Opel Zafira opinie, oceny użytkowników, Opel Zafira spalanie benzyna (strona 1)

Opinie o samochodach Opel Zafira

Średnia ocena: 8.40/10

Opel Zafira spalanie (l/100km)

Oceny OPLA ZAFIRA

Krzysiek2008-02-06

Jest nieźle ale trzeba obserwować silnik!!! 1,6 16V

2010-09-29

Rewelacyjne auto. Póki co najlepsze pośród wszystkich jakimi zdarzyło mi się jeździć.
Silnik wystarczający jak na tą masę pojazdu. Skrzynia z krótkimi przełożeniami zapewnia sporą dynamikę, chociaż okupione jest to zwiększonym (choć akceptowalnym) zużyciem paliwa
Pomimo dość twardego zawieszenia podróżuje się całkiem komfortowo.
Jeden z najładniejszych minivanów jakie znam :)
Zawieszenie dość twarde, ale dzięki temu precyzyjnie pokonuje zakręty. Ze względu na niewielkie gabaryty auta parkowanie to czysta formalność :)

2009-07-11

silnik jest bardzo elastyczny.przydal by sie 6 bieg.
przy wyzszych predkosciach,moim zdaniem jest za glosno.
samochod funkcjonalny i wygodny w podruzy
bardzo dobre auto z twardym-zblizonym do sportowego zawieszeniem,bardz dobze trzyma sie na zakretach.silnik malo awaryjny,jak i reszta podzespolow.

Idealne auto na miasto i na trase. Od czasu zakupu mnie nie zawiodlo. Polecam
Idealny silnik do tej masy. Brakuje 6 biegu przy 120km/h troszke glosno.
Z max zaladunkiem daje sobie rade ale rozbojac ja w miescie to troszke trzeba sie nameczyc

Zdziwiłem się kiedy pierwszy raz podjechałem zatankować , po trasie spalił mi 7,5 l na 100 , przecież to automat liczyłem na około 10/100.Ogólnie bezawaryjny model , bardzo wygodny, długie trasy to nie problem , a ile można załadować ... cho.cho.

Średnie oceny OPEL ZAFIRA

5.1/10

Osoby zainteresowane autem Opel Zafira brały także pod uwagę zakup innego samochodu. Najczęściej był to samochód: Renault Scenic.

Opel Zafira

Opel Zafira

Renault Scenic

Renault Scenic

Najciekawsza opinia użytkownika o Oplu Zafira

użytkownik: Krzysiek

Opel Zafira Comfort 1600 16V 100KM 2002r. mini-van

Jest nieźle ale trzeba obserwować silnik!!! 1,6 16V

Przy zakupie polecam dokładnie sprawdzić silnik, a przede wszystkim skontrolować zużycie oleju , stan świec i wydechu ja tego nie zrobiłem przy zakupie i skończyło się remontem silnika. Silnik pił 1 LITR oleju na 800km co dałoby cudowny wynik 40 Litrów na 30 tys km. Brawo dla Opla. Jak będzie po remoncie jeszcze nie wiem.

Widoczność świetna we wszystkich kierunkach, poza przednimi słupkami które są piekielnie szerokie i trzeba się w zakrętach wychylać żeby kogoś nie wyhaczyć.

Auto dobrze wyciszone przy 150km/h nie ma nadmiernego hałasu wewnatrz, nadal da się normalnie rozmawiać. Trochę za mała moc przy komplecie na pokładzie ale to mój wybór i muszę zmienić upodobania co do agresywności jazdy lub samochód, ale mimo wszystko lepiej niż się spodziewałem. Fotele wygodne sztywne i świetnie trzymają w zakrętach (u mnie kubełkowe).

Ilość miejsca imponująca jak na wymiary zewnętrzne. Schowków zawsze jest za mało, brakuje przede wszystkim schowka nad poduszką pasażera ale i tak jest sporo. Materiały wykończeniowe dobrej jakości. Brak śladów korozji - narazie. Super zarombisty system przerabiania wnętrza z 5 na 6 lub 7 osobowe. Wszystkie włączniki i przyciski umieszczone w zasięgu dłoni.

Auto bardzo dobrze trzyma się drogi. Jest sztywne nie wychyla się nadmiernie na zakrętach. Zawieszenie dość twarde. Luzy na gumkach mocujących stabilizator do trawersu co skutkuje nieprzyjemnymi stukami przy pokonywaniu krótkich nierówności a o takie nie trudno przecież ;(. Do parkowania trzeba się przyzwyczaić (czytaj obedrzeć to i owo) nie widać przodu , tył trochę lepiej.

Trochę problemów z odparowaniem przedniej szyby ale może to być filtr kabinowy i jej wielkość.

Opel Zafira: hatchback, kombi, mini-van, van

Opel Zafira: benzyna, olej napędowy, turbo diesel, benzyna+gaz

Opel Zafira: 1.6, 1.7, 1.8, 1.9, 2.0, 2.2

Opel Zafira: 2012, 2009, 2008, 2007, 2006, 2005, 2004, 2003, 2002, 2001, 2000, 1999, 1993