Opel Vectra opinie, oceny użytkowników, Opel Vectra spalanie 1.8 (strona 3)

Opinie o samochodach Opel Vectra

1.8

Średnia ocena: 8.25/10

Opel Vectra spalanie (l/100km)

9.51/11.15
6.93/8.73
8.20/10.10

Oceny OPLA VECTRA

2010-11-27

9/10 - chyba tylko za to, że brakuje mi trochę wyposażenia i nowoczesności: -klimatyzacja -jakiś komputer pokładowy (występowały) -bagażnik duży ale nieregularny, ale i tak jest dobrze -mocniejszy silnik (nie do zabawy tylko dla bezpieczeństwa na "idiotów" przyspieszającyc...
Do tego modelu przydałby się przynajmniej 2.0 115KM, a najlepiej 2.5 170KM - w końcu była to klasa średnia wyższa na przełomie lat 80/90
-Zawieszenie ani za miękkie ani za twarde. -Bardzo wygodne welurowe fotele,przednie z regulacją odcinka lędźwiowego. -Wspomaganie kierownicy. -Ogrzewane lusterka.
Z tyłu dla pasażerów dość dużo miejsca. Wygodne głębokie siedzenia. Korozja tylnych nadkoli.
Hamulce tylne w tym roczniku jeszcze bębnowe, więc wymagają częstszego serwisowania.

Nie mam powodów, żeby narzekać
Prawidło zamiana biegów umożliwia płynne przyspieszanie. Czasami przełożenie 4 biegu pomijam, pomiędzy 3, a 5.
Rozsądna nie "wyżyłowana" jazda jest całkiem przyjemna, dla ucha, jak i jadących
Wystarczające ilość miejsca dla jadacych z przodu. W przypadku kiedy jadący z przodu przesuwają mocno fotele do tyłu - nie wygodne wsiadanie i mało miejsca na nogi dla pasażerów z tyłu
Wbrew panującej opinii, że jest to tylko opel chcę powiedzieć, że zakupione auto nowe w salonie i regularnie serwisowane odpłaca się niezawodnością. Jest to moje 14 auto, z tego trzecie nowe i jak na moje wymagania w zupełności wystarczajace.

Maciek2011-04-28

bardzo pojemny, wygodny choć nieco twarde zawieszenie, jak na swoje lata trzyma się całkiem dobrze wole go od służbowego Espace daję większa frajdę z jazdy i nie psuje się nagminnie
jak dla mnie moc wystarcza tylko mógłby w mieście mniej palić
w porównaniu ze służbową renówką twardy i słychać wyboje
irytuje mnie roleta w bagazniku szczególnie gdy trzeba ją zdjąć całkowicie po kilkunastu latach eksploatacji nie działa to najlepiej w zamian deska rozdzielcza bez zarzutów nie skrzypi a do tego w mojej wersji jest szara a nie czarana jak w większości
podoba mi się układ kierowniczy działa lekko a mimo to czuć samochód, mimo sporych rozmiarów nie miałem kłopotów z parkowaniem

Jarek2008-08-15

Ogólnie jest to trwałe i ekonomiczne auto.Warto zainwestować w dobrą inst. gazową.Codziennie dojeżdżam do pracy 15km, poza tym dużo jeżdżę (ok.25-30tyś.km rocznie) i auto jest bez zarzutu.Jak na opla blacha trzyma się dobrze
wersja 1.8 16V ze swoimi 115KM pozwala na normalne poruszanie się,ale chcąc jeżdzić dynamicznie trzeba często sięgać do lewarka zmiany biegów.Silnik zdecydowanie ożywa na wyższych obrotach,Co ciekawe nie wzrasta mocno zużycie paliwa!
Całkiem dobre warunki do podróżowania,zarówno z tyłu,jak i z przodu
Przestrzeni z przodu wystarczy,ale z tyłu przy maksymalnie cofniętych fotelach miejsca na nogi pozostaje niewiele.Aranżacja wnętrza w tym modelu własciwie nie istnieje
dzielnie znosi polskie koleiny i pozarywane krawędzie jezdni,

2008-08-16

polecam ten samochod jezeli szuka ktos wygodnego duzego auta a do tego w miare ekonicznego.Blacha slaba ale i tak lepsza jak u forda.Auto ktore opisuje ma juz 17 lat a tylko raz zostaly zrobione reperatury i progi,amortyzatory a reszta to tylko regularne wymiany plynow,paskow,swiec,kabli,klockow.NAP...
bardzo dynamiczny silnik,przede wszystkim bardzo ekonomiczny jak na ta pojemnosc i mase auta
bardzo pieknie sie prowadzi,miekko i elastycznie,komford jazdy jest dosc dobry
wiadomo ze to tylko opel,pierwsze ogniska na reperaturach i progi,na to trzeba zwrocic uwage przy kupnie
jak na dzisiejsza kieszen super auto

Średnie oceny OPEL VECTRA

Osoby zainteresowane autem Opel Vectra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Opel Vectra

Opel Vectra

Peugeot 308 SW

Opel Vectra: coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Opel Vectra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Vectra: 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.8, 3.0, 3.2

Opel Vectra: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1987, 1986