Opel Vectra opinie, oceny użytkowników, Opel Vectra spalanie 1.6 (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Vectra

1.6

7.83/10

Opel Vectra spalanie (l/100km)

miasto 8.62/10.50 8.00
trasa 6.48/8.40 5.50
cykl mieszany 7.53/9.32 6.50

Vectra

OCENY OPLA VECTRA

Vectra C to duże i wygodne Auto i jak każde inne Auto przy prawidłowej obsłudze nie będzie sprawiało kłopotów . 199567 tys km w mojej Vectrze nie sprawia ze to Auto jeździ gorzej w Austrii zepsuł się polakowi VW Passat z 2009 r o wartości 72 tys a moja o wartości 20 tys będzie śmiga...
Silnik ten w proporcji do masy nie daje nam osiągów auta sportowego ale utrzymując go w przedziale obrotów 3800-4800 nie ma problemów z bezpiecznym wyprzedzeniem np TIR jadącego z prędkością 110km\h Skrzynia biegów jak na przebieg ok.
zawieszenie Vectry to typowa niemiecka konstrukcja jest twarda na 16 calowych kołach ale poza tulejami pływającymi i łącznikami stabilizatora nie wymieniłem nic a przebieg prawie 200 tyś. komfort - duża opcja regulacji siedziska ,nie narzekam po przejechaniu 1100km jednorazowo .wyciszenie z...
Auto dla dwoje dorosłych i jedno dziecko + pies wystarcza w zupełności miejsca dla wszystkich, tylna kanapa z otworem przelotowym na np narty a bagażnik pomieścił mi więcej rzeczy niż octavia2. Opel od modelu C dopracował perforacje karoserii i jak na razie nie posiadam żadnych ognisk rdz...
Duże auto z dość precyzyjnym układem kierowniczym {choć na naszych drogach często wybijające się końcówki kierownicze} Parkowanie bez czujnika to dla kierowców z małym doświadczeniem duży problem.

Auto godne uwagi. Limuzyna? Raczej tak, ale dla 4 osób. Silnik nie pali dużo, cichy i elastyczny. Trochę licha blacha. Poza tym auto ma swój wyjątkowy wygląd i w środku jest niczego sobie. Polecam, a przede wszystkim wersje poliftowe i nowsze roczniki.
Silnik z rodziny ECOTEC - mało pali, cichutki. Dynamiczny raczej dopiero powyżej 3tys. obrotów. Jak mu się da w pedał to i przyspieszenie zadowoli. Skrzynia chodzi dobrze.
Zawieszenie bez zarzutów. Z przodu podróżuje się bardzo wygodnie. Z tyłu siedzisko kanapy jest bardzo zapadnięte co może się podobać przy dłuższej jeździe. Polecam podróżowanie maksymalnie w 4 osoby, wtedy jest dużo wygodniej. W środku bardzo cicho, bo i sam silnik nie robi hałasu.
Z tyłu trochę mało miejsca, ale bez przesady. Z przodu wszystkie pokrętła/przyciski dobrze dostępne. Bagażnik oczywiście mógłby być większy, ale i tak jest już duży, jednak w sedanie otwór załadunku jest dużo gorszy niż w liftbacku. W środku nic się nie przeciera, nie zużywa opr...
Nie ma się do czego przyczepić, wspomaganie robi swoje. Pedał hamulca bardzo miękki, ABS się sprawuje. Parkowanie jak na tych rozmiarów auto dość łatwe.

Tak ogólnie naprawde nia ma na co narzekać, klimatyzacja naprawde dobrze schładza powietrze, samochód prowadzi sie dobrze pod warunkiem że nasze amortyzatory są w dobrej kondycji. Uklad kierowniczy także dobrze sie sprawuje, nie można miec do niego żadnych zastrzeżeń. Silnik mimo niskich ...

Jeżeli wziąć pod uwagę cenę samochodu awaryjność ekonomiczność to powinien on byś nadal produkowany. W między czasie miałem tez passata 2006 1,9tdi 105km który był strasznie awaryjny. Moge smiało stwierdzić że teraz takich mocnych samochodów nie produkują.
Samochód amortyzuje w miare dobrze. Fotele są wygodne nie jest to może szczyt komfortu z primery P12 albo BMW 5, ale napewno nie można narzekać że są nie wygodne, nawet podczas podróży ponad 1000 kilometrów nie narzekam. Vectra mogłaby być trochę bardziej wyciszona tak jak BMW serii 5 ;...
Vectra ma twarde zawieszenie, na zakrętach trzyma sie dobrze. Jedynie małe lusterka zewnętrzne powodują że ciężej sie parkuje niż sprinterem.

Elastyczny samochodzik, silnik igiełka, przyspieszenie luksusowe jak na silnik 1.6. Lepiej niż w Żuku i Nysie. Lepsza od trabanta 1.1
Wyciszenie nie takie jakie być powinno bo wyją okropnbie dwa łożyska przednie i jezszcze piszczy passek klinowy, czasem dmuchawa, a i jak się hamuje albo wolno jedzie to tarcza piszczy z klockiem, a jak szybko ruszam na asphalcie to też piszczy i dym leci, nie tylko z tłumika
Karoseria nieocynkowana w Oplu rdzewieje szybciej niż w rowerze babci z 1890r. taki na trzech kółkach, jedno z produ welkie, z tyłu dwa malutkie jak od wózka superarketowego. Raz jak żem zostawi na deszczu na noc to rano musiałm zderzaki do bagażnika chować bo odpadły. Klapa jak otwarta to...
Samochód prowadzi się luksusowo, ABS bez szwanku, dobra widoczność podczas parkowania, lusterka dobrze ustawione tudzież za duże, brak wspomagania jest męczące zarówno w mieście, jak i podczas parkowania aczkolwiek nie narzekam.

ŚREDNIE OCENY OPEL VECTRA

6.2/10
6.0/10
6.2/10
5.8/10

Osoby zainteresowane autem Opel Vectra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Ford Mondeo.

Opel

Vectra

Ford

Mondeo

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Vectra

Opel Vectra CD 1600 16v 101KM 1996r. sedan (limuzyna)

Moja vectra ma już 13 lat ale jeszcze nie było absolutnie żadnych problemów z jednostką napędową. Przejechałem nią już 80tysięcy w 3 lata i mogę śmiało powiedzieć że jazda jest bezawaryjna. Przyśpieszenie to nie jest jakaś torpeda ale radzi sobie na autostradach i podstawowy atut EKONOMICZNOŚĆ jazdy.

Widoczność do przodu jest dobra, natomiast lusterka są małe strasznie ale można się przyzwyczaić.

Samochód amortyzuje w miare dobrze. Fotele są wygodne nie jest to może szczyt komfortu z primery P12 albo BMW 5, ale napewno nie można narzekać że są nie wygodne, nawet podczas podróży ponad 1000 kilometrów nie narzekam. Vectra mogłaby być trochę bardziej wyciszona tak jak BMW serii 5 ;)

W mojej vectrze nie można narzekać na miejsce z przodu jak i z tyłu, śmiało można podróżować w 4 osoby. Bagażnik bodajże 500 litrów jest wystarczający chociaż w mojej jest zbiornik gazu w kole a koło zapasowe leży w bagażniku. Nadwozie prezentuje sie w miarę aktualnie chociaż wersja po liftingu jest dużo ładniejsza.

Dziwne jest to że już przez trzy lata nic sie nie zepsuło, jedynie elementy eksploatacyjne takie jak filtry, oleje, paski, tuleje itp. Części są tanie i szeroko dostępne.

Vectra nagrzewa się szybko bez jakichś tam rewelacji po prostu jest ok.

Na temat elektryki i elektroniki ciężko mi sie wypowiedzieć bo podczas 3 letniej eksploatacji i 80tyś przebiegu nie wiem co to są problemy z elektryką, aha może to że wymieniłem może ze 4 żarówki.

Pełna opinia o Opel Vectra CD 1600 16v 101KM 1996r. sedan (limuzyna) »

Opel Vectra: coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Opel Vectra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Vectra: 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.8, 3.0, 3.2

Opel Vectra: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1987, 1986