Opel Tigra opinie, oceny użytkowników, Opel Tigra spalanie 1998r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Tigra

1998r.

Średnia ocena: 8.80/10

Opel Tigra spalanie (l/100km)

Oceny OPLA TIGRA

2009-07-12

Silnik w miarę elastyczny, w końcu to samochód z '97r i cudów się nie należy spodziewać. Ale to w dużej mierze kwestia kierowcy, ja osobiście byłem z mojej Vectry pod tym względem zadowolony :) Nic w silniku nie klekotało, pracował jak zegareczek.
Po załadowaniu kompletu pasażerów i bagażu i przy amorach sprawnych w 78% zawieszenie traci na miękkości :) Fotele ogólnie w porządku ale mogły by trochę lepiej trzymać na zakrętach.
Auto prowadzi się naprawdę przyzwoicie. Przy większych prędkościach należy uważać na zakrętach i długich łukach, lubi na chwilę oderwać dupcię(może to kwestia opon ale tego nie wiem) Wspomaganie nieznacznie słabnie przy włączonej klimatyzacji. Zawieszenie w sam raz na polskie drogi...

2009-10-30

Auto sportowe przeznaczone dla 2 osób, małe zwinne wygodne. Małe koszty w eksploatacji, ładny wygląd zawsze modna sylwetka. Nadające się idealnie do miasta, łatwość w parkowaniu co jest ważne w tych czasach, na trasie trzyma się za lepszymi autami nigdy mnie nie zawiodło, z czystym sumi...
Jeszcze nigdy mnie nie zawiodło, kiedy trzeba przyspiesza jak rakieta.
Auto twarde, wiadomo samochód jest w ramie i ma gazowe teleskopy, autko na 2 osoby
Samochód rdzewieje na nadkolach jak każde w tych rocznikach
Auto małe szybkie, zwinne łatwość w parkowaniu.

2011-02-13

Autko bardzo wytrzymałe, mimo twardego zawieszenia jazda jest ok. Nieawaryjne (przynajmniej moje), nie wymaga nakładów finansowych. Szczerze polecam!! ;)
Dobrze sie prowadzi, co prawda nie ma jakiegoś super przyspieszenia na starcie, jednak genialnie przyspiesza po osiągnięciu prędkości 70-80km/h
Auto idealne do jazdy po mieście, małe - choć wbrew pozorom pomieści 4 osoby i ma spory bagażnik), zwrotne, zaparkujesz wszędzie:).

2009-07-12

Wada Tigry jest wyciek oleju ze skrzyni biegów co sie czesto zdaza w tych autkach,wszystko reszte jest ok,mała awaryjnosć,niewielkie spalanie,dobrze trzyma sie nawierzchni,przyspieszenie ok itd

Średnie oceny OPEL TIGRA

9.8/10

Osoby zainteresowane autem Opel Tigra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Subaru Libero.

Opel Tigra

Opel Tigra

Subaru Libero

Subaru Libero

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Tigra

Opel Tigra B 1600 16V 101KM 1998r. sedan (limuzyna)

Zabrzmi to trochę infantylnie ale jestem (a obecnie byłem bo sprzedałem) z mojej Vectry B 1,6 16V 1997r bardzo zadowolony. Samochód nigdy mnie nie zawiódł. Jeżeli dbasz o auto ono odpłaci ci się na drodze. Brzmi to może jak cytat z filmu Transformers ale tak właśnie jest. Nie oszczędzaj na tanich podróbkach i nie kupuj szajsu (filtry, paliwo na niektórych stacjach) lej dobry olej a sam się przekonasz.

Fakt lusterka trochę małe ale za to jak fajnie się komponują, nie ma takiego drugiego samochodu - z taką linią. Kwestia przyzwyczajenia.

Jak dla mnie miejsca z przodu pod dostatkiem i przy moim wzroście (174cm wzrostu) dla pasażerów z tyłu też. W trójkę z tyłu trochę ciasno ale ja tam z tyłu nie jeżdżę :) Kierownica multimedialna bardzo przydatna, regulacja ogrzewaniem, szybami lusterkami w porządku. Nic nie skrzypi nie trzaska się jest cicho i miło. Welury trwałe i dobrze się czyści. To co mnie zmusiło przede wszystkim do zmiany auta to karoseria z kilkoma ogniskami rdzy. Progi z obu stron i doły drzwi. Reszka ok. Lakier na klapie, dachu, bagażniku itd bardzo ładnie się prezentuje i ogólnie auto w całości bardzo ładnie. O lakier też trzeba dbać.

Jeździłem moją Vectrą 2 lata. Kompletnie nic mi się nie zepsuło. Raz samochód mi nie odpalił w zimie przy -23 st.C. Sprzedający (handlarz) zamienił dobry akumulator na używany i mniejszy. Jeżeli chodzi o koszty części eksploatacyjnych (filtry, pasek rozrządu tip) to nie są drogie a po za tym ogólnie dostępne - nawet oryginały (na tym nie powinno się oszczędzać)

W zimie przy minus kilkunastu już po chwili w samochodzie jest ciepło. Latem klima automatyczna daje rade i jeździ się naprawdę przyjemnie, nie śmierdzi z klimy lodówą ani podrobami jak w innych autach. Klimatyzowany schowek dobrze się spisuję.

Jakieś dziwne zwarcie w gałce kierunkowskazów w wilgotniejsze dni migało mi długimi lub same się włączały co było dość irytujące. Kontrolka zamkniętego odwodu raz świeciła a raz nie. To samo z przyciskiem przedniej szyby pasażera działał jak chciał. Wypalone piksele na wyświetlaczu i ten denny pomarańczowy kolor :P Dobrze że są od tego specjaliści i regeneracja czy zmiana koloru to nie problem.

Opel Tigra: coupe, coupe cabrio, hatchback, sedan (limuzyna)

Opel Tigra: benzyna, benzyna+gaz

Opel Tigra: 1.4, 1.6, 1.8