.Auto naprawde niewiele pali jak na taka masę.Traci na przyśpieszeniu,ale wiadomo wszystkiego mieć nie można.

No cóż,jak już wcześniej napisałam widoczość z tyłu marna,to wielki minuś.Dodakowo przysłaniają ją zagłówki z tyłu dla pasażerów.Przód już znacznie lepiej ale też bez rewelacji.Nadrabiają lusterka które dodatkowo pokazują martwy punkt.

Duża bryka ,duża przestrzeń i dla osób z przodu i kierowcy z tym ze mogłoby być jej faktycznie trochę więcej..Natmiast z tyłu rewelacja jak na auto osobowe.Wielki bagażnik,jak na sedana naprawdę pakowny.Co do aranżacji to raczej nie zastanawiałam sie nad żadnymi zmianami bo mi się wszystko podoba,ale z pewnością jest wiele mozliwości do zrealizowania własnych pomysłów.

Cóz można tu napisać,podwójny klimatronik plus be basto.11 ale skali zabrakło.

Opel Omega: kombi, oldtimer, sedan (limuzyna)

Opel Omega: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Omega: 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 3.0, 3.2

Opel Omega: 2011, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987