Opel Vectra opinie, oceny użytkowników, Opel Vectra spalanie 1997r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Vectra

1997r.

Średnia ocena: 7.80/10

Opel Vectra spalanie (l/100km)

9.59/11.10
6.99/8.58
8.23/9.88

Oceny OPLA VECTRA

2009-08-03

Auto bardzo wygodne, komfortowe, dynamiczny silnik i małe spalanie. Do tego wygląd, który mimo upływu lat wciąż budzi uznanie. Minus za korodującą karoserię i niekiedy sprawiający kłopoty osprzęt silnika diesla.
Kultura pracy silnika X20DTH stoi na bardzo przyzwoitym poziomie. Jest to bardzo żwawa jednostka, chętnie zbiera się do wyprzedzania, choć tzw. turbodziura jest lekko wyczuwalna. W zimie nie było najmniejszych problemów z uruchomieniem mimo parkowania na zewnątrz.
Wnętrze bardzo komfortowe, skutecznie wygłuszone. Fotele wygodne, zwłaszcza z tyłu, choć pasażer któremu przypadnie siedzenie pośrodku kanapy może narzekać, gdyż jest tam wyraźne podwyższenie siedziska. Zawieszenie dość twarde jak na kombi tego segmentu, co z jednej strony zapewnia ba...
Miejsca we wnętrzu dość sporo, choć pasażerowie z tyłu za dużo miejsca na nogi nie znajdą (przy wcale nie maksymalnym wysunięciu przednich foteli). Bardzo wygodny podłokietnik i schowek w nim ukryty (przód). Welur użyty do tapicerki wysokiej jakości i miły w dotyku, mimo upływu czasu ...
Auto mimo sporych gabarytów bardzo dobrze spisuje się w jeździe zarówno po prostej jak i w zakrętach. Układ kierowniczy pracuje dobrze, wspomaganie nie jest ani za słabe ani za mocne. W moim egzemplarzu mocno piszczał pasek przy maksymalnym skręcie kół, ale to ponoć zdarza się w Vectrze...

2009-07-14

Tak ogólnie naprawde nia ma na co narzekać, klimatyzacja naprawde dobrze schładza powietrze, samochód prowadzi sie dobrze pod warunkiem że nasze amortyzatory są w dobrej kondycji. Uklad kierowniczy także dobrze sie sprawuje, nie można miec do niego żadnych zastrzeżeń. Silnik mimo niskich ...

2009-07-11

Z tyłu jeżdzi siędobrze mam 190cm wzrostu i nie narzekam na brak miejsca nawet z kompletem pasażerów na pokładzie. Z przodu dużo miejsca fotele wygodne, dobre wyciszenie wnętrza.
Schowków za dużo nie ma. Ale mi osobiście nie są specjalnie potrzebne. Wykończenie wnętrza (w mojej wersji) to dużo plastików, lecz są one dobrej jakośći miękkie i nie trzeszczą nawet po 12latach. bagażnik prawie 500litrów,
W posiadanym przezemnie egzemplarzu zawieszenie jest dość twarde w porównaniu z innymi vectrami. Układ kierowniczy nie jest jakoś wybitnie precyzyjny ale mi się jeździ przyjemnie:) Wspomaganie działa dość ciężko i jak dla mnie jest to zaleta. Czuję auto.

2011-02-14

Solidny i wygodny samochód.
Jeżdżę na gazie, więc szatanem nie jest, szczególnie na wolnych obrotach. Silnik jest dynamiczny dopiero przy troszeczkę wyższych obrotach. Silnik jest już trochę głośny, czasami zdarza mu się nierówna praca, ale jest to oczywiście wina gazu i przebiegu. Wadą silników opla 16V jest &...
Może troszeczkę głośny, ale to głównie wina już głośnego silnika.
jak na 14 letni samochód (w Polsce 3 lata) to chyba nadal mało rdzewieje :) Poza tym bardzo obszerny samochód.
Niestety chyba wszystkie ople są podsterowne i to z pewnością poważna wada. Poza tym nie ma raczej problemów, układy wspomagania są solidne i trwałe, zarówno wsp. hamulców jak i kierownicy. Co jakiś czas sprawdzam w nich poziom płynów i nie ma problemu w 14 letnim samochodzie.

Adam2011-02-14

Mimo częstych wizyt w warsztacie jest to auto, do którego można się przywiązać.
Silnik dzięki fabrycznym ustawieniom bardzo oszczędny ale moc nie zachwyca i osiągi również.Przy rozsądnym użytkowaniu i terminowych wymianach oleju niezawodny (łańcuszek rozrządu zamiast paska)Problemy jedynie z układem chłodzenia.
Komfort jazdy z obciążeniem i bez - nawet niezły, tylko ten brak mocy przy komplecie pasażerów i załadowanym bagażniku...Minus-częsta zmiana tulei wahaczy tylnich. Silnik nawet jak na diesla za głośny!
Kombi, więc przestrzeni nie brakuje zarówno dla kierowcy,pasażera jak i na bagaże.Brakuje el. sterowania tylnich szyb.W środku auto wykończone ze smakiem jak na tamte czasy (nowa vectra wygląda gorzej)
Auto prowadzi się bardzo dobrze, aczkolwiek elementy układu kierowniczego i zawieszenia szybko zużywają się na naszych drogach. Hamulce sprawiają nierzadko problemy np. "zapiekanie się" tłoczków.

Średnie oceny OPEL VECTRA

Osoby zainteresowane autem Opel Vectra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Opel Astra.

Opel Vectra

Opel Vectra

Opel Astra

Opel Astra

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Vectra

Opel Vectra GL plus 1800 x18xe 115KM 1997r. sedan (limuzyna)

115km i 170nm na ponad 1300kg czyli bez rewelacji:p przyspieszenie do pierwszej setki w granicach 11s gdy jeżdżę sam daje rade ale w 54 osób już ciężej zwłąszcza z klimatyzacja, przy wyprzedzaniu trzeba poredukować. Na sam silnik nie mam co narzekać 15k od zakupu niby nie wiele, na razie nic nie wymienane oprócz oczywiśćie filtrów, olejów itd.

Jako że posiadam wersje sedan to widoczność do tyłu nie jest imponująca. Lecz ja po prawie roku się już przyzwyczaiłem.

1 dość poważna awaria. I tyle na szczęście.

8 za mało odporny na awarie układ klimatyzacji.

Żadnych problemów na razie i myślę że tak zostanie.

Opel Vectra: coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Opel Vectra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Vectra: 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.8, 3.0, 3.2

Opel Vectra: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1987, 1986