Opel Zafira opinie, oceny użytkowników, Opel Zafira spalanie 2012r. (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Zafira

2012r.

Średnia ocena: 9.00/10

Opel Zafira spalanie (l/100km)

Oceny OPLA ZAFIRA

Andrzej2017-11-12

Można zakochać się w tym aucie.Naprawdę Zapewne można i znienawidzić.Ja Bardzo Lubię To Auto i Polecam. Ps.Może warto dodać że nie mam już 20 lat a dużo więcej.Klasa premium jest mi też znana.Oczywiście nie w całości ale co nieco się ,,lizneło,,
Moim zdaniem ergonomia jest na plus pomimo ilości przycisków.Wolę naciśnięcie przycisku podczas jazdy niż grzebanie w menu.Zależy to jeszcze od tego co chcemy zrobić.W nowszej wersji przy komputerze też są przyciski główniejszych funkcji.Co kto lubi.
Układ kierowniczy bardzo precyzyjny.

2016-01-28

Fajne auto. Dwa razy padły czujniki parkowania. Poza tym żadnych usterek. Relatywnie sporo pali (8-9 l/100km w cyklu mieszanym). Jazda w trasie przy prędkości powyżej 140 km/h koczy się spalaniem na poziomie 8-9 l/100km. Jazda na traie w okolicach 110 km/h to super spalania na poziomie 5,5-6 l...

Średnie oceny OPEL ZAFIRA

Osoby zainteresowane autem Opel Zafira brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault Scenic.

Opel Zafira

Opel Zafira

Renault Scenic

Renault Scenic

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Zafira

użytkownik: Andrzej

Opel Zafira Cosmo 2000 A20DTH 165KM 2012r. mini-van

W moim egzemplarzu skrzynia biegów nie pracuje idealnie.Czasem czuć opór przy przełączaniu biegów.Może to kwestia regulacji linek.... Silnik przy takiej masie spisuje się naprawdę dobrze.Należy pamiętać o słynnej już uszczelce smoka olejowego(twardnieje).Zasysa powietrze z olejem co zmniejsza smarowanie silnika doprowadzając do jego zatarcia. Ogólnie silnik konstrukcji włoskiej.Bardzo udana konstrukcja ale zaawansowana technologicznie.Klapy wirowe w dolocie powietrza,EGR,DPF,turbina o zmiennej geometrii.Psuje się przeważnie osprzęt.Przebiegi rzędu 500tyś.

Widoczność do przodu zaznaczyłem jako bardzo dobrą ale dla niektórych osób problemem może być pewien drobny szczegół.Maski przedniej nie widać.Parkując przodem pomaga wyobraźnia lub czujniki.

Układ kierowniczy bardzo precyzyjny.

ASO Opla jak wszystkie inne ....drogie ale porównując serwisy innych marek to tak najgorzej nie wypada.Podobnie z częściami.

Podobnie jak w mojej byłej Vectrze C z ostatniego roku produkcji zaparowane szyby (czołowa)Wymiana filtra kabinowego nie poprawiła sytuacji.Zalecam specyfiki ogólnie dostępne i po kłopocie.

Tutaj mam dylemat z oceną.Jeżeli dawniejsze np.diesle miały bardzo mało elektroniki i problemem był np.bezpiecznik,zawór przy pompie,alternator a dawniej prądnica,czujnik oleju czy temperatury wody gdzie często winowajcą była malutka MYSZ to jak ocenić naszpikowane do granic możliwości dzisiejsze auta?

Opel Zafira: hatchback, kombi, mini-van, van

Opel Zafira: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Zafira: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2

Opel Zafira: 2012, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1993