Opel Vectra opinie, oceny użytkowników, Opel Vectra spalanie sedan (strona 5)

Opinie o samochodach Opel Vectra

sedan

Średnia ocena: 8.09/10

Opel Vectra spalanie (l/100km)

9.33/11.17
6.85/8.49
8.03/9.78

Oceny OPLA VECTRA

2009-07-09

Swietny samochod, bardzo jestem z niego zadowolony. Jedyne wady to za male wyciszenie wnetrza oraz problemy z korozja.
bardzo zalezy od sposobu jazdy, jak dynamicznie zmienia sie biegi i utrzymuje obroty w granicy 1800-2000obr to jest dobrze, ponizej tych obrotow zero mocy. Najlepiej odczuwam moment obrotowy na czworce i wyzszych obrotach, jedyneczka i dwojeczka slabiutko, pozniej ciagnie ladnie.
auto ewidentnie dla 4 osob, wtedy wygoda gwarantowana, plecy nie bola mnie nawet po jezdzie nad morze (~650km). Zawieszenie twarde wiec wkurzaja mnie 'spowalniacze' na osiedlach ale za to swietnie wchodzi sie w zakrety, zero przechylu. Jazda z kompletem to wedlug mnie w 5 osob a to bedzie masakra :)...
duzy bagaznik i dzielone oraz skladane tylne siedzenia robia niezla pake do dyspozycji. Jak widac wedlug mnie jedynie karoseria czyli brak ocynku i wszechobecny strach przed korozja po kazdej zimie zadecydowaly o tak niskiej ocenie
swietnie trzyma sie drogi, tylko trzeba uwazac na sliskiej nawierzchni bo wtedy ujawnia sie jego podsterownosc (skrecasz a on jedzie prosto)

2008-02-07

Bardzo wygodny samochód. Wręcz komfortowa jazda. Trochę słaby silnik tego modelu rekompensuje ekonomiczne spalanie. Polecam dla umiarkowanych "rajdowców" ceniących wygodę i komfort ale i ekonomiczną eksploatację zwłaszcza przy obecnych cenach benzyny.
Przyspieszenie od zera bardzo przyzwoite. Gorzej przy przyspieszaniu na dalszych biegach ale jest to najsłabszy silnik w tej wersji. Dla umiarkowanych rajdowców jednak zupełnie wystarcza.
Komfort jazdy bardzo dobry. Samochód płynnie pokonuje przeszkody (dla osób wrażliwych nawet za płynnie). W kabinie cichutko. Nistety, pełne obciążenie samochodu wpływa na jego dynamikę. Należy pamiętać, że jest to silnik 1,6 ccm.
Bardzo wygodne i przestronne auto. Oczywiście z tyłu jest trochę mniej miejsca ale w zupełności wystarcza. Bagażnik pojemny ale ze względu na rodzaj nadwozia przestrzeń wsadowa jest ograniczona.
Bardzo miękki i wygodny samochód. Idealnie wybiera nierówności. Doskonale się prowadzi. Niestety, ze względu na wielkość utrudnione parkowanie w mieście.

2009-07-13

" toczydełko " spełnia oczekiwania spokojnego kierowcy liczącego się z kosztami eksploatacji pojazdu. Innych odsyłam do mocniejszych wersji lub konkurencji.
przyspieszenie adekwatne do mocy silnika i masy auta, czyli ogólnie słabe ( do 100 13sec.), ale nadrabia elastycznością w zakresie 90-130, powyżej raczej bez szaleństw- ogólnie auto do spokojnego podróżowania.
z dieslem ostrożnie na śpiących policjantach, przy pełnym obciążeniu. Nie bardzo pasuje mi pozycja za kółkiem, a to przez brak regulacji kierownicy w osi wzdłużnej, no i fatalny pomysł z pokrętłem pochylenia oparcia od strony drzwi ( wcisnąć tam dłoń w czasie jazdy to loteria )
w dobrej wersji wyposażenia : dobrze.Dostęp do klimy i innych elementów na dobrym poziomie. Możliwości przewozowe, choć to sedan, niezłe : przedmioty o dług. 2,40 po złożeniu siedzeń wchodzą bez problemu, oczywiście nie mogą być zbyt dużych gabarytów przez wielkość otworu baga...
nieco za twarde zawieszenie , szczególnie tył ( przy nominalnym ciśnieniu powietrza w oponach i 2 osobach w kabinie )

2008-09-19

jak na swoj wiek,oraz cene mozna trafic na egzemplarz naprawde dobrze zadbany,bardzo sprawny,malo awaryjny i dajacy pewien konfort i luksus jazdy.silnik pozwala na dynamiczna jazde jak i rowniez w miare ekonomiczna. polecam
silnik pracuje elastycznie,da sie pociagnac na 3 100 i zarazem nie trzeba z niej redukowac jak sie ma 30, silnik dynamiczny jak na mase samochodu i jego gabaryty
jak na swoj wiek wyciszenie bardzo dobre, fotele z przodu wygodne, z tylu konforu dodaje podlokietnik, miejsca wystarczajaco, miekko i wygodnie. samochod dobrze tlumi nierownosci a nalezy pamietac kiedy byl wyprodukowany
jedynym mankamentem jest to iz z wiekiem ida tylnie blotniki ale hameraid i po sprawie :) bagaznik pojemny mimo butli z gazem w kole, o przestrzeni juz wspominalem wczesniej
samochod dobrze trzyma sie drogi nawet przy duzych predkościach,zawieszenie w moim idelanie po srodku co dodaje mi konfortu, wspomaganie jak na ten wiek samochodu dziala poprawnie

2009-07-11

115km i 170nm na ponad 1300kg czyli bez rewelacji:p przyspieszenie do pierwszej setki w granicach 11s gdy jeżdżę sam daje rade ale w 54 osób już ciężej zwłąszcza z klimatyzacja, przy wyprzedzaniu trzeba poredukować. Na sam silnik nie mam co narzekać 15k od zakupu niby nie wiele, na razie ...
Z tyłu jeżdzi siędobrze mam 190cm wzrostu i nie narzekam na brak miejsca nawet z kompletem pasażerów na pokładzie. Z przodu dużo miejsca fotele wygodne, dobre wyciszenie wnętrza.
Schowków za dużo nie ma. Ale mi osobiście nie są specjalnie potrzebne. Wykończenie wnętrza (w mojej wersji) to dużo plastików, lecz są one dobrej jakośći miękkie i nie trzeszczą nawet po 12latach. bagażnik prawie 500litrów,
W posiadanym przezemnie egzemplarzu zawieszenie jest dość twarde w porównaniu z innymi vectrami. Układ kierowniczy nie jest jakoś wybitnie precyzyjny ale mi się jeździ przyjemnie:) Wspomaganie działa dość ciężko i jak dla mnie jest to zaleta. Czuję auto.

Średnie oceny OPEL VECTRA

Osoby zainteresowane autem Opel Vectra brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Peugeot 308 SW.

Opel Vectra

Opel Vectra

Peugeot 308 SW

Opel Vectra: coupe, hatchback, kombi, liftback, roadster, sedan (limuzyna)

Opel Vectra: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Vectra: 1.4, 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2, 2.3, 2.5, 2.6, 2.8, 3.0, 3.2

Opel Vectra: 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1998, 1997, 1996, 1995, 1994, 1993, 1992, 1991, 1990, 1989, 1987, 1986