Opel Omega opinie, oceny użytkowników, Opel Omega spalanie benzyna (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Omega

Åšrednia ocena: 8.46/10

Opel Omega spalanie (l/100km)

Oceny OPLA OMEGA

2008-12-05

Komfort podróżowania, przejrzystość kokpitu oraz dość tania eksploatacja klasyfikuje auto na najwyższym miejscu; jednak lekka korozja odejmuje kilku punktów, z mojej strony 8/10pkt. Auto wg mnie plasuje się pomiędzy Mercedesem W124 a E-klasą. Więc jest to tania alternatywa dla bardzo w...
Auto zestawione z 136konnym silnikiem i długą skrzynią pozwala elastycznie poruszać się po mieście. W trasie przyspiesza do 200km/h bez problemowo. Co do przyspieszenia - 11s do setki - rzekł bym wystarczająco. Jako 16zaworowa jednostka - ostro zaczyna ciągnąć od 3tys obr/min.
Komfort jest nieziemski! Auto płynie po drodze, muzykę można normalnie słuchać (b. dobre seryjne nagłośnienie). Fotele z obszerną regulacją. Jeździłem autem z podgrzewaną skórzaną tapicerka - dotychczas nie prowadziłem bardziej komfortowym autem w tej klasie.
Przestrzeń, ergonomia, jakość materiałów, pojemność bagażnika (540l) na bardzo wysokim poziomie. Możliwość aranżacji - tutaj trochę psuje oponie tylna kanapa(siedzisko), którą trzeba wyciągnąć by rozłożyć do końca oparcia ale da się z tym żyć, a reszta wzorowo! widoczność ...
Omega B to auto bardzo komfortowe, do spokojnej jazdy, jak i w trasę i po mieście. Po autostradzie wręcz się płynie a nie jedzie. Charakterystyka zawieszenia nie zachęca do ostrej jazdy po zakrętach. Hamulce bardzo dobrze się spisują w półtoratonowym aucie. Parkowanie nie sprawi problemu ...

Michał2010-04-12

Szkoda, że już ich nie produkują, jedyne co mógłby opel poprawić to zabezpieczenie przed korozją(ale wtedy nie sprzedali by tulu nowych aut), podobno od'96 roku miały już lepszą ochronę, ale w egzemplarzu z 2000r po liftingu widziałem rdzę pod wycieraczką na klapie bagaznika, więc chy...
Silnik 2.0 16V - niezawodny, bezproblemowy (bez instalacji gazowej), ekonomiczny - w myśl zasady jeździj bez hamowania, to nie jst auto sportowe, do spokojnej jazdy idealny.
Jazda omegÄ… to czysty relaks: Niezwykle wysoki komfort jazdy, Å›wietne zawieszenie, bardzo wysoka odporność na koleiny (przy oponach 195/65R15) i poprzeczne nierównoÅ›ci, dzisiejsze auta tej klasy sÄ… twardsze, bardzo trwaÅ‚e amortyzatory (ok.320tkm), szybko jeżdżący mogÄ… narzekać na wychyÅ...
Wnętrze superwygodne i przestronne, (vectra c caravan ma z tyłu co prawda więcej miejsca, ale ma większy rozstaw osi), materiały we wnętrzu bardzo trwałe(welur), przepastny bagażnik, idealne do przeprowadzki - przy składanym fotelu pasażera z przodu aż 2,5m na długie przedmioty, jedyna ...

2008-08-12

Tanie w zakupie, w eksploatacji(gaz),w serwisowaniu, wygodne auto o ogromnych możliwościach przewozowych( jak na kombi). Jedna wada: korozja
Przy ruszaniu masa daje znać o sobie,chcąc ruszyć dynamicznie trzeba silnik wkręcić, na trasie dużo lepiej, tu masa pomaga.Skrzynia czasami ma problemy z dwójką, ale ogólnie dobrze zestopniowana.Silnik jak na starą konstrukcję sprawuje się b.dobrze i jest bezkolizyjny(rozrząd)
Wyciszenie słabe, do tego dochodzi zmęczenie materiału-16lat,fotele jak w salonie,zawieszenie komfortowe, z obciążeniem jest lepiej-mam twardsze amortyzatory z tyłu
Kto jechaÅ‚ OmegÄ… wie jaka jest ogromna w Å›rodku, materiaÅ‚y bardzo przyzwoite-welur na fotelach w dobrym stanie, ale znowu wychodzÄ… latka: tapicerka drzwi jest luźna, a fotele już nie tak sprężyste.Design z lat 80-tych, ale ergonomiczny,bagażnik przepastny, choć trochÄ™ pÅ‚ytki, a po zÅ‚oÅ...
Zwrotność samochodu pomimo jego gabarytów jest zaskakująca.Parkowałem sprawniej niż służbowym Kangoo. Jest bardzo wygodny z tym,że z racji wieku strasznie hałasuje na nierównościach.W zakręty można wchodzić dość szybko(stabilizatory)-warunek:dobre opony

Opel omega MV6 do solidna, wygodna, rodzinna limuzyna zdolna do pokonywania naprawdę długich dystansów. Mało poręczna w mieście, znakomita na autostradzie. "Dużo samochodu" za rozsądne pieniądze, ogólnie przy odrobinie cierpliwości do drobnych przypadłości można polecić.
Trzylitrowa omega B MV6 dzięki mocy ponad 200 KM jest autem dość dynamicznym. Tradycyjna hydrokinetyczna skrzynia IV biegowa niestety pożera część mocy. Silnik pracuje harmonijnie i ma znakomity "sound" ale korzystanie z osiągów prowadzi do dużego spalania.
Moja wersja miała znakomite skórzane fotele "recaro" z podgrzewaniem i pełną regulacją. W zyciu nie miałem lepszych. Komfort w omedze na poziomie mercedesa klasy E.
Jeden z przestronniejszych samochodów w klasie. Wygodna podróż w cztery osoby, akceptowalna nawet w pięć. Wystarczająca pojemność bagażnika (ok. 550 l). Jakość wykończenia "oplowska", nie dostaje do klasy premium.
Jak na auto tylnonapędowe bardzo stabilne i przewidywalne zachowanie na drodze. Hamulce mogłyby być przy tej masie lepsze.

Stanisław2008-09-10

Bardzo dobrze: bardzo komfortowy, 2.0 eco ale trochę słaby na tak dużą luksusową furę, mi wystarcza, za to jak się rozpędzi to sunie jak pociąg
Jest dobrze, ale do takiego dużego samochodu lepsze są większe silniki od 2.0 (np. 2.5 lub 3.0), ale za to 2.0 przy takim komforcie jazdy przestrzeni bagażowej (prawie jak bus) jest ekonomiczny 8-10 litrów w trasie zależnie od stylu jazdy
Resorowanie bardzo dobre jeździłem już mocno zapakowany, a trzyma się wtedy drogi jakby się wpijał wten polski asfalt. Fotele bardzo wygodne nawet dla grubasów.Wyciszenie - koleżanka właścicielka nowej skody diesel jak wsiadła powiedziała ale u was cicho.
Trzyma się super, waga i pęd powodują, że autko jedzie jak pociąg po szynach. Hamulce muszą być tylko dobre niekoniecznie drogie(masa pojazdu)

Åšrednie oceny OPEL OMEGA

4.3/10

Osoby zainteresowane autem Opel Omega braÅ‚y także pod uwagÄ™ zakup innego samochodu. Najczęściej byÅ‚ to samochód: Volkswagen Passat.

Opel Omega

Opel Omega

Volkswagen Passat

Volkswagen Passat

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Omega

użytkownik: Stanisław

Opel Omega B 2000 16V 136KM 1997r. kombi

ok duże szyby

Przestrzeń jak w salonie, małe osoby mogą się bawić w berka. Bagażnik otężny po złożeniu tylnej kanapy prawie jak bus, a uwaga po złożeniu jescze przedniego fotela pasażera włożyłem (nie pamiętam dokładnie) 6m lub 5m drabinę ( i zamknąłem tylną klapę). Karoseria fatalne koroduje, ale za te pieniądze to nawet jak się zadba to może być

Silnik krokowy 350zł z wymianą Komplet hamulców 700 zł z wymianą( dobrej jakości szwedzkie tarcze, angielskie klocki, wymiana płynu hamulcowego,szczęki Rozrząd 300 + 150 robocizna Drążek 300 + robocizna Tuleje 140zł + robocizna Zawór nagrzewnicy (300zł)drogo bo w ASO (ale szybko na miejscu mieliwieczorem także OK.

ogrzewanie jest bardzo dobre, wydajne w lecie lodówka (klima) zimą gorąco (ale trochę paruje), dlatego nie 9pkt

Kontrolki potrafią się przepalić, wyśietlacz w większości szwankuje ale nainternecie fachowcy szybko i tanio to naprawiają uwaga nie próbuj sam,

Opel Omega: kombi, oldtimer, sedan (limuzyna)

Opel Omega: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Omega: 2.0, 2.2, 2.3, 2.4, 2.5, 2.6, 3.0, 3.2

Opel Omega: 2011, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1988, 1987