Opel Zafira opinie, oceny użytkowników, Opel Zafira spalanie 2003r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Zafira

2003r.

Średnia ocena: 8.08/10

Opel Zafira spalanie (l/100km)

10.67/10.00
8.07/6.93
9.40/7.83

Oceny OPLA ZAFIRA

GROBIN2016-11-28

Zalety to ogromna przyjemność z jazdy ze względu na sporą moc i sportowe zawieszenie oraz praktyczność tego auta. Wady ... no cóż! Usterkowość, usterkowość i jeszcze raz usterkowość!

Miałem od nowości następujące samochody: Daewoo Nexia, Fiat Punto II, Opel Vectra II, Opel Vectra II, Ford Mondeo - z nich wszystkich Zafira jest najlepsza. Pierwszy raz spotkałem taki niekłopotliwy samochód, który po 180 tys. km ciągnie jak nowy, mało pali i dobrze wygląda. Trzeba dod...
Silnik bardzo elastyczny i dynamiczny. Na piątym biegu można jechać spokojnie przyspieszając od 60 do 180 km/h.
Zawieszenie trochę za twarde (polskie drogi). Pod obciążeniem trochę lepiej. Na gładkich drogach bardzo dobrze w każdej sytuacji.
Skandaliczne hałasowanie kraty oddzielającej bagażnik, od samego początku do dziś. Ta krata to wyjątkowy bubel prawny i techniczny.
Łatwy i przewidywalny w prowadzeniu.

Michał2023-02-11

Samochód jest nudny, bez wrażeń
Prosta konstrukcja Dunina 1.8 125 koni bez EGR-u dobrze znosi gaz hydraulika zaworów skrzynia ok. Silnik dobrze ciągnie z niskich obrotów. Nie jest to co prawda Turbo ale daje rade. Mogłoby być szybsze
Zawieszenie jest średnie pod względnej twardości. Auto lubi się bujać. Dużo jest miejsca na nogi jak i na głowę. Łatwo do niego wsiąść i wyjść. Siedzi się wysoko jak na krześle. Wyciszenie jest znośne .
Miejsca jest dużo z tyłu jak i z przodu. Dużo na głowę. Wszystko jest rozmieszczone ergonomicznie. Jakość materiałów wykończeniowych wnętrza jest kiepska. Plastiki wokół nawiewów pękają, trzeszczą, konsola środkowa kiepsko spasowana, z brzydkiego płatniku, jest to tani samochód d...
Auto łatwo się przechyla w zakrętach jak i pracy podmuchach powietrza. Hamulce średnie, parkowanie kiepskie za względu na to że nie widać przodu. Zawieszenie jest proste tył belka skrętna

2011-02-14

Zalety: duzo miejsca, 7 siedzen, wysoka pozycja kierowcy, dynamiczny silnik. Wady: duza masa wlasna, twarde siedzenia w ostatnim rzedzie, szeroki slupek A, przegrzewajace sie szybko tarcze hamulcowe.
Silnik dopasowany do wagi auta. Podczas jazdy bez obciazenia kola zbyt szybko traca przyczepnosc.
Tylne siedzenia chowane w podlodze sa bardzo twarde i nadaja sie do przewozenia przede wszystkim dzieci.
Bardzo duza przestrzen bagazowa i dobra mozliwosc aranzowania foteli.
Jak na auto o takich wymiarach dobrze sie trzyma suchej drogi, ale na mokrym asfalcie nalezy bardzo uwazac!!!

2009-07-13

ogólnie duży przestronny wozik,na dłuższą trasę nie męczący ,nie bardzo awaryjny.polecam
może osiągi nie powalają.ale trzeba pamiętać,że to disel,a przy tej masie ma co ciagnąć.na autostradzie płynie pięknie z pełnym obciążeniem do 180/h
zawieszenie dość twarde więc ok.,przestrzeni dużo i z przodu i z tyłu.
jak na auto wysokie dobrze trzyma się drogi nawet przy wietrze,na dużych nierównosciach słychać plastiki ale zawieszeni ok.

Średnie oceny OPEL ZAFIRA

Osoby zainteresowane autem Opel Zafira brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault Scenic.

Opel Zafira

Opel Zafira

Renault Scenic

Renault Scenic

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Zafira

użytkownik: GROBIN

Opel Zafira OPC 2000 2.0 Turbo (Z20LET) 200KM 2003r. mini-van

Silnik elastyczny, choć nie tak bardzo jak np.w wielu Saabach. Skrzynia biegów dobrze współpracuje. Jedynym mankamentem jest potwornie krótki 5.bieg. Przy prędkości 230km/h silnik pracuje na 6000obr./min.(dla porównania przy tej samej prędkości Saab 9000 2.3 Turbo 200KM 4700obr./min. a Saab 9-5 2.3t 185KM 4900obr./min.). To skutkuje bardzo wysokim spalaniem przy wyższych prędkościach oraz wysokim poziomem hałasu, a szkoda bo Zafira OPC jednak teoretycznie sportowy minivan.

Martwych kątów właściwie nie ma, chociaż przenie słupy, oddzielające przednią szybę od małej szyby bocznej, mogą okazać się niebezpieczne podczas skręcania (można pieszego nie zauważyć). To jest spory minus!

Nie ma co ukrywać - to nie jest auto klasy premium i wygłuszenie jest niezbyt dobre. Ponadto, tylna kanapa jest bardzo praktyczna ale bardzo pionowo się siedzi. O wiele lepiej jest z przednimi fotelami marki Recaro. To auto ma bardzo twarde, obniżone, sportowe zawieszenie. Niestety skutkiem tego jest taki, że każdą nierówność baaardzo czuć. Wpadnij w dziurę lub wyskocz na wyboju średniej wielkości i możesz odnieść wrażenie, że auto się lada chwila rozpadnie! :D :D :D

To auto jest megapraktyczne. Bardzo wiele schowków, do tego te 2 dodatkowo siedzenie schowane w kufrze i przesuwana tylna kanapa. Bardzo dużo różnych możliwych konfiguracji, dzięki czemu jest idealny dla rodzin lub do przewiezienia np. pralki. Niestety karoseria - choć nie jest tak tragicznie jak w Oplach lat 90., nie jest doskonale zabezpieczona przed korozją. Pierwsze ogniska korozji pojawiły mi się gdy auto miało 12 lat na progach od strony pasażera. 1 bąbelka z pod przednimi prawymi drzwiami oraz jedna pod tylnymi lewymi drzwiami. Bardzo lubi korodować też układ wydechowy, ale to akurat nie jest groźna korozja bo nie atakuje samej karoserii

Mimo iż to auto jest dość wysokie i węższe od następcy, można szybko zapomnieć iż się prowadzi minivana. Super się trzyma szosy i ma doskonale hamulce w tej wersji! Raz miałem taką sytuację że jeździłem 230km/h za Ferrari, a za mną Audi Q7. Nagle okazało się że jest korek (TIR się wywrócił). Dosłownie stanąłem na hamulcach! Gdy byłem jeszcze 500m od początku zatoru, już się poruszałem z prędkością 30km/h

Nigdy tyle kasy nie wydałem na naprawy elektroniki ani mechaniki co w tym aucie......... Niektóre ewidentnie spowodowane obecnością instalacji LPG (gniazda zaworowe + kaseta zapłonowa + świece), lecz niektóre nie.

Nie mogę narzekać ani na ogrzewanie, ani tym bardziej na klimatyzację tego auta - chociaż mistrzami pod względem szybkości działania w tej materii są Saaby.

Niestety elektronika i układ elektryczny są zmorą tego auta. Tak dużo na różne naprawy związane z elektroniką nie wydałem w absolutnie żadnym aucie! Ja rozumiem, że kaseta zapłonowa i świece szybciej się zużywają przez LPG. Ale miałem też całą masę innych usterek jak: - czujnik wału korbowego (uniemożliwiał uruchomienia auta) - czujnik wału rozrządu (uniemożliwiał uruchomienia auta) - przez ostatnie pół roku przed sprzedażą tego auta, gdy tylko włączałem (nawet niechcący!) tempomat, auto zaczynało pracować na 3 cylindrach, przez co w trakcie wyprzedzania musiałem błyskawicznie wyłączać i włączać silnik. Jedyną radą było ... odłączanie akumulatora od prądu i przeczekanie 15min. Do tego, nigdy do końca mi się nie udało rozwiązać problemu złego kontaktu oświetlenia tablicy rejestracyjnej oraz działania tylnego prawego światła

Opel Zafira: hatchback, kombi, mini-van, van

Opel Zafira: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Zafira: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2

Opel Zafira: 2012, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1993