Opel Omega opinie, oceny użytkowników, Opel Omega spalanie 2000r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Omega

2000r.

Średnia ocena: 8.17/10

Opel Omega spalanie (l/100km)

12.98/14.86
9.50/11.01
11.14/12.86

Oceny OPLA OMEGA

2011-02-15

Bardzo dobre auto rodzinne.Nadaje się do jazdy sportowej,jak i do dalekich podróży.Komfort jazdy znakomity.Trochę duże spalanie,ale za te osiągi i przyjemność z jazdy wydaje mi się ,że to jednak nie dużo.SZKODA,ŻE NIEPRODUKUJĄ JUŻ OMEGI,-NOWA VECTRA,CZY INSIGNIA-TO NIE TO SAMO.
Bardzo dobre przyśpieszenie,zwłaszcza przy prędkościach od 80-160km/h.Prędkość maksymalna to 250km/h -testowana na niemieckiej autostradzie.Z silnikiem nie ma żadnych problemów.
Na wolnych obrotach silnik jest niesłyszalny.Wewnątrz nie odczuwa się drgań silnika.Bardzo wygodne tylne fotele,dużo miejsca z tyłu.
Bardzo dużo miejsca dla osób podróżujących z przodu i tyłu.Bagażnik bardzo duży.Wygodna obsługa zwłaszcza przyciski obsługi radia w kierownicy,bardzo mądrze umieszczone.
Trochę duże przechyły na zakrętach(przy szybszej jeżdzie)ale to w końcu auto rodzinne,jest miękkie i komfortowe.

2009-03-15

duże wygodne, komfortowe i dobrze wyposarzone auto za niewielką cenę rekompensuje usterkowośc auta, lubią sie psuć duperele które na szczęście niewielkim kosztem sie naprawia, auto jeszcze nigdy nie stanęło mi w trasie
mimo iż to jeden z najsłabszych silników radzi sobie bardzo dobrze, silnik nie jest wyżyłowany więc można go spokojnie kręcić, podoba mi sie elastyczność tego silnika.
Auto bardzo dobrze wyciszone, komfortowe, miejsca w środku jest tyle że można sie gonić :)
jak wiadomo rdza lubi ople, więc kupując trzeba uważać czy przez zaniedbania ruda już gdzieś nie wyłazi
Auto generalnie prowadzi sie dobrze, biorąc pod uwagę że to "limuzyna" a nie sportowy samochód. Zawieszenie jest miękkie, komfortowe, ale przez to auto lekko "pływa", co nie znaczy że ma problemy w zakrętach czy cos takiego.

2008-11-25

Silnik 2.0 DTi jest jednak trochę za słaby do omegi. O ile elastyczność na IV i V biegu jest do zaakceptowania,to przyśpieszenie przy ruszaniu z miejsca przyprawia o ból głowy.
Fotele z przodu obszerne, dobre trzymanie boczne, duży zakres regulacji w wielu płaszczyznach, kanapa z tyłu to rewelacja. Bardzo dużo miejsca, pełen luz i wygoda.
Przestrzeń wewnątrz, a zwłaszcza z tyłu to ogromny plus tego samochodu. Tak samo bagażnik(530 l), który łatwo można powiekszyć składając siedzenia, bez potrzeby wyjmowania tylnych zagłówków. Jakość wykończenia trochę odbiega od konkurentów tej klasy, np. Audi A6.
Auto prowadzi się bardzo dobrze, zarówno na trasie jak i w mieście, hamulce jak na tak dużą masę też działają skutecznie, przy parkowaniu pomocne są czujniki ze względu na gabaryty samochodu.

2008-02-07

Gorąco polecam,szczególnie w długie trasy to komfortowy krążownik szos.
Praca silnika bez większych zastrzeżeń, ale przespieszenia to auto akurat nie ma.Po przekroczeniu 100 jedzie jak myśliwiec, ale do miasta nie polecam.
Generalnie samochód przestronny i bardzo wygodny
Przestrzeń z tyłu dla 3 osób bardzo duża.Obsługa radia i CD w kierownicy.Tapicerka po 8 latach nie ma śladów zużycia, które natomiast występują na podłokietnikch w drzwiach.Brak śladów korozji.
Prowadzenie auta na długich dystansach-rewelacja.Wspomaganie-lux.Z parkowaniemgorzej- wiadomo duże rozmiary.

2010-04-13

Oszczędny,wygodny,
To moja druga omega pierwsza była 3mv6 i po sorzedaży 2.2 16v już kupiłem 3mv6 w automacie,polecam ten motor do tak dużego auta oszczędny a zarazem naprawdę ma kopa
auto kupiłem w polsce jechałem po nie daleko,nawet padała lekka mżawka,spodobało mi się.Po powrocie na warsztacie odrazu mi powiedzieli jak bity i gdzie i ile szpachli i że malowany ok miesiąc wcześniej.Ostrzegam spokojnie podchodżcie do zakupu jeśli śliczne auto nie znaczy dobre,teraz z...
Auto prowadzi się super nawet przy dużych prędkościach ok 200km/h,no ale na naszych drogach trzeba uważać niestety ,dziury i koleiny po tirach

Średnie oceny OPEL OMEGA

4.7/10

Osoby zainteresowane autem Opel Omega brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Vectra.

Opel Omega

Opel Omega

Opel Vectra

Opel Vectra

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Omega

Opel Omega cd 2500 0KM 2000r. sedan (limuzyna)

Podczas użytkowania mojego samochodu,niemiałem nigdy problemów z widocznością,czy ustawieniem lusterek.Lusterka w wersji cd są ustawiane i podgrzewane elektrycznie.

Części zamienne nie są drogie w zamian za przyjemność jaką ten samochód może dać.

Głośna praca wentylatora.

Użytkowałem dwunasto letnią omegę-Nigdy niemiałem problemu z elektroniką

Opel Omega: kombi, oldtimer, sedan (limuzyna)

Opel Omega: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Omega: 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 3.0, 3.2

Opel Omega: 2011, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987