Opel Vectra opinie, oceny użytkowników, Opel Vectra spalanie 2.0 (strona 4)

Opinie o samochodach Opel Vectra

2.0

Średnia ocena: 7.64/10

Opel Vectra spalanie (l/100km)

10.23/11.41
7.67/8.61
8.94/10.06

Oceny OPLA VECTRA

2011-02-14

Jestem zadowolony. Miałem kupić A4 lub passata z 2000r, jednak padło na vectrę i po 4 latach jazdy mogę powiedzieć, że nie żałuję tej decyzji. Samochód ekonomiczny, tani w utrzymaniu, a przy tym wygodny.
Jeśli chodzi o silnik dti jak na ten rocznik oceniam go bardzo dobrze. Oprócz regeneracji pompy paliwa nie było więcej usterek. Silnik ekonomiczny, spala w granicach 6-6,5l/100km. Jeśli chodzi o skrzynie biegów to biegi wchodzą pewnie i nie miałem z nią żadnych problemów.
W wersji sport którą posiadam zawieszenie jest lekko obniżone. Jak na tą klasę i rocznik komfort z jazdy oceniam jako bdb.
Wnętrze zaprojektowane bardzo ergonomicznie bez zbędnych i niepotrzebnych rzeczy. Wszystko jest na miejscu i jest łatwe w obsłudze.
Dobrze się prowadzi. Przez 4 lata użytkowania nie wymieniłem ani jednej części zawieszenia, nic nie stuka nie puka. Zmieniłem tylko tarcze i klocki hamulcowe.

Adam2011-02-14

Mimo częstych wizyt w warsztacie jest to auto, do którego można się przywiązać.
Silnik dzięki fabrycznym ustawieniom bardzo oszczędny ale moc nie zachwyca i osiągi również.Przy rozsądnym użytkowaniu i terminowych wymianach oleju niezawodny (łańcuszek rozrządu zamiast paska)Problemy jedynie z układem chłodzenia.
Komfort jazdy z obciążeniem i bez - nawet niezły, tylko ten brak mocy przy komplecie pasażerów i załadowanym bagażniku...Minus-częsta zmiana tulei wahaczy tylnich. Silnik nawet jak na diesla za głośny!
Kombi, więc przestrzeni nie brakuje zarówno dla kierowcy,pasażera jak i na bagaże.Brakuje el. sterowania tylnich szyb.W środku auto wykończone ze smakiem jak na tamte czasy (nowa vectra wygląda gorzej)
Auto prowadzi się bardzo dobrze, aczkolwiek elementy układu kierowniczego i zawieszenia szybko zużywają się na naszych drogach. Hamulce sprawiają nierzadko problemy np. "zapiekanie się" tłoczków.

2008-12-18

Duży, szybki i wygodny. Awaryjność mała.
Przy 50 km\\\\h spokojnie się toczy na 5 biegu. Startuje jak rakieta już od 5 biegu ale jak silnik jest zimnawy przy agresywnym ruszaniu pali ogrom paliwa. Ale to jak każdy samochód, coś za coś :)
Silnika i szumu nie słychać nawet przy 150 km\\\\h. Zawieszenie rewelacyjne przy regularnych naprawach i przeglądach co wymuszają niestety nasze drogi.
Z tyłu troszkę mało miejsca gdy na przodzie siedzą wysokie osoby. Samochód naprawdę pojemny i pakowny. Karoseria podatna na niewielkie rdzewienie.
Przyciemnione szyby dlatego z parkowaniem szczególnie wieczorem i do tyłu jest niewielki problem. Ale odpłaca się to latem, wnętrze auta nigdy nie jest nagrzane. ESP, TC (kontrola trakcji), ABS i zawieszenie sprawiają że samochód nawet przy dużych prędkościach jedzie jak po szynach.

2008-02-12

Polecam to autko jest naprawde niezłe odpukać mało awaryjne, komfortowe i bardzo szybkie. Jeżdże również mercedesem e clasą 3l turbo disel i powiem Wam że wole Vectre- zdecydowanie.
Uwielbiam się ściagać i zawsze jestem pierwsza ma niesamowite przyspieszenie, a biegi wchodzą niezawodnie.
Ople są autami bardzo wyciszonymi, wersja mojego to sport oczywiście bez rzadnych tiuningów itp. więc jazda jest naprawdę komfortowa.
Mój model jest sprowadzany z Francji więc z karoserią wszystko w porządku, poprzednio posiadałam również opla kupionego z salonu wyprodukowanego w Polsce i po 3 latach rdza go zjadła. Co do przestrzeni to nie jest limuzyna aczkolwiek moi pasażerowie nie narzekają.
Jeżdże ok 50 km dziennie tym samochodem i muszę przyznać że jak do niego wsiadam to nie chce się wysiadać poza pięknym wyglądem przynajmiej mojego to jest wygodne a kierownicą kręcę z wielkim komfortem.

Damian2008-05-12

Wygodny, rodzinny samochód.
Bez problemu przyspiesza np. od 120 do 140km/h. Jednocześnie bez kłopotu się rozpędza od najniższych obrotów, jak nie ma pośpiechu, to obejdzie się bez redukcji biegów - elastyczny silnik. Mój silnik przy przebiegu 267000km i wieloletniej jeździe na gazie spalił na 12000km niecałe 1,5l...
Bardzo wygodne fotele przednie, podłokietniki, jeszcze wygodniejsze fotele tylne, szerokie siedzisko (pod uda). Jednak ze względu na uformowanie kanapy pod kątem dwóch osób z tyłu - jazda we trzy osoby z tyłu niewygodna
Vectra B to pięknie uformowane nadwozie. Przetłoczenie spod wlotu powietrza na chłodnicę aż do lusterek, no i tył, zwłaszcza w wersji hatchback (sedan też niezły - wygląda dynamiczniej). Wnętrze ogólnie wygodne
Trochę twardy, ale to chyba konieczne w aucie z Vmax=215km/h

Średnie oceny OPEL VECTRA

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Opel Vectra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Opel Vectra

Opel Vectra

Peugeot 308 SW

Opel Vectra: coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Opel Vectra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Vectra: 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.8, 3.0, 3.2

Opel Vectra: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1987, 1986